Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben? :S

Mit tennétek a helyemben? :S

Figyelt kérdés

Sajnos elveszitettünk egy családtagunkat és ebből adódóan 1 keresetből kellene élnünk, de ez lehetetlen mivel akkor vagy eszünk és nem fizetjük be a számlákat vagy forditva számlákat fizetünk, de nem eszünk... És akkor még a lakástörlesztésről nem is beszéltem...

Én már elmúltam 18 tehát vállalhatnék munkát és vállalok is, de (még tanulok 2évem van hátra) diákmunkák közül sehol sem kapok délutáni munkát. Ja és lehet, hogy ebből nem is tudnánk fedezni teljesen a számlákat + kaját + lakástörlesztést, de mindenféleképpen javulna, mind az anyagi mind a pszihés helyzetünk.


Nem szeretnék semmilyen antidepit szedni és egyéb szereket, de lassan ott tartok, hogy bekattanok. Nap mint nap látni a keserves arckifejezést, hallgatni a sírást... De sajnos ez jár egy nagyon közeli családtag elveszítésével...

Tanulni sem tudok, mert folyamatosan ezen jár az agyam, hogyan veszthettük el ilyen hamar a családtagunkat, akkor hogy épp holnap mit fogunk enni, hónap végén hogy fizetünk számlákat stb... Nagyon kattogok.Minden ötletet, tanácsot szívesen várok... :S


2011. ápr. 11. 22:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem Inkább egyetek, mint számlát fizettek. A számlákat lehet csúsztatni 1-2 hónappal, de az ételt nem.


Ugye nincsenek pontos infóim, de ezt el lehet játszani egy ideig, míg nem jön megoldás. Sokan amúgy így is csinálják. Válság van.

2011. ápr. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
U.I. Részvétem.
2011. ápr. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A mi kasszánkból egy átlag 350ezer forintos fizetés esett ki, 90ezerrel maradtunk, a munkanélkülivel, ugyanilyen helyzetben. Ház, kocsik törlesztője, számlák, ilyen-olyan kamatok, befieztnivalók, kaja, természetesen betegségek is ekkor jöttek, mert miért is ne és így tovább.


Biztos ciki amit én csináltam, de nem tudtam jobbat. Én is tanulok, fogtam igényeltem diákhitelt, elkezdtem munkát keresni, dolgozok és nem járok be egyetemre. Ha normalizálódik a helyzet, majd "helyrehozom", de nekem fontosabb volt, hogy ne vigyék a házat meg pénz legyen, hogy segítsek, mint az, hogy meresszem az s.eggem előadásokon.


Ha jó vagy eleve kérhetsz egyéni tanrendet, én nem voltam olyan jó (két félévig 4.5 átlag mielőtt igénylem - vicc) meg mit tudom én milyen kérvények vannak, rendkívüli szoctám stb.


De a diákmunkára ne építs, vagy van vagy nincs, én is azért vettem fel a diákhitelt, mert ilyen helyzetben nekem nem arra volt szükségem, hogy LEHET két hetente egyszer felhívnak, hogy 4ezeré' menjek hosstesskedni egy napra. Ha meg visszaáll a régi rend, akkor a mostani állásomból visszafizetem a felvett diákhitelt, aztán vissza az egyetemre.

2011. ápr. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

részvétem :(


próbáld meg átkérni magad egyéni tanrendbe. vagy ha ez nem megy, akkor igényeld a bursát, a szoctámot, és tanulj ahogy bírsz, jó esetben lesz ösztöndíj is. ja, és diákhitel. nem a legjobb, de a hitelek közt a legnormálisabb.

hétvégén menj melózni, ha kell, akkor 12 órát.


ha édesapádról vagy anyukádról van szó, akkor kaphatsz árvaságit is, ami szintén egy jobb összeg.


járj utána a támogatásoknak, amit tudsz, azt harcold ki magadnak! neked sokkal inkább jár, mint az ingyenélő dologtalan cigányoknak!


ha semmi nem jön össze, akkor passziváltasd a félévedet, menj el 8 órás melóba, olyan helyre, ahol minél többet össze lehet szedni.

köv félévben pedig max 15 krdeitet vegyél fel, járj be, amire tudsz, emellett tudsz dolgozni. igaz, így elhúzódik a felsőoktatásban telt időd, de legalább nem haltok éhen.

2011. ápr. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálunk a helyzet DETTÓ.Vagy eszünk és nem fizetünk számlákat,vagy fizetünk és akkor alig marad valami.Ezt én úgy oldom meg,hogy csak a nagyon sürgös számlákat fizetem be.A gyerekeknek nem rakhatok sárga csekket a tányérba.Sajnos idáig jutottunk egy jó pár ezren szép hazánkban, magyarországon.
2011. ápr. 12. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!