Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 3,5 év után lehetségesnek...

3,5 év után lehetségesnek tartanád, hogy a párod nem visz magával egy esküvőre?

Figyelt kérdés
3,5 év után elképzelhetőnek tartanád, hogy a párod családostól (szülei, öccse) elmegy egy esküvőre és Téged nem is hív? Egyéb nagyszabású családi ünnepség?
2011. ápr. 13. 23:24
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:
45%
Ennek szerintem nagyon nagyon "vagyonbeli különbség" szaga van! Talán az is lehet hogy a "kedves" rokonság nem a tesódat szánja a fiúnak.... :-(
2011. ápr. 14. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 A kérdező kommentje:

szerintem egy 4 éve tartó kapcsolat nem egy "aktuális barátnő" a sok közül...:-S ha össze lennének jelenleg házasodva egy gyűrű meg egy papír mit változtatna? (egyébként a házasságot nem szoktam ennyire "leredukálni" mert számomra nem "csak" ezt jelenti, viszont van egy ilyen vetülete is) de mindegy ebből nem tágítotok, látom...


És továbbra is fenntartom, hogy egy általam kedvesnek nevezett rokon párját, miért nevezi a másik jött mentnek? Hol a tisztelet? Engem egy ilyen ember inkább ne hívjon az esküvőjére...

2011. ápr. 14. 00:18
 33/56 anonim ***** válasza:
82%

"Őszintén, nem tudnál kicsit visszább venni a hangnemből?

Szerintem attól mert két ember (MÉG) nem házasodott össze igen is tekinthető EGY PÁRNAK és igen is illik meghívni. Ha az illető olyan fontos az esküvődön, hogy megjelenjen, akkor elviseled (és megpróbálsz jópofát vágni) a párjához. NEm beszélve arról, hogy ha nem is ismered azt a lány, hogy a fenébe alkotsz róla véleményt? És itt nem arról van szó, hogy "egymás se.ggébe vannak nőve", amint látod, jelenleg sincsenek egy országhatáron belül. Szerintem csupán jóindulat kérdése az egész, de mindegy..."


Rendeztél már esküvőt? Tudod mennyibe kerül az? Tudod, ha 11 ezerembe kerül a jóindulat valaki felé, aki NEM a rokonom és NEM AZ ÉN barátom, akkor inkább nem vagyok jóindulatú. Gondoljál már bele normálisan, akkor hívjam azt is el, akivel két hónapja van együtt? Ja azt ne? És miért ne, az is csak egy barátnő, hát szegényke. Mi alapján döntöd el, hogy akkor melyik jöjjön? Ha egy-két barátnőcskét hívsz, akkor az milyen, hogy nem mindet? Ha meg mindent hívod, akkor nincs miből kifizetni. Jaj de jó!


Én meg ne haragudj, de a családomat hívom el, nekem nem az a lényeg, hogy személyi kölcsönből rázzam a rongyot minél több vendéggel, különben valaki olyan meg fog sértődni, aki lehet pár hét múlva már nem fog többet randizgatni azzal a rokonnal, akit meghívtam.

2011. ápr. 14. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 anonim ***** válasza:
100%
Nézd,nekünk is van egy olyan rokonunk,akinek a "kedves párja",tapintatlan bunkó,aki mindig mások előtt,direkt olyan kérdést feszeget,ami nekünk nagyon kényes pontunk,és nagyon fájó pontunk.A férjem megkérte,hogy soha többet ne hozza ezt a "kedves hölgyet"közénk,sem esküvőkre,sem sehová,mert nem kívánatos vendég.Ha hozni akarná mégis,akkor inkáb ő se jöjjön.Teljesen megértette,és elfogadta a kérést,nincs belőle semmi gond,azóta nem hozza a párját.Ja,és hogy megértsd,a "kedves hölgy",tapintatlan,bunkó módon sérteget engem,el tudod képzelni miket mondhat rólam,mert 40 éves vagyok,és nincsen gyerekünk,és ez nagyon fájó pont Nekem,hogy nem született még babánk..
2011. ápr. 14. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 anonim ***** válasza:
16%
Nálunk unokatesóm völegényét eljegyzésük után is idegenkét kezeleték...El is érték a barom szülei hogy a lányuk fél évente kétszer néz feléjük.
2011. ápr. 14. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 anonim ***** válasza:
25%
Sztem nem természetes, hogy nem hívták meg. Nálunk akárki megházasodott midnig úgy volt, hogy akit meghívtunk annak mondtuk, hogy őt és akit hoz magával. (barát, barátnő, férj, feleség, mindegy. Ő és a párja volt meghíva, ha ismertük, ha nem.)
2011. ápr. 14. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 anonim ***** válasza:
21%

'azért szerintem 20 év fölött bármilyen meghívót illik úgy címezni, hogy XY és kedves párja...különben is egy felnőtt ember mit csináljon a barátnője nélkül egy esküvőn?'


