Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehetségesnek tartjátok?

Lehetségesnek tartjátok?

Figyelt kérdés

Isten az ember bűnei miatt új életet teremtett valahol máshol?

És az lehet, hogy az ember mellet másokat is teremtett az univerzumban?


2010. jún. 29. 19:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem a valódi Isten (nem a bibliai)

nem úgy áll a mi büneinkhez ahogy te elképzeled. A bün az életünk része, ő teremtett így minket.

Azonban hogy máshol is teremtett életet, az egész biztos.

DE nem azért, mert csalódott volna az emberekben. Nem olyan fontos porszem az emberiség, h ilyenekkel foglalkozzon.

2010. jún. 30. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
59%

Ácsi.

Annyira sokan mondják, hogy a Biblia az fúj, pedig szerintem nincs igazuk. Talán mert az Ószövetségben annyi halálról lehet olvasni? Bizonyára ezért, és mindenki elfelejti, hogy Isten az embert nem bűnösnek teremtette. Az ember maga választotta a bűnt, mert evett az egyetlen fáról a sokezerből, amiről nem szabad. Emiatt elvesztette az örök életét, Isten megátkozta. Szerintem jogosan.

Az, hogy később Izráelt megbűntette, vagy más népeket űzött el előle, az pedig ennek az egyenes következménye, de ez hosszú téma.

Azonkívül miért ne lenne a bibliai Isten a valódi? Persze mindenki jöhet azzal, hogy nincs is, csak kitalálták, stb, meg nincs bizonyítva, egyebek. Az sincs bizonyítva, hogy nem létezik. Viszont arra utaló tapasztalatok vannak, hogy létezik.

Visszatérve a kérdésre: arról nem ír a Biblia, hogy az univerzumban van-e máshol élet. Ha teremtett is, kötve hiszem, hogy az ember bűnei miatt tette volna, hiszen akkor tök fölösleges lenne a megváltás, nem? Ha úgyis van egy "tökéletes" élet máshol, akkor minek a miénkkel szórakozni? Ha belegondolsz, az az Isten, akit a Bibliában meg lehet ismerni, egyáltalán nem ilyen.

Egyébként miért lényeges ez a kérdés?...

2010. jún. 30. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Igen, lehetséges, hogy Isten a földi emberen kívül még máshova is teremtett emberi lényeket. Azt mondom itt, hogy ember, de valójában más fajokra gondolok, amiknek tagjai ugyanúgy tudnak gondolkodni, vannak érzelmeik, és van lelkük. Értelmes lényeknek szokták őket nevezni; de ha Isten teremtett ilyen lényeket, akkor őket is embernek tekinti, mint minket. Még akkor is, ha nem kell őket megváltani.
2010. jún. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdezem, mert lehetségesnek tartom, hogy folyamatos Istenkáromlásaink, hogy férfiak házasodnak férfiakkal, hogy az egyház sem igazán Istent képviseli ezek és még sok mások miatt úgy döntött, hogy magára hagyja az embert!
2010. jún. 30. 15:19
 5/13 anonim ***** válasza:

Ha ezt gondolod akkor nem tudok mást javasolni, csak gratulálni az éles látásodhoz!


(ironikusan persze)

2010. jún. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
kifejtenéd bővebben?
2010. jún. 30. 15:37
 7/13 anonim ***** válasza:

Kérdezőnek írom:


arról van szó, h túlságosan egy perspektívából látod ezt a kérdést, így meg alkalmatlanná válik az értelmed az ilyen téma feldolgozására, értelmezésére.


Bocs!


- F -

2010. jún. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Elnézést kérek, ha nem tiszta amit kérdezek, ezért kicsit kifejtem!

1. kérdés abból indul ki, hogy az ember bűnei miatt lehetséges-e, hogy isten elhagyott minket és ezért új életet teremtett. Az egyházat azért írtam mert ott is történnek rossz dolgok, önmagában nem a phedofiliára gondolok, hanem arra, hogy az ember kiforgatja Isten szavait és hamis tanokat hirdet pl lásd az usa-ban lévő katolikus egyház teljesen kiforgatta az írást. A férfiak férfiakkal házasodása manapság sok országban legitim dolognak számít és az Írásban benne van, hogy ne hálj úgy férfival mintha nővel hálnál, és még sok dolog van, de most hirtelen ezeket írtam le. Tehát a kérdés arra irányult, hogy az emberek túlságosan elfordultak Istentől és lehetséges-é, hogy új életet teremtett mert csalódott bennünk! A2. kérdés meg csak Isten kreativitására irányul, hogy önmagában lehetséges-e, hogy Isten rajtunk kívül is teremtett-e életet!

Remélem így már világos?!

2010. jún. 30. 16:00
 9/13 anonim ***** válasza:

Ha elfogadjuk azt, hogy Isten mindenható, akkor megtehette. Nem hiszem, hogy a bűneink miatt, mert ha elfogadjuk azt, hogy Isten mindent megbocsát, ha őszintén megbánjuk, akkor nem számítanak a bűneink.

És most jön a véleményem azon része, amiért nagyon sok támadást fogok kapni, és nagyon le leszek pontozva: Ha Isten írta volna a Bibliát, nem lenne benne logikai hiba :S

2010. jún. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

15:46

Sajnálom, ha nem tudtam olyan egyszerűen fogalmazni, hogy felfogd a kérdésemet, és sajnálom, hogy nem írtad le a véleményedet és nem tiszteltél meg vele!!!!

2010. jún. 30. 20:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!