Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tanácsot szeretnék kérni...

Tanácsot szeretnék kérni tőletek. Elvált szülők, apukák Ti ezt megértenétek?

Figyelt kérdés

Segítséget szeretnék kérni tőletek, kérlek titeket, csak rosszindulattól mentes válaszolók írjanak, meg akik ilyen helyzetben voltak, vannak.

Szóval, a helyzet az, hogy a párom egy elvált ember, akinek van egy kisfia az előző házasságából.

A "baj" akkor kezdődik, amikor a kisfiú jön hozzánk. Egyszerűen felborul a rend, s én ehhez baromi nehezen tudok alkalmazkodni.

A párom nem alszik velem, hanem a gyerekkel, s egyszerűen úgy érzem, hogy megszűnök létezni, két mondatot nem tudunk egymással beszélni, s ettől teljesen kiakadok.

No kontakt, no magánélet, s a magánélet alatt nem a szexet értem, hanem az egymás közti kommunikációt, gyengédséget, stb.

Én egész nap a közös kisfiúnkkal vagyok, rajta kívül alig van társaságom, s ezért nagy szükségem lenne arra, hogy a párommal kommunikálni tudjak, valakihez este oda tudjak bújni, mert ez adja meg nekem a feltöltődést.

Mit tehetnék? Mit mondhatnék neki, hogy ne sértődjön meg??

Kérlek, segítsetek!


2011. ápr. 15. 09:51
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
71%

Értem a gondodat, de egy kicsit az ő helyzetébe is gondolj bele.A másik gyerekkel nincs állandóan együtt, az nagyon rövid idő amit együtt vannak, persze hogy maximálisan ki akarja használni.

Bár, hogy minden megszűnik körülötte, lehet tulzás.Ehhez jobban kellen a helyzetet ismerni.

Próbál meg közös programot, játékot suervezni, hogy abban mindenki részt tudjon venn, senki sem érezze kirekesztve.Az az egy két éjszakát meg csak kibírod...

2011. ápr. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:

A kisebbik fiát is annyit látja, mint a nagyot, sőt, van amikor nem is találkoznak napközben, mert mikor elmegy még alszik a gyerek, mire hazajön, már alszik.

A láthatás a nagyobbik felé laza, nincs korlátozva, így szinte mindennap találkoznak, mert edzésre viszi és hozza is őt, ami minden nap van.

2011. ápr. 15. 10:05
 3/32 anonim ***** válasza:
68%
Én is értelek, de ha elválnátok, akkor elvárnád a férjedtől, hogy közös gyereketekkel az apás hétvégén így bánjon. Ebbe gondolj bele. Mindezektől függetlenül szeret titeket is.
2011. ápr. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
22%

Ha te nem tudsz alkalmazkodni akkor gondold magad a gyerek helyébe. Őneki ennyi gyengédség jut.

Inkább segítenéd őket ebben a helyzetben mint rinyálsz.

2011. ápr. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
93%
Nem valami lelkiismeret furdalás miatt kompenzál a gyerkőc felé?
2011. ápr. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
A rinyálós ne írjon!
2011. ápr. 15. 10:13
 7/32 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy miért ilyen, de nekem éles a váltás, mikor jön a másik gyermeke.

Rossz érzés egész hétvégéket magányosan tölteni.

2011. ápr. 15. 10:14
 8/32 anonim ***** válasza:
51%
Nekem van egy olyan érzésem, hogy a gyerkőcre haragszol inkább.
2011. ápr. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
57%

Nálunk ez nem okozott problémát és ezért nem is értem bocs.

Én kértem a párom, hogy sokat foglalkozzon a gyermekével mert nekünk már a mostani családjának sokkal több jut belőle. Még mi 12 nap szeretetet és gyengédséget kapunk addig a másik gyermeke 2-t.

2011. ápr. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
88%

Természetes szerintem ha pl. egy apa csak hétvégén láthatja a gyerekét akkor abban az időben intenzívebben foglalkozik vele mint azokkal, akikkel egész héten van.


De itt nem egyértelműen erről van szó, mert mindenhol van egy határ...

2011. ápr. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!