Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kidobtak otthonról, mert...

Kidobtak otthonról, mert megvédtem magam?

Figyelt kérdés
Anyummal és 2 tesómmal élek együtt. 20éves vagyok. Suliba járok. Van egy fiúm. Ma szóltam anyunak reggel, hogy kellene venni kontaktlencsét, mert elfogy lassan. (Hozzáteszem: 2hetes lencsét majdnem 1,5hónapig használok, csak, hogy ne kelljen sokat fizetnie) Erre ő: majd meglátjuk. Nemrég elkezdtem sírni, mert nagyon fájt a fejem, és a szemem. Erre Ő megkérdezi mi a baj. Elmondtam neki, és az volt a válasza ordibálva, hogy: „B@zd meg akkor menj, és vegyél magadnak!” Amit eddig magamban tartottam most a felszínre jött. Megmondtam neki, hogy ez így nem fer velem szemben, hogy csak azért mert én vagyok a legidősebb én kapom mindig a legkevesebbet mindenből, és hogy a másik 2 tesómmal kivételezik. Erre úgy felhúzta az agyát, hogy azt mondta: „Holnaptól nem akarlak látni ebben a házban!” Nagyon sírok, és a pasim is dolgozik. Elmennénk albérletbe, de hát ő is tanul még, és amit mellette keres, az kb. 70000Ft egy hónapban. Megpróbálok keresni munkát én is, és ha nem lesz más lehetőségem ott kell hagyjam a sulit. Egyedül vagyok most itthon, és rettenetesen ki vagyok. Mi a véleményetek erről, mit tanácsoltok? Nagyon el vagyok keseredve, és remegek már vagy 1 órája, és mindemellett még a fejem, és a szemem is fáj!
2011. ápr. 7. 12:56
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
60%
ha nincs pénzetek kontaklencsére használj szemüveget
2011. ápr. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
54%
Nekem van pénzem lencsére, mégis általában szemüveget használok. Igaza van anyádnak, a lencse luxus, ha nincs rá keret. A pasidnak, meg ha nem tetszel szemüvegben, dobd ki, mert egy kalap kakit se ér akkor a kapcsolat. Ez a véleményem.
2011. ápr. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
80%
Biztos csak első idegességében mondott ilyet anyud. Nem kell annyira neki keseredni. És valóban lehet, hogy kifizetődőbb lenne a szemüveg.
2011. ápr. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
80%

Mi ellen védted meg magad? A leírtak alapján 20 évesen eltartott vagy egy olyan családban, ahol nincs túl sok pénz. Ha vállalni akarsz a terhekből, arra nem az a megoldás, hogy 1,5 hónapog használsz egy 2 hetes kontaktlencsét (amitől tönkremegy a szemed), hanem hogy munkát keresel. Tanulni lehet estin és levelezőn is!


A kivételezés kérdéséhez nem tudok hozzászólni (kevés az infó), de 20 évesen már tényleg nem anyukádnak kell megvennie a kontaktlencsédet, még ha te így is érzed...

2011. ápr. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
93%

Én nagyon sajnálom hogy ilyen helyzetbe kerültél,de van egy olyan érzésem,hogy anyukádnak is egy összegyűlt belső ideg miatt jött ki a száján az amit mondott.Valószínű,hogy nem gondolta komolyan csak mérges lett,feszült,ideges,és mérgében mondta amit mondott.Szerintem nyugodj le,és várj holnapig..Akkor már tudni fogod hogy komolyan mondta vagy sem..

Tudod anya vagyok én is.Soha nem ütöttem meg kicsinek és felnőttként már nem is lenne értelme..nagyon jó barátok vagyunk a fiammal,de nagy ritkán vannak napok amikor nekem is minden összejön,és ilyenkor ahogy mondják kiborul a bili nálam is...Ha a fiamnak akkor jut eszébe a sérelmeit a fejemhez vágni bizony volt amikor én is azt mondtam neki,hogy jobb ha befogja a száját mert különben lekeverek neki két akkora pofont hogy egy életre megemlegeti..Ilyenkor mérgében fel megy a szobájába,majd fél óra múlva lejön vigyorogva,hogy mindig nevet ha evvel fenyegetem,mert tudja soha nem ütöttem meg és nem is ütném meg..De mégis mérgemben ezt mondtam neki..

Lehet hogy anyudnak esze ágában sincs kidobni téged,csak mérgében ezt mondta..

A fej és szemfájásodra pedig a legegyszerűbb megoldás ha szemüveget hordasz..Ma már elég divatos és jó szemüvegeket lehet kapni..

