Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vidéken szeretnék élni,...

Vidéken szeretnék élni, szerintetek lehetséges?

Figyelt kérdés

(Először is, elnézést ha nem a megfelelő kategóriában tettem fel ezt a kérdést, nem tudom melyik lett volna alkalmasabb.)

22 éves lány vagyok, egész életemben nagyvárosban, panelban laktam viszont gyermekkoromban sok időt töltöttem a nagyszüleimnél egy "világvégi" aprócska zsákfaluban, közel a szlovák határhoz. Sajnos amióta a nagyszüleim meghaltak már csak ritkán megyünk oda, elég messze van és költséges az út. Imádtam ott lenni,a friss levegőt, az állatokat, a gyümölcsösben lófrálni. Még dolgozni is szerettem volt, hogy egész délután csak a kukoricát törtem vagy gereblyéztem, etettem az állatokat stb. Már kb. másfél éve csak azon jár az eszem, hogy itt hagyom a várost, elköltözöm és állatokat tartok, növényeket termesztek stb.

Csak az a bibi, hogy egyetemre járok, 2 évem van még hátra belőle, jogász leszek (17 évesen még jó ötletnek tűnt). Ezzel a szakmával nem tudom mit kezdhetnék vidéken, pedig valamiből élni kéne. Nem sok esélyt látok rá, hogy ez összejön, de nem szeretném a városban leélni az életem, utálom ezt a nagy pörgést, az idegbajos embereket, nem akarok életem végéig naphosszat egy irodában ücsörögni. A párom benne lenne, hogy elmenjünk, ő szakács neki sem sok esélye lenne munkát találni...

Szerintetek csak álom marad, hogy elhagyjam a várost?

(bocsi, hogy hosszú lett)


2011. máj. 6. 13:03
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

Jogászként tudnod kell, hogy a magyar aprófalvakban, kistelepüléseken döbbenetes mélyszegénység és munkanélküliség uralkodik és ez nem a keleti régiók sajátossága. Ha te egy ilyenbe költözöl, nem az lesz, hogy szerényen, de boldogan fogsz éldegélni idilli körülmények közt, nyuszikákkal, cuki konyhakerttel, kispipikkel..stb hanem te is belekeveredsz abba a nihilbe, ahogy azok az emberek élnek. Ha kis faluban élsz és nem akarsz ingázni ez a 2 szélsőség van, hogy vagy nyomorogni fogsz vagy marha gazdagnak kell lenned és a városban (de inkább Pesten) lennie kell egy folyamatosan jövedelmező cégednek, magánvállalkozásodnak, ahol másokat alkalmazol. Nekem kamaszkorom óta az a vágyam, hogy lehessen egy kis házam valahol a Balaton-felvidéken, de tudom, hogy amíg nem lesz nekem saját cégem (márpedig nem úgy néz ki, hogy lesz) addig maradok a pesti multinál.


25 N

2011. máj. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
olyan meg nincs, hogy "nagyvárosi jómód" és "vidéki szegénység". mindenütt élnek messze a megszokott színvonal felett és alatt is emberek. az más kérdés, hogy vannak igen elmaradott települések, ahogy attól, hogy vki mondjuk Budapesten él, még lehetnek filléres anyagi gondjai...
2011. máj. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:

13.44

A Balaton-felvidék épp nem jó példa, nagyon takaros párszáz fős települések vannak arrafelé, ahol pont hogy nem annyira a kilátástalanság, nyomor a jellemző, legalábbis nem jobban, mint másutt. és még csak az sem feltétel, hogy saját, jól menő vállalkozásod legyen, hiszen vannak, akik épp ott abból a fizetésből (+gazdálkodásból) élnek, amelyet más "jól menő vállalkozásában" elhelyezkedve, munkabérként kapnak. és a hiedelmekkel ellentétben nem kizárólag minimálbérért. szóval az igazság valahol a kettő között félúton, mint oly sok esetben :-)

2011. máj. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

25L, te biztos nem sokat mozdulsz ki Pestről. :)

Akadnak azért gyönyörű, tiszta virágzó falvak, meg nyugodt, hangulatos kisvárosok is.

De értem én, kell az, hogy az ember megnyugtassa magát, miért is lakik a 30nm-es 8. emeleti kipufogógőzös panelban.

:)

2011. máj. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:

A válasz írója 83%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 13:44

Tudom milyen a helyzet, ehhez, hozzá tartozik az is, hogy a falvakban élő emberek 70%-a arra is képtelen, hogy a konyhakertjét megművelje, ehelyett egész nap a kocsmában ül és "mozgó boltosoktól" drágábban veszi a zöldséget, mint mi itt városon.

