Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vidéken szeretnék élni,...

Vidéken szeretnék élni, szerintetek lehetséges?

Figyelt kérdés

(Először is, elnézést ha nem a megfelelő kategóriában tettem fel ezt a kérdést, nem tudom melyik lett volna alkalmasabb.)

22 éves lány vagyok, egész életemben nagyvárosban, panelban laktam viszont gyermekkoromban sok időt töltöttem a nagyszüleimnél egy "világvégi" aprócska zsákfaluban, közel a szlovák határhoz. Sajnos amióta a nagyszüleim meghaltak már csak ritkán megyünk oda, elég messze van és költséges az út. Imádtam ott lenni,a friss levegőt, az állatokat, a gyümölcsösben lófrálni. Még dolgozni is szerettem volt, hogy egész délután csak a kukoricát törtem vagy gereblyéztem, etettem az állatokat stb. Már kb. másfél éve csak azon jár az eszem, hogy itt hagyom a várost, elköltözöm és állatokat tartok, növényeket termesztek stb.

Csak az a bibi, hogy egyetemre járok, 2 évem van még hátra belőle, jogász leszek (17 évesen még jó ötletnek tűnt). Ezzel a szakmával nem tudom mit kezdhetnék vidéken, pedig valamiből élni kéne. Nem sok esélyt látok rá, hogy ez összejön, de nem szeretném a városban leélni az életem, utálom ezt a nagy pörgést, az idegbajos embereket, nem akarok életem végéig naphosszat egy irodában ücsörögni. A párom benne lenne, hogy elmenjünk, ő szakács neki sem sok esélye lenne munkát találni...

Szerintetek csak álom marad, hogy elhagyjam a várost?

(bocsi, hogy hosszú lett)


2011. máj. 6. 13:03
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:
Értem én, hogy miről beszéltek, miskolci vagyok, rengeteg kisebb község van a környéken. Én nem egy nagyobbacska kertet, egy kutyát meg pár tyúkot akarok, aztán meg háromnegyed órát autókázni vagy buszozni a városba, hogy úgyszintén görnyedjek az irodában.. Fel szeretném adni a városi életet. De manapság erre esélyem sincs. Felfogtam.
2011. máj. 6. 13:19
 12/32 A kérdező kommentje:

"Bármily furcsa, vidéken is vannak jogászok. :)))

"Anyagilag biztos nem jutsz oda, ahová Pesten juthatnál, de szerintem így is megéri. Sok sikert!"


Nem igazán vonzzanak az anyagiak, én úgy vagyok vele, hogy vagy legyen marha sok pénzem és ne törődjek semmivel, vagy elég egy kevés is, de akkor azt csináljam amit szeretnék és legyek boldog.

2011. máj. 6. 13:22
 13/32 anonim ***** válasza:
Ha mindenképp fel akarod adni a városi életet, azt én a helyedben egész biztos nem Borsodban tenném. Debrecenbe járok egyetemre Pestről, mást se hallok a borsodi barátaimtól mint azt, mennyire gyűlölnek hazajárni, főleg akik apróbb falvakban laknak, de a miskolciak is panaszkodnak a sok réti négerre. Minden napra jut valami incidens a rómaiak által. Mindig mondják, hogy el se hiszem, mennyi van belőlük, vannak színtiszta csak c. települések is. Én a helyedben egy az egyben menekülnék onnan, nyugatabbra fekvő megyékbe..
2011. máj. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:

Vidéken csak nyugatra, oda is csak a kevésbé fertőzött helyekre. Mondjuk sok olyan történet van, amikor a virágzó kis "öregfalu" lakói sorban kihaltak, és az új tulajok kivétel nélkül brazilok voltak, akik jó olcsón tudták felvásárolni az ingatlanokat. Minél többen lettek, annál lejjebb mentek az árak, az ottmaradó magyarok meg csak néztek, hogy mi történt, lakosságcsere?

Tehát vigyázni kell.

2011. máj. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
sajnos kertművelés, állattartás mellett sem nagyon lehet önfenntartóvá válni, a vidéki, falusi embereknek is van emellett munkájuk. ez csak kiegészítés, munka utáni, illetve hétvégi elfoglaltság. még mindig más, ha elhelyezkedsz a szakmádban és a közeli városba jársz dolgozni, miközben egy kis településen élsz, mintha maradnál Miskolcon. hidd el, még így sem lehet összehasonlítani a kettőt, egész más életvitel. szerintem ez egy nagyon jó köztes megoldás, ügyvédként pl nem is feltétlenül kell napi 8 órát az irodában ülnöd, aztán irány haza a zöldbe :-)
2011. máj. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim válasza:
Pontosan ettől félek én is, pedig szívesen leköltöznék vidékre. Párom kis faluból jött fel Pestre, és emiatt nem akar visszamenni, mert már az ő utcájukban is laknak nem egy család. Pedig lehetőségünk is lenne, meg talán munkahely is, de nem akarok állandó rettegésben élni. :(
2011. máj. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a választ!

Az a legfőbb probléma (valaki említette is), hogy simán az állattartásból nem lehet ma megélni, és munkát ott a végzettségemmel nem nagyon kapnék.

A kisebbségről annyit, hogy egy! ilyen család van a környéken, kiskorom óta ismerjük őket, az egyik srác a falugondnok, nagyon tisztelettudóak. Mint mondtam ez egy elég elszigetelt kis falu, nem Ózd.

2011. máj. 6. 13:32
 18/32 anonim ***** válasza:

Nem lehetetlen az álmod.A mostani helyzetben olcsóbban kapsz házat egy kis faluban, mintha egy panelt vennél a szmog kellős közepén.Én a helyedben hétvégenként elkirándulnék egy-egy szimpatikus faluba, kérdezősködnék hányan laknak ott, miből élnek, van-e ott aki jogi ügyeket intéz.Én vidéki város párti vagyok, de egy hegyi faluban élek, itt várom első gyermekem, és néha elönt a boldogság, micsoda jó levegőn, és természetfilmbe illő közegben fog felnőni, biztonságban a porontyom.

Egyébként szerintem a nyúltenyésztés megéri.

2011. máj. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
Én úgy látom, hogy a dísznövénytermesztés nagyon fellendült, a sövények iszonyat árakon mennek ma. Legyél vállalkozó, és indíts be egy növénykereskedő webáruházat.
2011. máj. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:
Köszi, nem adom fel, egyszer lehet, hogy sikerül. Azért szeretnék kifejezetten ebbe a faluba költözni mert nagyon sajátos hangulata van, sok az emlékem is onnan és több hektáros földünk van, szőlőnk, erdő egy 3 szobás ház...
2011. máj. 6. 13:37
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!