Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kidobtak otthonról, mert...

Kidobtak otthonról, mert megvédtem magam?

Figyelt kérdés
Anyummal és 2 tesómmal élek együtt. 20éves vagyok. Suliba járok. Van egy fiúm. Ma szóltam anyunak reggel, hogy kellene venni kontaktlencsét, mert elfogy lassan. (Hozzáteszem: 2hetes lencsét majdnem 1,5hónapig használok, csak, hogy ne kelljen sokat fizetnie) Erre ő: majd meglátjuk. Nemrég elkezdtem sírni, mert nagyon fájt a fejem, és a szemem. Erre Ő megkérdezi mi a baj. Elmondtam neki, és az volt a válasza ordibálva, hogy: „B@zd meg akkor menj, és vegyél magadnak!” Amit eddig magamban tartottam most a felszínre jött. Megmondtam neki, hogy ez így nem fer velem szemben, hogy csak azért mert én vagyok a legidősebb én kapom mindig a legkevesebbet mindenből, és hogy a másik 2 tesómmal kivételezik. Erre úgy felhúzta az agyát, hogy azt mondta: „Holnaptól nem akarlak látni ebben a házban!” Nagyon sírok, és a pasim is dolgozik. Elmennénk albérletbe, de hát ő is tanul még, és amit mellette keres, az kb. 70000Ft egy hónapban. Megpróbálok keresni munkát én is, és ha nem lesz más lehetőségem ott kell hagyjam a sulit. Egyedül vagyok most itthon, és rettenetesen ki vagyok. Mi a véleményetek erről, mit tanácsoltok? Nagyon el vagyok keseredve, és remegek már vagy 1 órája, és mindemellett még a fejem, és a szemem is fáj!
2011. ápr. 7. 12:56
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

(az utolsó vagyok! :) )

Nagyon örülök ismét,h.ilyen jó hírekkel tudsz szolgálni! :)

Anyuddal meg tényleg ne foglalkozz csak olyan értelemben,h.amennyire lehet legyél vele kedves!

Örülök,h.ilyen éretten gondolkodsz a babáról!

Elég érdekes,h.ennyit költ csak úgy ruhára,amikor ha ezt a lencsére költötte volna megspórolt volna egy veszekedést!

Olyan szomorú,h.ilyen sok szülő rosszul bánik a gyermekével!A környezetemben sok olyan ember van aki mindent megadna egy gyerekért ha lehetne neki!Akinek van az meg nem becsüli meg!

elég fárasztó 4 gyereket normálisan nevelni a mai világban!Tudod a külső behatások:P De nem adnám őket semmi pénzért!

Jó lenne tudni a fejleményeket!Remélem írsz még!szia

Kitartás és minden jót Neked XD

2011. ápr. 9. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Még írok egy utolsó kommentet! Köszönöm, hogy ilyen kedves voltál, és segítettél nekem (meg persze köszönöm a többi "normális" válaszolónak is! Úgy érzem csak most fog igazán elkezdődni az életem, furcsa módon, mégsem félek tőle annyira, mint eddig. Tudod, eddig mindig ott járt a fejemben, hogy majd anyu mit szól, ha egyszer bejelentem, hogy elköltözöm otthonról. Hát emiatt már nem kell idegeskednem. A tesóimat azért gyakran meglátogatom majd, és mindemellett persze anyut sem tudom kikerülni. Remélem egyszer majd normálisra fordul a viszonyom, de addig is; tudom, hogy van egy szerető párom, aki mindenben támogat!


Mégegyszer köszönöm a kedves szavakat!

Üdv!

2011. ápr. 11. 12:06
 33/44 anonim ***** válasza:
0%
Magadon kívül az anyukádra is gondoltál? , hogy milyen nehéz neki egyedül nevelni gyerekeket? Te egy egoista önző ember vagy, aki csak magával foglalkozik, pedig neked kellene segíteni, hogy a tesóidat is fel tudja nevelni. Megérdemelnéd, hogy ezt kapd majd vissza a te gyerekeidtől. De a sors gyakran vissza üt. Meg is érdemled
2011. ápr. 14. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
87%

"Te egy egoista önző ember vagy, aki csak magával foglalkozik, pedig neked kellene segíteni, hogy a tesóidat is fel tudja nevelni."

Hát én ezzel nem értek egyáltalán egyet, nem elítélendő azért,mert nem áldozza fel a fiatalságát. Nem ő kérte, hogy legyen x tesója rossz anyagi helyzetben, a gyerekek felnevelése a szülőK feladata, nem a tesóké, akiket általában senki nem szokott megkérdezni, hogy akarnak-e kistestvéreket. A szülőnek kell támogatnia a gyerekét,és nem fordítva. (Kivéve ha már idős a szülő.)