Itt van az igazság szerintem .A többi meg fukarságból vagy mittoménmiből adódó magyarázkodás.

Akinek nincs pénze ne csináljon lagzit , hívjon 2 tanút és a szüleiket de ha tesókat is hív akkor azoknak a párját is illik hívni.


Furcsa nekem azért ez, h így beleszámolják az emberbe a kaját:)


Nálunk 2 egy éve konfirmált a lányom szűk családi kör 25 személy.Persze az egyik unokatesó szólt ,h hozza magával a pár hónapja újított pasiját .Semmi gond szívesen láttuk.Igaz , h mindenki öltöny nyakkendőben volt a pasi meg valami szvetterben ami melegítő is egyben (olyan műbőr ráragasztások voltak rajta), de minket nem zavart ha neki így jó.


A kaját és az italt nem lehet pontosan kiszámolni, mindig marad meg. Hely is tányér is szokott kerülni még a váratlanul befutó épp arra járó ismerősnek rokonnak is .Hétköznap is, ha pont ebédkor nálunk van. Minket idegesít ha várnak ránk, vagy néznek míg ebédelünk. Úgyhogy aki akkor ott van ennie kell velünk, legyen az a kislányom barátnője vagy akárki.Ha éhes ha nem!:)

2011. ápr. 14. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 anonim ***** válasza:
9%

Ja és ha nejemnek már nem lesz egy foga sem ,mert olyan öreg lesz mint egy boszorkány és csak járókerettel tud majd szaladgálni akkor se cserélem le mert annyira kvajól főz!

Áldja meg őtet a húsdaráló!:D

2011. ápr. 14. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 anonim ***** válasza:
100%

Persze, ha megterítesz a kis ebédlődbe szuper, csak ahol x személyre kell fizetni ott nem toleránsak azzal kapcsolatban, hogy hoppá jön ám még egy-két ember, akiért nem fizettünk.


Biztos azért, mert idősebb vagy, de manapság nem a háznál tartott esküvők a divatok és ott nem is ilyen egyszerű, hogy na akkor jönnek még páran, elférnek úgy is.


Amúgy meg ne röhögtess már, hogy tartsak két tanús esküvőt, csak azért, mert kizárólag a családomat akarom elhívni. Ha egy-két párt elhívsz, akkor nem hiszem, hogy bárkinek is van pofája azt mondani, hogy te meg ne hozzad, és nem olyanoknak csinálok esküvőt, akik nekem senkik, és lehet mikor elkezdtük szervezni még épp együtt sem voltak azzal, akit meg meghívtam.

Érdekes, más esküvős kérdéseknél, meg mindenki ott köpköd, hogy minek annyi vendég, meg minek meghívni boldog boldogtalant, itt meg megmagyarázzák, hogy azt is el kell hívni, akivel éppen akkor együtt van egy vendég. Hogyne. Amint fizeti a költségeimet elhívom. Az esküvőre különben is azt kell elhívni, akit akarok, hogy ott legyen, nem azt, akit mások elvárnak tőlem.

2011. ápr. 14. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 anonim ***** válasza:
23%

Konyhában szoktunk enni , ami nem nagy , néha nyáron a teraszon de ott is 100x60cms asztal van. 4en vagyunk alapból.

Ezek a flancos vendéglős rendezvények, lehet h divatosak de az tuti , h tiszta lehúzás az egész.Ha csak lehet kerülöm , főleg az olyat amikor a kajáról is ők gondoskodnak.Ha elférünk itthon a lugas alatt ok , de ha nem akkor is csak termet bérelek ha csak lehet.Bár 2 év van még a következő konfirmálásig és férjhez menni se fognak még mostanában.Jaj de vannak szülinapok is,! El fogok menekülni!:)

2011. ápr. 14. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!