Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kidobtak otthonról, mert...

Kidobtak otthonról, mert megvédtem magam?

Figyelt kérdés
Anyummal és 2 tesómmal élek együtt. 20éves vagyok. Suliba járok. Van egy fiúm. Ma szóltam anyunak reggel, hogy kellene venni kontaktlencsét, mert elfogy lassan. (Hozzáteszem: 2hetes lencsét majdnem 1,5hónapig használok, csak, hogy ne kelljen sokat fizetnie) Erre ő: majd meglátjuk. Nemrég elkezdtem sírni, mert nagyon fájt a fejem, és a szemem. Erre Ő megkérdezi mi a baj. Elmondtam neki, és az volt a válasza ordibálva, hogy: „B@zd meg akkor menj, és vegyél magadnak!” Amit eddig magamban tartottam most a felszínre jött. Megmondtam neki, hogy ez így nem fer velem szemben, hogy csak azért mert én vagyok a legidősebb én kapom mindig a legkevesebbet mindenből, és hogy a másik 2 tesómmal kivételezik. Erre úgy felhúzta az agyát, hogy azt mondta: „Holnaptól nem akarlak látni ebben a házban!” Nagyon sírok, és a pasim is dolgozik. Elmennénk albérletbe, de hát ő is tanul még, és amit mellette keres, az kb. 70000Ft egy hónapban. Megpróbálok keresni munkát én is, és ha nem lesz más lehetőségem ott kell hagyjam a sulit. Egyedül vagyok most itthon, és rettenetesen ki vagyok. Mi a véleményetek erről, mit tanácsoltok? Nagyon el vagyok keseredve, és remegek már vagy 1 órája, és mindemellett még a fejem, és a szemem is fáj!
2011. ápr. 7. 12:56
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
23%

Szegény, nagyon sajnálom!

Anyukádra nem akarok rosszakat írni, jót meg nem tudok, úgyhogy azt a részét nem is kommentálom...


A helyedben én is lépni akarnék onnan. Nincs más rokon, akihez mehetsz, még ha csak átmenetileg is? Nagyszülő, nagynéni, keresztszülő?

Keressetek olyan albérletet, ami több személyes, így megoszlik a lóvé. Persze kényelmetlen másokkal együtt lakni, de sokan keresnek ám így helyet, mert nincs egyéb lehetőségük, és a szükség összecsiszolja őket. Később, ha végeztetek a sulival és lesz több pénz, továbbállhattok onnan is.


A sulit ne hagy ott, tájékozódj ösztöndíjakról, támogatásokról.


És ne használj lejárt lencsét!!! Még jó, hogy eddig nem lett gond belőle. Kérj kölcsön egy rokontól, baráttól, és vegyél újat!


(Az első válaszoló okostojásnak meg üzenem, hogy nem mindenkinek bírja a szeme a szemüveget. Nekem felesről romlott le közel 4-esre a szemem, amikor javasolta az orvosom a kontaktlencsét. 15 éve már csak azt hordok, és megállt a romlás. Bocs az offért.)

2011. ápr. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
100%

Most próbálj megnyugodni. Ne haragudj, de szerintem nem biztos, hogy jól látod a pillanatnyi helyzetet. Édesanyád valószínű nem úgy gondolta, ahogyan mondta. Biztosan azon rágódik, hogy hogyan fogtok kijönni a havi pénzetekből, és amikor te megemlítetted a kontaktlencsét, ez mint derült égből villámcsapás érte. Ezért "húzta fel az agyát", no meg, amiért szóvá tetted, hogy szerinted a tesóid többet kapnak, mint te. Ez nála nem úgy jött le, hogy te "megvéded magad", hanem hogy őt támadod. És a kettő nem ugyanaz!!!

Persze amikor szó-szót követ, mindenki (még te is) mondhat olyat, amit nem úgy gondol és a végén a másik teljesen kiakad.


Szerintem most nyugodj meg, ha találkozol a mamáddal, mond meg neki, hogy tudod: ő mindent megtesz azért, hogy mindannyiótoknak meg legyen minden. Nem is arra gondoltál, hogy most rögtön, azonnal kéred a rávalót.

Valahogy próbáld meg helyreállítani a békét, és hidd el, kontaktlencséd is hamarabb lesz.

2011. ápr. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
95%

Én nem igazán tudok erre mit mondani,mert nekem amikor betöltöttem a 18 évemet az anyám és apám elém álltak,hogy a törvény szerint felnőtt ember vagyok,és ettől a naptól kezdve nem hajlandóak eltartani.Ott lakhattam továbbra is,de a kezembe adott számolások alapján meg volt szabva hogy mennyi rezsit,lakbért kell fizetnem neki..(pontosan kiszámolták,hogy 1 emberre mennyi összeg jut) Így én 20 évesen már rendesen dolgoztam,és mellette jártam suliba..Magamra főztem,mostam,és mindent ami kellett magamnak vettem meg..A szüleim tényleg komolyan gondolták a felnőtté válásomat..

Az eredmény: Ma közel 40 évesen még mindig megállok a saját lábamon...amim van az mind az én érdemem..

Szóval kedves kérdező..Az ember ha nagyon akar valamit meg tudja oldani magának..

