Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családosok, háztartást vezetők...

Családosok, háztartást vezetők, titeket nem ejt kétségbe az élelmiszerár?

Figyelt kérdés
Hihetetlen, mennyire drága minden. Szinte sokkot kapok az árak miatt. 5kg krumpli 1000-, 3kg cukor 700, 2 lit olaj 750-. Lassan gondot jelent enni is.
2011. ápr. 7. 08:05
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
65%

Igaz, hogy elég drága lett sok minden, DE!!! 3 kg cukor (5 felnöttböl álló háztartásban) nekünk egy honapig elég, a 2 liter olaj meg két hónapig is. Ha igy nézed, akkor már azért nem annyira sok. Az 5 kg krumpli viszont nálunk egy hét alatt elfogyna.

Sok mindenen lehet spórolni, anélkül, hogy éhezni kellene.

2011. ápr. 7. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
63%
Valóban kétségbe ejtő. De én olajat csak akkor használok,ha bő zsiradékban kell sütni valamit. Zsírral főzők,az egészségesebb és az étel is jobb. Veszek zsírszalonnát,vagy libahájat,kisütöm és zsírom is van,meg töpörtyűm is.
2011. ápr. 7. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
Bocsi 2 kg cukor 700 elírtam
2011. ápr. 7. 08:17
 4/32 anonim ***** válasza:
79%

De. Már utálok boltba járni, mert csak felidegesítem magam a számla végösszegén, pedig semmi feleslegeset nem veszünk. 1 kg cukor nálunk fél évig elég... De egy kg sárgarépáért 266 Ft? Egy kg pulykamell 1.400 Ft... háááááát.. Elkeserítő.


Legalábbis most. Jelenleg GYES-en vagyok, így mindennek az árát sokkal hatványozottabban érzem.

2011. ápr. 7. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
Én is mostanában veszek zsírt is pörköltek stb alá azt teszem.
2011. ápr. 7. 08:19
 6/32 anonim ***** válasza:
78%

bocs,de 2 liter olaj 2 hónapig???

Nálunk(5en vagyunk)2 liter olaj maximum 1 hétig elég!


Sajnos igazad van,minden nagyon drága de okosan kell vásárolni.Mi mindig az olcsóbb de még elfogadható minőséget vesszük meg(sőt még talán jobb is néha mint a drágább,márkásabb).

Krumplit piacon kilehet fogni olcsót,zöldségeket szintúgy.


Hol szoktál vásárolni?

2011. ápr. 7. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
32%

De igen:(

Nálunk nincs fözés, én rendelem a kaját, a babának üvegeset veszek, de férjem csak hidegételen él egész hónapban, és az igencsak 40-50 ezer forint....és ez csak a hidegélelem! Ha meleg is lenne akkor ingünk-gatyánk... :((

Lassan tényleg másra nem keresünk, csak hogy ne haljunk éhen...

2011. ápr. 7. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk is elég 2 liter olaj 2 hónapig. Még jól néznénk ki, ha egy hét alatt elfogyna egy liter. Úristen!!! Arról nem beszélve, h mennyire egészségtelen a túlzott használata!
2011. ápr. 7. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
Eddig Lidl, tescó, most a Penny- ben vásároltam. De a 3 között is szaladgálok mi hol olcsóbb. Fárasztó.
2011. ápr. 7. 08:24
 10/32 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Dehogynem ejt kétségbe. Őrület, hogy milyen drága az étel (meg persze minden). Az alapvető élelmiszerek is, pedig az létszükséglet lenne. Én nem értem hogy sokan hogy csinálják hogy még élni tudnak,hiszen az átlag fizetések borzasztó alacsonyak. Nálunk csak az ételre elmegy kb. 50000 Ft/hó. Ketten vagyunk és főzök,nem kész ételeket veszünk.Naponta fejenként 833 Ft-ot költhetünk, ami iszonyúan kevés ilyen árak mellett.Mi lehet azokkal az emberekkel akiknek még ennél is kevesebből kell gazdálkodniuk? Borzasztó ez a világ. Szerintem sokan szó szerint éheznek!

2011. ápr. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!