Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tanácsot szeretnék kérni...

Tanácsot szeretnék kérni tőletek. Elvált szülők, apukák Ti ezt megértenétek?

Figyelt kérdés

Segítséget szeretnék kérni tőletek, kérlek titeket, csak rosszindulattól mentes válaszolók írjanak, meg akik ilyen helyzetben voltak, vannak.

Szóval, a helyzet az, hogy a párom egy elvált ember, akinek van egy kisfia az előző házasságából.

A "baj" akkor kezdődik, amikor a kisfiú jön hozzánk. Egyszerűen felborul a rend, s én ehhez baromi nehezen tudok alkalmazkodni.

A párom nem alszik velem, hanem a gyerekkel, s egyszerűen úgy érzem, hogy megszűnök létezni, két mondatot nem tudunk egymással beszélni, s ettől teljesen kiakadok.

No kontakt, no magánélet, s a magánélet alatt nem a szexet értem, hanem az egymás közti kommunikációt, gyengédséget, stb.

Én egész nap a közös kisfiúnkkal vagyok, rajta kívül alig van társaságom, s ezért nagy szükségem lenne arra, hogy a párommal kommunikálni tudjak, valakihez este oda tudjak bújni, mert ez adja meg nekem a feltöltődést.

Mit tehetnék? Mit mondhatnék neki, hogy ne sértődjön meg??

Kérlek, segítsetek!


2011. ápr. 15. 09:51
1 2 3 4
 11/32 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
67%

"Én kértem a párom, hogy sokat foglalkozzon a gyermekével mert nekünk már a mostani családjának sokkal több jut belőle. Még mi 12 nap szeretetet és gyengédséget kapunk addig a másik gyermeke 2-t."


De épp azt írja, hogy a gyereket MINDEN NAP látja, mert ő viszi az edzésre. Azért ez más helyzet mint kéthetente látni valakit...

2011. ápr. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:

Az utolsó kezdi érteni, mi a helyzet.

Nincs korlátozva a láthatás, kicsi a lakásunk, azért nem tud sokszor nálunk aludni.

A közös fiúnk még csak 7 hónapos.

2011. ápr. 15. 10:36
 13/32 anonim ***** válasza:
49%

Most biztos,hogy útálni fogsz a válaszomért,

de aki elvált,ráadásul gyerekes ffihez megy férjhez

az fogadja el,hogy nem csak ő(k) vannak neki!

A másik gyereknek is ugyanúgy szüksége van az apjára!

2011. ápr. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
69%

Senki sem tilja el apukát a gyerektől. Csak van egy egészséges egyensúly.


Pl. az is természetes, ha egy idős anyuka megözvegyül, akkor a fia többször meglátogatja, időnként visz neki enni, több hétvégén meglátogatják az unokákkal. Ha azonban a férfi minden nap munka után rohan, ott van késő estig, a családját elhanyagolja, hét végén pedig kötelező látogatás van (hasonló kérdés volt már itt, azért ez a példám) és nem lehet egyszer sem egy kirándulást vagy más programot sem betervezni, akkor már érthető, ha a feleség ideges.


Amúgy meg apukának nem csak egy szeretője van, hanem 2. felesége és 2. gyereke, az első fiát ennek a családnak a részévé kéne tennie. (Szerintem egy 2. feleségnek ezt kell elfogadnia, hogy a családjába nem csak a férfit, hanem annak gyerekét is kapja - nem pedig azt, hogy a férj időnként előveszi, vagy eldobja, ahogy épp szükség van rá)

Persze legyenek programjaik kettesben is az apának és a fiúnak, de inkább közös családként kéne tekintenie rá és az új feleségre.

2011. ápr. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
84%

És a fiú hogyan jön ki veled és a testvérével? Játszotok együtt? Csináltok valamit négyesben? Valahogy errefelé kellene terelgetned a férjed, persze, hagyva nekik időt arra, hogy kettesben is legyenek.


Az együttalvást viszont nem értem. Miért kell egy ágyban aludniuk? Ezzel nem értek egyet. A férjednek éjszaka melletted a helye, nem a fia mellett. Neki a saját, külön ágyában kellene aludnia, gondolom, már nem kicsi, ha edzésre viszi. Minden családban meg vannak a szerepek, ezt nem szabad összekeverni.

2011. ápr. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
57%

Miért nem lehet elfogadni, hogy egyes apáknak van múltja, és ez a múlt egy másik gyermeket jelent? Egy elvált normális férfinek hány ember felé kell megfelelnie?


1. a gyermek: Ő vágyik az apjára, az apai szeretetre. Hiába a korlátlan láthatás, a lelkiismeret furdalás a gyerekkel szemben egy normális apában akkor is benne van. Nem vesz részt a napi életében. igenis korlátlan láthatás mellett is maradhat ki dolgokból. 2 hetente egy hétvége alatt szeretne mindent visszaadni neki, amit hétköznap nem tudott.

2. a volt feleség: aki a fentieket joggal várja el az exférjétől. Sőt talán a nők többsége többet is vár el válás után az exférjtől. Válás után kell neki igazán minta apává válnia.

3. a jelenlegi feleség: aki természetes módon a férfi legtöbb figyelmét az új családra szeretné korlátozni. akinek csak a "közös" gyerek a gyerek. Aki nem akarja megérteni a hétvégén érkező gyerek igényeit, szokásait.


Kedves Férfiak! Nő létemre minden elismerésem a tiétek!

2011. ápr. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:

Nem látom túl sokat a nagyobbik fiút, valamiért külön kezel minket.

Egyetlen egy edzésére sem vitt el, nincsenek közös programjaink, szóval nagyon sivár az egész.

Kétségbeejtő az egész szituáció, és nem tudom mit tegyek, nem tudom, hogyan lehetne ezt normális mederbe terelni.

És igen, mindig azt érzem, ha a gyerek jön, hogy a szerepek megszűnnek, vagy teljesen felcserélődnek.

2011. ápr. 15. 11:16
 18/32 A kérdező kommentje:

Nem marad ki a párom semmi olyanból, ami a gyerek életében fontos.

Bármi áron megoldja, kedves utolsó!

2011. ápr. 15. 11:18
 19/32 anonim ***** válasza:

Nem nagy dolgokra gondoltam pl: edzés, meccs vagy valami ilyesmi, hanem apró dolgokra. Ami felett másnap reggel amikor találkoznak már átsiklik a kis srác és nem említi az apjának.


Figyi! Tényleg próbálj jó viszonyt kialakítani a gyerekkel. Hidd el változni fognak a dolgok. próbáld őt is "közös" gyerekként szeretni/elfogadni.

2011. ápr. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
56%

"Nem vesz részt a napi életében. igenis korlátlan láthatás mellett is maradhat ki dolgokból. 2 hetente egy hétvége alatt szeretne mindent visszaadni neki, amit hétköznap nem tudott. "


Itt épp nem erről van szó...

2011. ápr. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!