2011. ápr. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
62%

Azért nem kellene szegényt leoltani. Persze lehet dolgozni suli mellett ebben igazatok van, de pl. nem biztos h. ő tudna szemüveget hordani.Én pl. szemüveges vagyok de iszonyatosan rossz h. kilátok középen,ha oldalra nézek akkor meg oldalt.Be van állítva rendesen de egyszerűen ilyen az arcformám.Sőt pl. a kolléganőm kontaklencsés mert neki olyan nagy az orrnyerge h. nem tud szemüveget viselni.

illetve szerintem egy szülő nem beszélhet így a gyerekével, egy szülőnek a gyereket kellene támogatnia, persze nem elkényeztetni kell,de nem szabad kivételezni senkivel.Ilyet meg végkép nem mondhat egy szülő h. menjen el otthonról úgy h. tudja nincs munkája a gyerekének.

Kérdező:Menj el dolgozni és keress magadra, spórolj+csináld a sulit is.Vagy költözz a barátodhoz és akkor lesz hol laknod és még találkozni is tudtuk.

26/l

2011. ápr. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Kedvesek vagytok. A szememészem javaslatára kaptam kontaktlencsét, és régen is volt ebből probléma. Apukám már meghalt, anyu egyedül van velünk. Azon leszek, hogy találjak munkát. Tudom, hogy nem anyumnak kellene megvennie a lencsémet, de hát Ő mondta, hogy megveszi, amikor meg kérek tőle leordítja a fejem. Apu 5 éve halt meg. Azelőtt anyuék folyton veszekedtek, és ittak. Én voltam a 2 féltesóm "anyja", és erre így "hálálja" meg. Volt, hogy éjjel (12 évesen) sírt a kistesóm a kiságyban, mert éhes volt, és én akartam neki adni tápszert, de nem tudtam lecsavarni a cumisüveg tetejét. Szörnyű emlékek. De mindezek ellenére, én szeretem anyumat, és nem értem miért bánt engem sokszor! Szerintem albérlet lesz ebből!
2011. ápr. 7. 13:23
 16/44 anonim ***** válasza:
36%

Már 2 éve azt kellett volna tenned, hogy anyukádról levenni a terhet és estin tanulni pénzt keresni.

Kiskorúakat nem tud elküldeni dolgozni!

2011. ápr. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 A kérdező kommentje:
Utolsó! Köszönöm, hogy ennyire megértesz.
2011. ápr. 7. 13:28
 18/44 anonim ***** válasza:
100%
Én voltam a 2 féltesóm "anyja"Milyen terhet vegyen még le anyuciról szerencsétlen,anyukának nem piállni kellett volna hanem gyereket nevelni.Én otthagynám helyedbe csak a tesóidat féltem...
2011. ápr. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
91%

Azért kíváncsi vagyok, hogy akik itt írogattak, azok tisztában vannak-e azzal,hogy milyen munkalehetőségek vannak. Nameg mi ez, hogy már nem a szüleinek kellene ezt meg ezt állni? Én addig támogatom a gyerekemet ameddig tanul és utána munkát nem talál!!! Komolyan elképesztő, ahogy egyesek a fiatal felnőtt korhoz állnak. Az csak hab a tortán, hogy nem minden szak létezik levelezőn és nem minden szak mellett lehet dolgozni, munkát főleg nem kapnak az emberek, akiknek végzettsége van azok se,nemhogy az, aki még be sem fejezte az iskolát! Elhiszem, hogy van, ahol annyira sincs pénz,hogy az embereknek fontos dolgokra fussa, de erre nem ez a megoldás és a válasz, ahogyan és amilyen hangnemben ti ennek a lánynak reagáltatok!


Kérdező! Nyugodj meg, biztosan nem komolyan gondolta anyukád, csak őt is nyomasztja a jelenlegi helyzet. Beszéljétek meg, biztosan sikerül megoldani a problémát. Az iskolát semmiképp se hagyd ott, végzettség nélkül sokkal nehezebb,mintha van egy szakmád, vagy diplomád. Ha adódik munkalehetőség vállald el és én is azt javaslom csináltass szemüveget, egy jó fazon nagyon jól tud állni. Nem tudom mennyire rossz a szemed, mert azért szemüvegben is van tényleg durva,unokatesómnak 9 és 11-es és csak vastag csúnya szemüveget lehet rá kapni ezért visel kontaktlencsét, szóval ha ilyen gond van,akkor esetleg lencsét váltani nem tudsz? Mármint egy más típusú lencsére, amit nem kell ennyiszer cserélni és talán olcsóbb is.

A lényeg, hogy nyugi, biztosan nem komolyan gondolta anyukád :)

2011. ápr. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:

Van olyan anyuka, akivel nem lehet beszélni, tudom. Nekem azóta van nyugodt életem, amióta önálló lettem. Nehéz volt, mert én is tanulni is akartam, és ÉLNI is, normálisan.A tanulás mellett ha kilátástalannak is láttam a helyzetet, mindig kitartottam!! Mert tudtam, nekem ez az egyetlen lehetőségem!


Azért:

1. : Próbáld megbeszélni anyuddal, szépen, normálisan.

2. : Keress munkát (ha kell, levelezőn is elvégezheted a sulit -én is így tettem)

Így lehet nem is kell elköltöznöd otthonról, mert átrendeződik a helyzet.

3. : Próbálj félretenni amíg dolgozol és otthon vagy, arra az esetre, ha mégis menned kell.


Ja, és válts addig is szemüvegre! Olyan divatosak, vagányak vannak manapság. (Nekem is az van. Nekem még a szemüvegemet se vette meg anyám, sőt, ha beteg voltam, gyógyszert sem!!! Bezzeg a kis húgomnak el volt dugva minden!!!) Na mindegy!

Fel a fejjel!! Kitartás! És gondolkodj hosszútávon, láss túl az aktuális sérelmeiden és a cél legyen előtted:

HOgy TE, a saját életedben hogyan szeretnél majd élni!

2011. ápr. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!