Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mik a férfias házimunkák?

Mik a férfias házimunkák?

Figyelt kérdés

Előbb volt egy kérdés,jöttek sokan,hogy a férfi csináljon férfias házimunkákat?


DE mik azok?

ok,cseréljen kereket,de ez évente 2x van csak.

ezen kivül?

Ma már elég kevés helyen kell fát vágni...


A mindennapos,de legalább heti 1x elvégzendő férfias otthoni teendők érdekelnének


2011. ápr. 1. 15:18
1 2 3 4 5 6 7
 51/61 A kérdező kommentje:

13:32

olvass vissza

nem irom le megint honnan a kérdés

2011. ápr. 8. 14:01
 52/61 anonim ***** válasza:
23%

„tehát te az vagy aki növeszti a sörhasát miközben a barátnője görnyed a konyhában meló után is...

jó hogy hisztizett ha te direktbe rajta hagytad a fele mocskot...

nem minden nőnek nemjó semmi,csak az egyik válaszoló irta hogy mosogatásra akarta rávenni a barátnője,ő valószinű csak meglötyfölte hideg vizzel a zsiros edényt,jóhogy hisztizett a barátnő..”


Nem ezzel volt a baj, hanem hogy én nem voltam hajlandó két naponta porszívózni és végignyalni a lakást, csak hetente.

Ha őt idegesíti egy porszem, csinálja ő! Miért én, amikor engem qurvára nem érdekel?!


Egyébként sajnálom a családod, hogy ennyire a pénz irányítja a házasságotokat, és a kereset függvényében vannak „jogai” és „kötelezettségei” az embernek. Nem szívesen lennék a férjed, de legalább ő téged választott, a gyerekeket viszont nagyon sajnálom :(

2011. ápr. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/61 A kérdező kommentje:

nem a kereset arányában


hanem ha én dolgozok 12 órában,akkor mire hazaérek,vacsi várt

de ma pl szabin vagyok,dolgom volt reggel,mire hazaér épp kész a vacsi meg a süti


volt már hogy ő keresett duplaannyit mint én,és én is kerestem már duplaannyit mint ő,de ettől még ugyanugy fele-fele volt a háztartás


ahogy ha beteg valamelyikőnk,akkor a másik csinál mindent (nem,nem főzök betegen vacsit,hanem én kapom a meleg levest)

vagy most pl meló mellett vizsgaidőszaka van páromnak,ilyenkor ő sokkal kevesebbet csinál,hagyom tanulni

2011. ápr. 8. 14:12
 54/61 anonim ***** válasza:
69%

Ez az átverés az egészben. Mindennapos "férfimunka" nincs. (Azért is kérdés ez.)

El akarják hitetni a nőkkel, hog ymilyen suzép kerek így a világ, hogy

- nő: mos,főz, takarít, gyereket gondoz (minden nap, akár több órahosszát)

- férfi: szerel (már ha tud) és udvart betonoz (találjátok ki, milyen sűrűn)

Arányos ez? Aki elhiszi, hogy egyik kompenzálja a másikat, magára vessen.


Minden házimunka női és férfimunka is. Én nem várom el a páromtól, hogy szereljen, az a szerelő dolga. Attól nem kevésbé férfi, hogy nem szerel - viszont a mindennapos házimunkákat megosztjuk.


Egyre több férfi van már, akiknek e nézetben semmi szörnyűség nincsen, és ők nem b.uzik, nem papucsok, hanem párjukat tisztelő, szerető FÉRFIAK.

2011. ápr. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/61 anonim ***** válasza:
76%

9:30 as én nem írtam darazsas stílusban, csak leírtam hogy nálunk mi van. Amúgy a betonozás nem kéthetes meló volt , főleg mire kész lett az egész ház, nem 2 négyzetméteres panel.Tudod vannak előkészületek . Akik így lazán leírják hogy csak 2 hetes munka a betonozás, azokra az emberekre mondják a férfiak hogy hülye p.csák, akik nem tudják miből áll ez az egész. Tehát nem én mondom hanem a férfiak.amúgy nem pénzhiány miatt tartott eddig hanem mert rengeteg munka van egy ház felújításánál. Meg a tető is baromi nagy munka lesz , elhiheted nekem. Nálunk is szakemberek dolgoznak csak családon belül és nem fizetünk a szakmunkáért, így még több hárult a páromra.

Az a lényeg ha a férfi vagy nő aki észre akarja venni a munkát, akkor fogja csinálni, az aki meg nem akarja észre venni, az ha megfeszülsz akkor sem, legyen az kinti vagy benti meló. Úgyhogy csak azért mert nő vagyok és azt várjátok hogy szidjam őket, nem teszem mert vannak akik tényleg sokat tesznek.

2011. ápr. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/61 anonim ***** válasza:
73%

Az én párom szerint nincs férfias házimunka, úgyhogy én csinálok mindent, még a redőnyt is én szereltem meg, a polcot is én raktam fel a falra.


Az már hatalmas dolog, ha Domestost önt a WC-be.

Múltkor felhozta, hogy ne panaszkodjak a házimunkára ő is segített, mert körbeöntötte a WC-t Domestossal. :)))

Halálosan komolyan mondta. Úgy elkezdetem röhögni!


Mindegy, én elfogadom, hogy Ő ilyen, egyébként egy tündér minden tekintetben, de a házimunkára allergiás.

2011. ápr. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/61 anonim ***** válasza:
Tök mindegy hogy ki mit mond. Ha az utolsónak jó így, és ő boldog, akkor minden kerek. Mindenkinek úgy legyen kerek ahogy ő csinálja, és akkor mindenki boldog lesz. Ezért nem értem hogy férfi munka női munka, mi értelem ezen lovagolni, meg szidni egymást. Kérdező, ha a te portádon szerinted minden rendben, akkor mi a kérdés? Valamelyik nő külön élvezi ha kiszolgálhat, mert van ilyen láttam. Őt minek bántani? Ha neki jó a saját élete, neked ne fájjon már ami neki nem fáj!
2011. ápr. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/61 A kérdező kommentje:

Nekem nem fáj:)


De nekik fáj,mert nem itt panaszkodna elég sok nő,hogy semmit nem segit a férje/párja,és mindig jönnek a lehurrogók,hogy de nem férfimunka a mosogatás:)


Tehát csak nem jó mindenkinek ugy ahogy van...

2011. ápr. 11. 13:02
 59/61 anonim ***** válasza:
12.52 - ezt szerintem se lehet ilyen egyszerűen elintézni.
2011. ápr. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/61 anonim ***** válasza:

"De nekik fáj,mert nem itt panaszkodna elég sok nő,hogy semmit nem segit a férje/párja"


Akkor miért nem otthon panaszkodik?

A problémak nem attól oldódnak meg hogy az ember sír ezen az oldalon, néma gyereknek ugyebár

2011. ápr. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!