Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mindig meg kell bocsájtani?

Mindig meg kell bocsájtani?

Figyelt kérdés
Meddig tűrjük, ha egy családtag rendszeresen bánt és fájdalmat okoz szándékosan, utána pedig elintézi azzal, hogy "bocsánatot kérek". Mindenki azt mondja, hogy tudni kell megbocsájtani. Na de éveken keresztül heti / havi rendszerességgel?
2011. ápr. 11. 09:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
én a sarkamra állnék,azt befejezném vele,de te természetesen azt csinálsz amit te akarsz
2011. ápr. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem kell mindig megbocsátani. Az embernek fel kell állítani magában egy határt, amit átlépve már nem hajlandó a megaláztatásra, és ki kell állnia magáért! Egy ideig persze valóban meg lehet bocsátani - persze attól függ, miről van szó - , de nem annak az árán, hogy feladod saját magad, az elveid. Az semmiképp sem éri meg. Szerintem.
2011. ápr. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Én azokat a nőket nem értem pl.akiket ver a férjük vagy a párjuk és mégis vele vannak meg nem mernek szólni senkinek.

Mondjuk az is tény ha a magyar mentalittás is egy nagy rakás sz.ar hogy vérnek kell fojnia hogy egyáltalán a rendörség kimenjen.Fizikai bántalmazásnál ha valaki egyszer megtette nagy valoszinüséggel többször is megfogja.Talán,de nagyon talán egy pofon(ami soha többé nem esik meg)még beleférhet,de nem nálam.Engem egyszer meg akarna ütni valaki akkor az tuti h nem kéne többet a jövön gondolkodnia,személy szerint én vissza is adnám...mondjuk ezért nem jó túl erős párt választani:)

Amúgy azért vagyok ilyen szerintem mert nem vagyok egy félős és régóta "verekszem" biztos annak sokkal nezebb aki esetlen vagy törékeny nő,neki nehezebb megvédenie magát.Ennél már csak az a roszabb ha a szülő mondja látja h az apa veri a gyerekeket is vagy roszabb esetben fajtalankodik és az asszony még kiáll mellette ezek után is,na jól eltértem a tárgytól...a lényeg h ne hagyd magad mert nem hiszem h így akarod leélni az életed.Az h egyszer egyszer az ember összeveszik vagy hasonlok az más tészta,az sok helyen megesik,de az h csesztessen az akinek elvileg a legjobban kéne h szeressen na az már nem.

2011. ápr. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez hülyeség, persze meg kell bocsájtani ha 1-2szer előfordul mondjuk és nem komoly dolog, van oka, mert feszült stb. De ha rendszeresen teszi akkor ott kell hagyni, és megmondani hogy unod, és nincs bocsánat többé.
2011. ápr. 11. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem kell megbocsátani, főleg, ha fizikai erőszakról van szó! Azért az már más kategória, mint amikor valaki szavakkal bánt meg!

Ha nagyon megbocsátó típus vagy, akkor is csak egyszer nézd el.Ha valaki többször is megüt, az nem csak, hogy nem tisztel téged, de semmibe vesz, és ezt nem szabad eltűrni.

2011. ápr. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Engem a férjem egyszer véletlenül ütött meg. A bejárati ajtón lendületesen jött be, nekem már időm se volt szólni, hogy mögötte guggolok, telibe talált a fém kilinccsel. Szegény halálra rémült, ő se gondolta, hogy pont ott vagyok. Felrepedt a szemöldököm és enyhe agyrázkódás. Azonnal kocsiba dobott és bevitt a kórházba.

Már ott nagyon ciki volt, mert nem akarták elhinni a történetet, pedig miután fájdalomcsillapítót kaptam, már én is röhögtem rajta, ogy ennyire bénák nem lehetünk.

Második kör a szüleim - ugye látták a sérülést - hetekig nyaggattak, hogy mondjam el az igazat, ők mellettem állnak, tegyek feljelentést, hagyjam el.


Szegény férjemnek volt a legrosszabb, mert bár ez a Darwin díjas balesetek kategória volt, őt nagyon sokáig mardosta a lelkiismeret. Pedig ő vonzza az ilyen helyzeteket, konyhában is ejtett el kést, ami a vakszerencse miatt a lábujjai között állt bele a papucsába, nem sokon múlt.

2011. ápr. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell mindig megbocsájtani. Van egy egészséges határ, ami után az embernek elege lehet!
2011. ápr. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem kell, azt mondják megbocsájtani könnyebb mint tartani a haragot, de szerintem egyénfüggő, kinek mi a jó. Ha úgy érzed, eleged van, akkor csinálj valamit.
2011. ápr. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szerintem a megbocsatas nagyon fontos, mert te is igy nyugszol meg, de amit te leirtal, azt mutatja, hogy ez a rokon semmit sem bant meg, ez nem bocsanatkeres, csak kimondja ezt a mondatot es semmi nem valtozik, nincs megbanas. Ehhez pedig nem vagy koteles asszisztalni.


Nem tudom, hogy milyen rokoni szal fuz hozza, de ha lehet, talalkozzatok kevesebbet. Ha ritkabban talalkoztok, kevesbe lesz alkalma kikezdeni, a temaitok is felszinesebbe fognak valni, igy nem fog tudni beled kotni. Teljesen felesleges olyan emberrel tarsalogni, aki csak rossz erzest okoz. Probald kerulni.

2011. ápr. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem kell mindig.

ez sokkal nehezebb probléma annál, mint, h csak így el lehessen intézni.


olvasgass itt:

[link]

2011. ápr. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!