2011. ápr. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
3%
Megváltozott helyzetben bizony a gyereknek az anyját kellene támogatni, mivel az apát elvesztették. Te sem vagy különb a kérdezőnél. Csak a jogaidról tudsz lafatyolni, de itt erkölcsi, morális dologról van szó és szülő szeretetről, aki eddig erőn felül megadott neki mindent amit tudott Már felnőtt ember. Ha ennyi erkölcs lelkiismeret nem szorult bele, csak követelőzni tud, éppen ideje, hogy kitegyék a szűrét. Nagykorú álljon meg a saját lábán.
2011. ápr. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 A kérdező kommentje:
Alkoholista szülők voltak mindketten. És, ha tudni akarod te kis "bunkócska" az igazi apukám már 3 éves koromban meghalt. Ő a nevelő apám volt, és sajnálta mindenre a pénzt, ami nekünk ment volna. Szerintem egyébként meg Te el lehetsz nagyon kényeztetve! De nem fogok én itt a te szintedre lesüllyedni. Rendesen kibortottál, remélem örülsz!
2011. ápr. 14. 12:08
 37/44 A kérdező kommentje:

Még egy pár kérdés:

Csak nem irigy vagy, mert megmertem lépni ezt a lépést?

Hogy van egy szerető párom?

Vagy, hogy a sz@rból is ki tudok jönni?

2011. ápr. 14. 12:12
 38/44 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

04.09.23:49 válaszoló vagyok!

Csak azt szeretném mondani,h.az ilyen embereken ne borulj ki!Sajnos nekem is meg kellett tanulnom,h.az életben nem járhatunk mindenki kedvében még a legnagyobb jó akarattal sem!Főleg ne törődj egy olyan emberrel aki ismeretlenül így vélekedik rólad!Honnan tudja ő,h.miken kellett két ,,ilyen"szülő mellett végig menned!Én sem tudom de ez a fórum szerintem arra való,h.segítsünk!És nem arra ,,mint egyesek sportot űznek belőle",h.földbe döngölnek valakit ismeretlenül!Támogatni még így is tudod Anyukádat ha úgy látod szüksége van rá!Például ha néha vigyázol a tesóidra,elviszed őket játszóterezni sétálni stb.Nem feltétlenül anyagi segítség mindig a megoldás!Most elég nagy feladat lesz így is beosztani azt amitek van a Barátoddal!Szerintem Anyukáddal is rendeződni fog a viszonyotok ha látja rendben mennek a dolgaid!Én is ezt kívánom Neked!Üdv:Jolika

2011. ápr. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 A kérdező kommentje:

Kedves Jolika!

Nagyon köszönöm a bíztató szavakat! :) Jól esett nagyon. Igazából már tegnap este rájöttem, hogy nem is kellett volna visszaírnom annak az illetőnek, aki ilyeneket írt. Már megnyugodtam. Tesóimmal beszéltem már. Ők nagyon aranyosak voltak, és azt kérték, hogy 1héten egyszer majd jöjjek haza hozzájuk. :) Természetesen menni is fogok. Anyummal pedig remélem egyszer minden oké lesz. Most megpróbáltam közeledni felé. Nem volt nagy fogadtatás, de legalább nem lökött el magától, és nem is ordibált!

Mégegyszer köszönöm a kedves választ!

Üdv!

2011. ápr. 15. 10:50
 40/44 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szívesen!

Ha mindig ilyen higgadt tudsz Anyukáddal szemben lenni,szerintem egy napon meg fog enyhülni!

Talán észre veszi majd általad,h.volt értelme annak,h.ő is Anya lett meg szült Téged és végre van valakivel egy normális emberi kapcsolata!Csak Te ne add fel!

Nem tudom miért ilyen ember Ő de nem születik senki Így!Neki is át kelett valami szörnyűségen mennie,h.ilyen emberré váljon!Persze az ember változtathat a sorsán!

Attól még,h.szörnyűségeket élünk meg nem törvényszerű ,h.nekünk is borzasztóan kell viselkednünk másokkal!

Te akarsz változtatni az életeden és ez a lényeg!

Ehhez kívánok neked nagyon sok erőt és kitartást!Sok boldog évet,netán évtizedet a Pároddal!

Szia :Jolika

ui: Fel merült bennem,h.esetleg írhatnál privát ha van valami fejlemény!Szívesen értesülnék a jó vagy akár a kevésbé jó dolgokról is!Nem muszáj mindenkinek tudni mindent itt a honlapon.De csak ha kedved van hozzá! XD

2011. ápr. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!