2011. ápr. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne hagyd ott a sulit, mert hosszútávon rosszabbul fogsz járni.

Valahogy bírd ki otthon, inkább suli mellett vállalj valami diákmunkát.

Szerintem anyukád nem gondolta komolyan a kidobást. Valószínűleg ő nincs tudatában az igazságtalanságnak, ami Téged ér, vagy ha igen,nem akar rajta változtatni. Biztos anyagi gondjai vannak, és feszült emiatt, bár nem szép tőle, hogy megbántott.

A párkapcsolatodra se lenne jó hatással, ha nyomorogva, kényszerből összeköltöznétek...

2011. ápr. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
100%

Osztom az első hozzá szóló véleményét egyrészt.

Másrészt, OTT NE HAGYD az iskolát !!! Iskola mellett is lehet dolgozni. Én is ezt csináltam (középiskola), és csinálom most is(főiskola/levelező).

Az, hogy sírsz nem oldasz meg semmit sem. Keress fel rokonokat (nagyi, keresztanya, etc) vagy jó barátokat (legjobb barátnő, etc) hátha tudnak segíteni. Átmenetileg is, hogy összeszed magad pénzügyileg majd.

Nem lesz egy leány álom, de ha az édesanyád így gondolja és képes kirakni téged az utcára, akkor más megoldást úgy sem találsz.

A szavaidból kivéve pedig, az, hogy leülj vele beszélni nem érne semmit. Mivel én úgy értelmezem, hogy nem törődik veled és nem támogat.

2011. ápr. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
100%

Beszélj anyuddal. Higgadtan, ne húzzátok fel magatokat. Csak azért mondta, mert kivolt idegileg, meg mert te szemére vetetted a nevelési elveit, az anyaságában ingattad meg. Nincs jogod számon kérni rajta semmit, hármótokat kell nevelnie.


Nekem is szar életem van, de nem vonom felelősségre édesapámat, hogy miért így meg úgy választott. Az ő döntése... én meg valahogy kibírom ezt a másfél évet... valahogy.

2011. ápr. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha Anyukád hazaér,ülj le vele beszélgetni!Biztos nem Veled van a baja hanem valami miatt stresszes és ez pont a ti vitátok alatt bukott ki belőle!Kérdezd meg Tőle,hogy komolyan gondolta-e amit mondott!Ha hármótokat tart el egyedül biztosan nagy teher van rajta!Persze Téged is megértelek mert ennek nem lett volna szabad így megtörténnie de már ez van!Ha tudsz a tanulás mellet menj el hétvégéken diákmunkára,és legalább a szemlencsid megtudod venni belőle telefonod fel tudod tölteni,stb.A tanulást NE hagyd abba!Ha muszáj lesz mert úgy alakul legalább estin fojtasd!Remélem,h.kibékültök!Biztosítsd Anyukád az felől,h.tudod mennyi a teher rajta de próbáljon ő is megérteni Téged!Mondd meg neki,h.Te segítesz neki amiben csak szeretné de 3 gyermeke van ezt azért tartsa szem elött!Mind ezt higgadtan és felnőtt módjára mondd el neki!

Sok szerencsét kívánok!És nyugodj meg! Üdvözlettel Jolcsi

2011. ápr. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
95%

Lehet, hogy anyád azért kapta fel így a vizet, mert úgy értette a helyzetet, hogy te most csak hisztizel, és azért sírsz, mert nem érted meg, hogy nincs pénze.


Ha hazaér, beszéld meg vele, hogy tényleg fájt a fejed, a szemed is, és ezért sírtál, megérted a helyzetet, és a többi, és esetleg egyszer befektethetnétek most egy szemüvegbe, azt nem kell sokáig cserélni. (Nekem tíz éves, a szemem nem romlott, és szerencsére semmi baja, jól is áll.)

Ha lehiggad, ő is másképp fogja látni a helyzetet.


Az más kérdés, hogy mennyire esett neki rosszul, amit a kivételezésről mondtál, ezt hogy adtad elő, és mennyire volt sértő.

Erre jó tanácsot úgysem tudunk adni, főleg ha anyád nem érzi úgy, hogy kivételezne, még ha igazad is van, úgysem fogja belátni.


Esetleg apáddal, nagyszülőkkel, vagy bármilyen rokonnal, barátnővel nem tudod felvenni a kapcsolatot, hogy egy darabig nála maradhass?

2011. ápr. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!