Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mik a férfias házimunkák?

Mik a férfias házimunkák?

Figyelt kérdés

Előbb volt egy kérdés,jöttek sokan,hogy a férfi csináljon férfias házimunkákat?


DE mik azok?

ok,cseréljen kereket,de ez évente 2x van csak.

ezen kivül?

Ma már elég kevés helyen kell fát vágni...


A mindennapos,de legalább heti 1x elvégzendő férfias otthoni teendők érdekelnének


2011. ápr. 1. 15:18
1 2 3 4 5 6 7
 21/61 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem ez a férfias házimunkás dolog nem egy jó hozzáállás. Mert az úgy nem járja, hogy az egyik fél meggebed a másik meg hébe-hóba cserél egy villanykörtét és lesi a meccset. Szerintem le kell ülni a pároddal megbeszélni milyen legyen a munkamegosztás. Mert persze hogy a nő vezeti a háztartást, de hát akkor is.

Nálunk ez úgy működik, hogy eleinte semmit nem csináltam, de hamar rájöttem, hogy más sem fogja helyettem. A párom dolgozik, ráadásul az éjszakában, én jelenleg munkakeresésben vagyok. Én csinálok mindent, állandóan a ruháit, szennyes edényeit szedegetem utána, viszont ha felkel és megkérem valamire szó nélkül megcsinálja. Azt nem szeretem ha önálló gondolatmenetbe kezd. Nekem ez vált be, csinálom a dolgom és megkérem erre-arra.

Anyáéknál apu hordja ki a szemetet, időnként porszívózik, néha elmosogat.

Szerintem a párod bármilyen jellegű segítséget szivesen fogad majd.

2011. ápr. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/61 A kérdező kommentje:

Én vagyok a nő.

Párom gyakolatilag mindent megcsinál,van amit magától,van amit kérni kell,de sose tenne olyat hogy hazaérünk melóból (mert nem itthon ülök egész nap),én főzök,mosogatok,elpakolok,miegymás,ő meg várja,hátha vagyok olyan béna hogy eldugitom a csapot,vagy hátha kiég egy körte:)


Senki nem irt mindennapos férfias házimunkát,tehát ennyit arról,hogy a férfi ha azokat elvégzi,akkor dolgozott itthon ugyanannyit mint a nő...ú


Nem magam miatt tettem fel a kérdést,szerencsére nálunk kezdetektől munkamegosztás van,főleg mióta párom is rengeteg kaját megtanult főzni (sütni én szoktam csak igaz,de az nekem hobby)


De komolyan sajnálom azokat akiknek az a normális,hogy mind2 fél ledolgozza a 8-10 óráját,és utána a nő görnyed csak a konyhában...

2011. ápr. 2. 07:49
 23/61 anonim ***** válasza:
0%

"Nem magam miatt tettem fel a kérdést,szerencsére nálunk kezdetektől munkamegosztás van"


Ezen az oldalon, tudod, senki nem a saját szennyesét teregeti ki, hanem a szomszédjáét, barátaiét, és mi ezt meg jól elhisszük.


Azért elég feminista a hozzáállásod a kérdéshez, de engem nem zavar, mert nem veled élek, hanem egy veled ellenkező felfogású kedves Nővel.

2011. ápr. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/61 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem a mosogatás férfias munka, mert ha a nő főz, akkor mosogasson a férfi. Ezen kívül ilyenek még, hogy szemetet kivinni, kutyát sétáltatni, kerti munkák, villanykörték kicserélése és egyéb hasonlók (polc szerelése csak akkor, ha tud olyat, amiről nem gurul le a ceruza, úgyhogy nálunk ez női feladat lett).
2011. ápr. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/61 anonim ***** válasza:

Nálunk a szekrény rendbentartása és a ruhahajtogatás a férfimunka. Őt megtanították a katonaságnál szépen hajtogatni, az én kezem alatt meg egész háborús csendéletek keletkeznek a szekrényben.

Utál hajtogatni, de ő legalább tud :) Cserébe takarítom a lakás többi részét, csak hajtogatni ne kelljen... nagyon utálom :(

2011. ápr. 8. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/61 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ilyen nincs, hogy melyik a női férfi munka. Amit mindketten megtudunk csinálni, azzal segítjük egymást, ha épp két dolgot kell egy időben csinálni.

