Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mindig meg kell bocsájtani?

Mindig meg kell bocsájtani?

Figyelt kérdés
Meddig tűrjük, ha egy családtag rendszeresen bánt és fájdalmat okoz szándékosan, utána pedig elintézi azzal, hogy "bocsánatot kérek". Mindenki azt mondja, hogy tudni kell megbocsájtani. Na de éveken keresztül heti / havi rendszerességgel?
2011. ápr. 11. 09:36
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Nem nem kell miért kéne? Egyszerűen tovább kell lépni és kész.
2011. ápr. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Itt nem kimondottan fizikai erőszakról van szó. Az egyik dolog a párom és testvére között van (2 fiú): kb 25 éve kezdődött, mikor a sógorom inni kezdett. Akkoriban ilyenekkel szórakozott, hogy viccből kést szorított az öccse torkához és azzal ijesztgette, hogy megöli, később ellopta a pénzét, minden "jeles" napot szándékosan tönkretett azzal, hogy részegen őrjöngött (szalagavató, ballagás, karácsony stb...) Mikor bekerültem a családba ennek én is részese lettem. Némán kellett tűrni, hogy rendszeresen elrontotta az ünnepeket. Ma már nem annyira vészes, mert már "csak" a saját anyját lopja meg időnként. Néha leáll az ivással pár hónapra, ilyenkor elintézi azzal, hogy "bocsánat" és nem érti az anyósom, hogy a párom miért gyűlöli a bátyját és miért nem akarja tovább tűrni ezeket a dolgokat.

A másik az anyósom (vele kapcsolatban tettem már itt fel kérdést). 2 éve iszik, de mostanában nagyon durván. Az egész terhességemet (még 1 hónap van hátra) megkeserítette azzal, hogy részegen hívogatta és ugráltatta a páromat, később öngyilkossággal fenyegetőzött, lejáratta magát mindenki előtt stb... Elvonóra hiába megy, szándékosan nem szedi a tablettákat, hogy mikor kiengedik újra tudjon inni. Ő is mindig elintézi azzal, hogy "bocsánat, majd megjavulok", ad 2 puszit, megölelget és ezzel le van tudva a dolog. Nem fogja fel hogy miattuk idegeskedünk állandóan és ez nekem most nagyon nem tesz jót. Ráadásul állandóan azt kérdezgeti, hogy ugyanúgy szeretjük-e, mint eddig.

Azért tettem fel a kérdést, mert kíváncsi voltam, ki mit gondol a megbocsájtásról. Köszönöm a válaszokat.

2011. ápr. 11. 17:31
 13/13 anonim ***** válasza:

NEM és nem! Túl rövid az élet ahhoz, hogy a saját boldogságotokat, nyugalmatokat mások miatt feladjátok! Az alkoholizmus egy szörnyű betegség, óriási lelki károkat tud okozni a családtagokban is, ismerek én is ilyen családokat. Sokat gondolkodtam azon, hogy mit tűr el a szeretet. És szerintem egyáltalán nem igaz, hogy a szeretet mindent eltűr - vagy hogy mindent el kell tűrnie. Ha túl sok a sérelem, a lelki fájdalom, akkor egy idő után mintha bekapcsolna az emberben a "túlélő ösztön", vagyis próbálja megóvni magát az újabb csalódásoktól. Persze vannak emberek, akik egy életen keresztül képesek szenvedni a szeretet nevében, ők a "mártírok", de jómagam nem tartozom közéjük. Én megszakítottam a kapcsolatot azokkal a családtagjaimmal, akik nagyon sok fájdalmat okoztak. A megbocsátás szerintem egy baromság: mondhatod, hogy megbocsátasz, be is magyarázhatod magadnak, hogy te megbocsátottál, de ha egy kapcsolatban meginog a bizalom, ha megrendül a szeretet, akkor az már sosem lehet a régi. Szvsz.


Inkább koncentráljatok a Babóra, ne engedjétek, hogy mások nyomora árnyékot vessen erre a gyönyörű, csodálatos időszakra! Óriási nagy boldogság, nemrég született meg nekünk is az első gyermekünk. Sokat szomorkodom a hülye családom miatt, de amikor Ő rám mosolyog reggelente ébredés után - bearanyozza az egész napomat!!! Sok boldogságot a kis családnak! :-)

2011. ápr. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!