Nagyapám méheket tartott mézünk is volt, van istálló, disznóól, tyúkól: lenne hely állatoknak, mindig volt saját tejünk, krumplink, babunk, kukoricánk, borsónk, paradicsomunk, paprikánk, tökünk, almánk, szőlőnk, barackunk, szilvánk, diónk, pálinkánk stb. Ezekből el is lehetne adni. Csak mióta nagyapám meghalt mindenki hagy mindent tönkremenni, mert a családból senki nem meri avgy csak lusta otthagyni a várost.

Nem az emberek hibája, hogy ebből manapság nem lehet megélni, és aki igazán dolgozni szeretne annak éhen kell dögleni.

Nem nyuszimuszikat simogatnék(nánk) egész nap.

2011. máj. 6. 14:00
 26/32 anonim ***** válasza:

Lehetséges, csak akarni kell. Én is szeretnék leköltözni. De ti egy kicsit előrébb vagytok azzal, hogy a ház már megvan.. én nem haboznék, ha így állnék. Viszont mindent tutira megszerveznék, hogy beinduljon a dolog. Ha saját terményekből akarsz megélni, az tényleg reggeltől estig meló. Azért valamilyen módon bebiztosítanám magam, internetes meló vagy annyi pénzt felhalmozni leköltözésig, amivel ki lehet bekkelni pár hónapot.

Amúgy én nagyon szeretem Miskolcot, sokkal kedvesebb, befogadhatóbb város, mint Bp, bár a kultúra hiányzik.

De ha tudnád, hogy itt mennyi elmebajos ember van..:)


24L

2011. máj. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim válasza:

13:44-es!

Dolgozz csak Pesten a multiknak és hangoztasd a közhelyeidet.

Azért ilyen boldogtalanok az emberek mert a legtöbben így gondolkoznak mint te!

Nem értem, hogy ha valaki megműveli a földjét, teheneket esetleg lovakat tart, disznót (pláne a kérdező említette, hogy szakács a párja, nem okozna neki gondot a feldolgozás, pl. szalonna, kolbászkészítés sem, gondolom) és a termését eladja miért nyomorogna és kerülne olyan helyzetbe mint a segélyből élő romák, alkoholisták és magányos öregek a falvakban.

Kezdő tőke kell hozzá, ha a feltételek adottak. Ismerősömék mangalicát (is) tartanak és elég jól megélnek belőle.

2011. máj. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
Így van, ezt egy kisvárosban is meg lehet tenni. Van is egy ilyen vagyis volt is egy ilyen biosz tanárom. Rengeteg kecskéje stb. állata van. Mindezt egy 2000 fős településen csinálja, a városba jár be tanítani.
2011. máj. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:

A válasz megírásának időpontja: ma 14:40

:) Lehet de annyi pénzem nincs, még ha eladom az apám után örökölt lakásomat sem, hogy ekkora telket, házat +állatokat vegyek Kisvárosban. Maximum 20, 30 év múlva :)


A válasz megírásának időpontja: ma 14:34:


Tudom, hogy sok lenne a meló...de nem bánnám.

Tudom, hogy Miskolc bizonyos szempontból lakhatóbb mint Pest, nem is a várossal van bajom. Inkább a rohanással, hogy mindenkinek meg kell felelni, az undok pofákkal a hivatalokban, az egyetemen, a lökdösődéssel a tömött buszokon,az életunt emberekkel. Ezzel az egész káosszal.

2011. máj. 6. 14:53
 30/32 anonim ***** válasza:

Én éltem az ország 2. legnagyobb városában, egy vidéki kisvárosban, jelenleg pedig egy gyönyörű aprajafalván.

A párom nyúltenyésztésbe fogott, azért, mert terhesen nem tudom megenni a szárnyashúst, a nyulat pedig igen.

Megértem azt is, aki nem hagyná ott a pesti nyüzsgést, mert ezt szívta magába gyermekkora óta.Viszont aki falun nőtt fel, az bizony a nagyvárosban érzi a nihil érzését.Az én szakmám olyan lehetőségeket biztosít, hogy pesten az ötszörösét keresném a jelenlegi béremnek, de inkább megpróbálom beosztani ezt a keveset, de nem nevelném a fővárosban a gyermekem.Ez nem nyuszisimogatásról szól, hanem mindenkinek más az értékrendje.A panel jó, keveset kell vele vesződni, és azt is csak belülről, általában.A kertesháznál viszont sokkal több a fenntartási/karbantartási kiadás, viszont ott nem kell reggel a szomszédot hallgatni(rossz esetben szagolni) reggelente:-)) stb.

2011. máj. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!