Nálunk van két gyerek estefele elég sűrű tud lenni a program. Megcsinálom a hamit, eszünk, utána fürcsiznek a gyerekek, vagy én fürdetem őket, férjem mosogat, vagy fordítva. Nappal is bármikor hajlamos elmosogatni, akár főzés közben is, ha látja, hogy gyűlik a mosatlan.

Én meg vertem már be szöget, mert kitaláltam valamit felakarok rakni a falra.

Szóval szerintem a mindennapos feladatokban kiveheti a részét nyugodtan, hogy mindketten hamarabb tudják csinálni amit akarnak nyugiban.

Apukám is ilyen, ő is mindent megcsinál, de szerelni útál, de megcsinálja. De a teregetéstől, porszívózásig megcsinál igencsak bármit. Nincs sehol előírva, ezeket csak egy nő csinálhatja.

Ez csak felfogás kérdése, vagy nem is tudom, több vagyok a feleségemnél nem csinálom ezeket. De miért ? Ugyanúgy koszolok, eszek stb.. Igazán férfi munka a szerelésfélék nem mindennaposak, akkor ő lógathatná a lábát nézve az asszonyt gürcölni.

2011. ápr. 8. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/61 anonim ***** válasza:
76%

Sziasztok,


"Azért elég feminista a hozzáállásod a kérdéshez, de engem nem zavar, mert nem veled élek, hanem egy veled ellenkező felfogású kedves Nővel."


Na ezt a választ majdnem biztos valami semmirekellő, lusta pasas írta. :D Nevetséges, hogy rögtön támad. Szerencsés vagyok, hogy a Párom mindent megcsinál, úgy ahogy a kérdezőé is. Ez nem feminista hozzáállás, nem terrorizálom ezzel, egyszerűen nem akarja, hogy munka után szétessek még otthon is. Természetesen mosok, főzök, takarítok, de nem esik nehezére, ha épp ezek közül az egyiket neki kell megcsinálnia. Porszívózni majdnem mindig Ő szokott. Mire észbe kapok már ott van a kezébe, miközben pl én főzök. Egyszer ezen duzzogtam, na nem kellett volna... :D Két hétig nem csinált szinte semmit. Rámutatott arra, hogy milyen, ha én csinálok mindent. Végül megbeszéltük, hogy Nekem eddig Ő csak jót akart, és most láthatom, hogy milyen ha nem érdekli. Be kellett látnom igaza volt. :) Azóta nem harciaskodom, hogy ez "az én dolgom" :D. A körte cserék, illetve az autóval kapcsolatos munkák rá vannak bízva. Nem is enged a közelébe se szinte, mondjuk megértem, annyira nyilván nem értek hozzá, mint Ő. Persze azért mindig ott sündörgök a közelébe, leselkedem, mit hogyan csinál olyankor. Mi tökéletesen jól megvagyunk így. Számomra ettől nem lesz kevésbé férfi...sőt!


Még egy dolog, ami nálunk úgymond férfias házimunka. Kiűzni a darazsakat, ne adja ég pókot a lakásból. :D Na akkor őrült módon szaladok hozzá, vagy kiabálok Neki, Ő meg jókat mosolyog a "szenvedésemen", miközben kitessékeli a kis élőlényeket. :D Persze ez szerencsére nem mindennapos.

2011. ápr. 8. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/61 A kérdező kommentje:

Attól mert nem egyedül csinálom a házimunkát heti x órában (miközben párom issza a sörét a tv előtt)és nem marad idő egymásra,hanem mindketten csináljuk heti x/2 órában,és igy sosincs hogy "drágám fáradt vagyok,ma ne..."


nem tudom melyik hülye pasinak nem éri meg...



darázs...igen,az férfi munka..én allergiás is vagyok,menekülök...póktól viszont mindketten irtózunk,nemtudom mi lenne ha egy nagyobbfajta vagy seprűvel nem agyonüthető lenne...lehet az a szomszéd néni házimunkája lenne:)

2011. ápr. 8. 06:50
 29/61 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk apu pl. barkácsol, segít leszedni a függönyöket mosás elött,porszívózás, most már a mosogatógép ki és bepakolása, állatok etetése,flakonok összenyomása,csap szerelés,napközben ő vásárol be(kutya-macska kaja, kenyér, tej stb.)
2011. ápr. 8. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/61 anonim ***** válasza:
100%

01:34-nél a pont!

Ez a férfimunka nőimunka egy hülye szetereotípia csak. Ha két ember "jóban-rosszban" együtt van, akkor fel sem merül a kérdés.

2011. ápr. 8. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!