Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tanácsot szeretnék kérni...

Tanácsot szeretnék kérni tőletek. Elvált szülők, apukák Ti ezt megértenétek?

Figyelt kérdés

Segítséget szeretnék kérni tőletek, kérlek titeket, csak rosszindulattól mentes válaszolók írjanak, meg akik ilyen helyzetben voltak, vannak.

Szóval, a helyzet az, hogy a párom egy elvált ember, akinek van egy kisfia az előző házasságából.

A "baj" akkor kezdődik, amikor a kisfiú jön hozzánk. Egyszerűen felborul a rend, s én ehhez baromi nehezen tudok alkalmazkodni.

A párom nem alszik velem, hanem a gyerekkel, s egyszerűen úgy érzem, hogy megszűnök létezni, két mondatot nem tudunk egymással beszélni, s ettől teljesen kiakadok.

No kontakt, no magánélet, s a magánélet alatt nem a szexet értem, hanem az egymás közti kommunikációt, gyengédséget, stb.

Én egész nap a közös kisfiúnkkal vagyok, rajta kívül alig van társaságom, s ezért nagy szükségem lenne arra, hogy a párommal kommunikálni tudjak, valakihez este oda tudjak bújni, mert ez adja meg nekem a feltöltődést.

Mit tehetnék? Mit mondhatnék neki, hogy ne sértődjön meg??

Kérlek, segítsetek!


2011. ápr. 15. 09:51
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
81%
Én értem a gondod, én is exfeleség vagyok, és az exférjem is hasonlóan viselkedik a gyerekünkkel. Nem szólhatok bele az ő életükbe, csak a jelenlegi párját sajnálom, aki néha nekem panaszkodik. A gyereket teljesen elkényezteti, mindent megenged neki, én meg itthon azt kapom, hogy apánál sokkal jobb, mert én merek követelni és következetes lenni. Nálunk is korlátlan a láthatás, minden nap találkoznak. Szerintem attól fél az exem, hogy a gyerek nem fog hozzákötődni, ha megtilt neki dolgokat, pedig láthatná, hogy a gyerek imádja. Nem lehet, hogy a te férjed is ettől tart?
2011. ápr. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
hanem?
2011. ápr. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
38%

"Kedves Férfiak! Nő létemre minden elismerésem a tiétek!"


Amúgy szerintem még mindig könnyebb kéthetente hétvégén jópofizni, mint 14 napból 12-ben megoldani a mindennapos gondokat: a gyerek hány, a munkából rohanni kell, a suliba másnapra hurkapálcikát kell vinni, kinőtte a tornacipőjét, közben az elvált anyukának egy fodrászhoz eljutni olyan szervezést igényel, mint másnak egy Himalájai expedíció, új társat meg nem tud találni, mert randizni képtelen időt szakítani...

2011. ápr. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
100%

Ebben tökéletesen igazad van. De szerintem ezeket a nehézségeket a nők szülik maguknak, azzal, hogy igazán kevés olyan apuka van, aki korlátlan láthatással rendelkezik. Aki a válást követően is részt vehet a gyerek nevelésében.

Nyilván mindenhez 2 ember kell. Vannak apák is, akik nem képesek erre.

Nyilván az is igaz, hogy annak a félnek van több gondja, akinél a gyerek el lett helyezve.

2011. ápr. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
95%

Az én páromnak is vannak gyerekei az előző házasságából. A kisebbik lányát imádom. A nagyobbik meg már felnőtt, tehát ő más kategória, őt másképpen szeretem.


A kérdező helyében igyekeznék közös programokat kialakítani az apuka nagyfiával, és a közös kicsivel. Állatkert, vagy fürdőzés, kirándulás, stb. Hogy egy kicsit "összecsiszolódjatok". Nem tartom ugyanis egészségesnek, hogy az apa külön kezeli a két fiát. Hiszen ők testvérek! Ha még kicsi is a közös gyerek, de azért lehet már olyan programokat szervezni, amin mindannyian részt vehettek.

2011. ápr. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, bár nem igazán érzem, hogy lenne esély arra, hogy ez a probléma megoldódjon. :(
2011. ápr. 15. 14:08
 27/32 anonim ***** válasza:
Te vagy a felnőtt, és az okosabb is. A férjed nyilván nem akar változtatni, tehát ha nem akarod, hogy idővel rámenjen a kapcsolatotok nem szabad beletörődnöd. Tényleg ne tedd!!!
2011. ápr. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

Én megértem a kérdezőt, és igazat adok neki. Ha úgy döntött, hogy kell neki egy társ, akkor ezt vállalja. -Ha neki kellemetlen vele együtt lenni olyankor, amikor a gyerekével van, akkor az nagy gond.

A vele alvás pedig szerintem egyszerűen gusztustalan. Nem tudom hogy hány éves a gyerek, de ez már súrolja a pedofília határát. Egy nem csecsemőkurú fiugyerek el kell hogy aludjon egyedül. Ha nem, ott komoly gondok vannak és ebben mindkét szülő hibás.

Szerintem igenis tegye szóvá a kérdező, hogy most akkor hogy is van ez. Ha én a gyerekekkel vagyok, attól még a párom ugyanolyan fontos, és el sem tudnám képzelni, hogy ne vele aludjak, ha beszélni akar velem, akkor ne szólja hozzá, stb. Teljesen más a gyerek és a társ, akettőnek nem szabad kizárnia egymást. (42F)

2011. ápr. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
Keres egy baba mama csoportott, sportolj, ha több kapcsolatod lenne a hétköznapokban nem zavarna anyira hogy heti 1-2 napot a gyerekkel tölt.
2011. ápr. 16. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

11,26! Igen is van beleszólásod, mert lehet h az apjánál van a gyerek, de közös elvek szerint kéne nevelni, mert így az lesz amit irtál, h apunál jobb...


Egyébként brutális túlzás h a gyerekkel alszik. Nem egészséges. Maradjon ott vele ami elalszik aztán kész. Meg mondd el neki, h veletek is legyen. Közötök van egymáshoz, együtt is lehet szeretni egymást.

2011. máj. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!