Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek és hogyan?

Mit tegyek és hogyan?

Figyelt kérdés

A barátom szülei elváltak édesanyáról nem tudok semmit apja alkoholista van egy kiskorú húga ő apjával és húgával lakik nagyon rossz körülmények között(nincs fűtés,víz,áram néha kaja se teh...),a dolgot még nehezíti hogy távkapcsolatunk van (több száz kilóméter)

Főiskolán tanul és mellette dolgozik hogy tudjon hozzám jönni és hétköznap tudjon mit enni(már ha van lehetősége dolgozni sajnos nem minden nap)

Be szeretett volna költözni az iskola kollégiumába de erre anyagi okok miatt nincs lehetőség.

1.Szeretnék neki segíteni hogy jobb körülmények között éljen ,de nem tudok tudtok ebben segíteni?

2.Másrészt nagyon bánt ez az élethelyzet és ettől nagyon nagy nyomás nehezedik rám ami kihat a tanulásomra is stb.. mit tegyek nem tudok nem gondolni rá?(olyan bűntudatom van ha ebédelünk,tudom hogy ő nem ehet én meg annyit ehetek amennyi csak belém fér)

Legegyszerűbb megoldás az én szempontomból az lenne ha elhagynám,de szeretem is + sajnálom is teh nem megy.

Segítsetek kérlek!

Mit csináljak?(az én családom sem tud neki segíteni mert anyagi körülményeink nem teszik ezt lehetővé)

Csak értelmes válaszokat kérek köszi.


2011. ápr. 6. 21:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Néha főzhetnél rá.


Kaján nagyon sokat lehet spórolni. Én is szoktam főzni a barátomnak, úgy hogy 2-3 napra elég legyen neki :)

2011. ápr. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én hülye fogtam magam, és ideköltöztem... merthogy anyám kidobott, nem tetszett neki hogy a "pasimra költöm minden pénzem". Ami abból állt, hogy kaját vettem neki néha, mikor láttam hogy szédeleg az éhségtől... meg megvettem a gyógyszereit, amikre anyóséknak a sok nasi mellett már nem telt.

Szóval most együtt koplalunk :D De legalább többet tudok segíteni neki anyagilag, és lelkileg is :)

2011. ápr. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hát az a baj hogy nincs miből spórolni,egyébként mindig mikor jön hozzánk 3-4 napi kaját csomagolok neki,de az a baj hogy az nem elég.
2011. ápr. 6. 21:26
 4/4 A kérdező kommentje:
Mind a ketten iskolába járunk az helyhez köt.Ha ide költözne hozzánk akkor naponta kb 80 km-ert kéne utaznia és ezen feül még dolgozni sem tudna mert sajnos itt még nyáron sincs lehetőségük a diákoknak nem hogy év közben.
2011. ápr. 6. 21:30

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!