Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem akar 10 év után sem...

Miért nem akar 10 év után sem összeköltözni?

Figyelt kérdés
Vagyok én(nő) és van a párom(férfi), meg az a tíz év, amióta együtt vagyunk. Két éve jártunk, mikor épp lett elég pénzem, hogy vegyek egy kisebb házat. Ő fel is vetette, hogy de jó lesz, majd át kell kicsit alakítani és ő is odaköltözik.Megkérdeztem, hol vegyek, az ő falujában, vagy az enyémben(városi életet alapból nem kedveljük). Mondta, inkább az enyémben, mert otthon a családja csak kihasználja, meg a haverok rajta lógnak és végre de jó lesz máshol.Ahhoz képest még most is otthon lakik, pedig a "közös" ház felujítva várja. Mondjuk az is fura volt, hogy ő nem feccolt bele pénzt az átalakításra, bár ő ragaszkodott hozzá. Tíz év után még mindig csak hétvégén látom(főleg vasárnap), naponta értekezünk telefonon és legalább hetente egyszer őrjöng, hogy ő már megőrül otthon és "leköltözik". Aztán várom, de csak nem jön. Ha kérdezem, pedig már jó pár éve kérdezem, hogy mikor jön már, mindig mondja, hogy már nemsokára, meg hogy ebben a hónapban, de ebben az évben már tuti, de mégsem jön. Megkérdeztem sokszor, átbeszéltünk mindent, és már szinte meg is győz, és mégsem. Ha szakítok, mert rákényszerít a radikális lépésre, akkor teper vissza, és kb két hétig egyfolytában velem van, aztán megint lemorzsolódik. Sógornőmet is faggatom, de ő se érti. Semmi dolga már otthon, a szülei sem szorulnak rá. Jelzem, jól főzök, kiszolgálom, minden elé van rakva, övé a távkapcsoló, (van sör!)kifejezetten el van kényeztetve, plusz a helyi haverjai java is megnősült már. Engem el sem kell vennie, nincs rá igényem. Ismétlem, az istenért, hát eleve ő találta ki, hogy összeköltözzünk!Ezt mind összevetve mégis mi a jó büdös francért nem lakik még itt? Minden ötlet érdekel, mert én már kifogytam belőlük.
2011. ápr. 12. 15:40
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
53%
Egyszerűen 10 év alatt megszokta a függetlenséget. Ennyi idő után már nem szeretnek az emberek elköteleződni, ha eddig nem tették. Nálunk is ez a helyzet, szintén 10 év után, és már én sem szeretném hogy együtt éljünk, kényelmesebb így.
2011. ápr. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
89%
Otthon elvan a szüleivel, nincs szüksége egy "nyűgre" (bocsánat) a nyakába... :S
2011. ápr. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
72%

Ez a pasi nem akarja veled komolyabbra fordítani a dolgot. 10 éves kapcsolatban már nem az összeköltözésen, hanem lassan a házasságon és a gyerekeken is "túl kellene lennetek". Megrekedt a kapcsolat, te addig jó vagy, amíg nem talál jobbat...

Szerintem keress magadnak egy felnőtt módon viselkedni képes férfit.


25/N

2011. ápr. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
91%
Neki ez a helyzet mégis kélnyelmesebb, mintha együtt laknátok. Ezt nem meri mondani, téged viszont leköt tíz éve. Óriási türelmed van.Nekem már biztos elfogyott volna.
2011. ápr. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
40%
Én ugyan elég konzervatív vagyok ilyen téren (nem értem az olyan összeköltöző és évekig együtt élő párocskákat, akik szerint nem kell házasság, mert az csak egy papír), de hogy valaki 10 év után se hajlandó összeköltözni, az már szerintem is nagyon durva. Utálom az alaptalan vádaskodást is, de azért a helyedben körülnéznék, nincs-e valaki más is, aki elkényezteti rajtad kívül.
2011. ápr. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
91%

Miért akarna összeköltözni? Megvan mindene, jól főzöl, kiszolgálod, minden elé van rakva, övé a távkapcsoló, (van sör!,)kifejezetten el van kényeztetve. 10 éve kényezteted már kitartóan, még a "közös" házat is megcsináltad neki, és ha szakítanál, két hét múlva akkor is visszafogadod. És nem kell elköteleznie magát, sem érzelmileg, sem anyagilag. Nem kell elviselnie a napi "rigolyáidat", a közös anyagi nehézségeket, az együttélés megannyi nyűgét, amit a már megnősült haveroknál láthat.


Mégis miért akarna így hozzád költözni?

2011. ápr. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Keressek? Tudom, ez a logikus lépés, de én ezalatt az idő alatt felépítettem egy életet, nekünk. Nem csak magamnak, úgy lett minden kialakítva a házon is, ahogy ő akarta, még a bútorokat is ő választotta ki,jó én vettem mindent de sose hánytam ezt a szemére. Nem akarok én nyűg lenni. Inkább biztos pont, támasz. De valahogy nincs rám igény...
2011. ápr. 12. 15:52
 8/25 anonim ***** válasza:
Nem akarlak megbantani, de szerintem kihasznalja ezt a nagyon kellemes helyzetet, mert a szulei is meg te is kenyeztetitek ket oldalrol. A tiszta ruha, jo kaja, szex meg van, aztan igy tengeti az eletet. Sajnos neki ennyire van igenye, mert ez nagyon kenyelmes, hisz kozben nincs rajta az egyuttlakas felelossege. Te hogy hogy 10 eve varod ezt mar? Azert joval korabban kellett volna mar kozolni, hogy te mit szeretnel es ha a te szempontjaidat semmibe veszi ennyi ev utan, akkor o csak kenyelmessegi szempontbol van veled. Nekem az unokatesom detto ilyen. Egyeduli gyerek, 30 folott, az anyja borzasztoan kenyezteti, mindig nagyon rendes baratnoi vannak, de o a vilagert nem koltozne el otthonrol es amint az eskuvo felmerul, ki is dobja az aktualis baratnot. Bolondot csinal beloled, szerintem nem lepsz fel vele eleg hatarozottan.
2011. ápr. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
15:51 sajna szerintem neked TOTÁL igazad van. Amúgy én ritka birkatürelmű jószág vagyok ám. Az a legszarabb, már elnézést, hogy mire "megkapom" (már ha meg) már lehet, hogy nem is tudok örülni majd neki. Amúgy ő 37 éves, én 30.
2011. ápr. 12. 15:57
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Mennyire ismered az otthoni körülményeit? Nem tenném tűzbe a kezem azért, hogy nincs otthon nője, amihez a család falaz neki (már ha tudnak rólad), és te csak amolyan hétvégi szórakozás vagy.
2011. ápr. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!