Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mik a férfias házimunkák?

Mik a férfias házimunkák?

Figyelt kérdés

Előbb volt egy kérdés,jöttek sokan,hogy a férfi csináljon férfias házimunkákat?


DE mik azok?

ok,cseréljen kereket,de ez évente 2x van csak.

ezen kivül?

Ma már elég kevés helyen kell fát vágni...


A mindennapos,de legalább heti 1x elvégzendő férfias otthoni teendők érdekelnének


2011. ápr. 1. 15:18
1 2 3 4 5 6 7
 31/61 A kérdező kommentje:

nálam se merült volna fel,anyáéknál is munkamegosztás van,otthon is ez volt a példa,igy egyértelmű volt hogy nálunk is ez lesz



csak itt annyit olvasom hogy a nő dolga a házimunka,a férfi meg évente 2x cseréljen égőt,meg 15 évente szereljen fel polcot (amit ugyis a nő mondd h hova hogy áll,ergo ugyanugy ott van),hogy már muszáj volt rákérdezni hogy mégis mik a mindennapos férfimunkák a söriváson kivül:)

2011. ápr. 8. 08:31
 32/61 anonim ***** válasza:
84%

Szóval látszik hogy panelban laksz, mert ha kertes családi házad lenne akkor tudnád hogy nem is kevés férfias házi munka van. 1.5 éve vettük a házat, amin rengeteg átalakítást kellett végezni. Ezt mindent a családunk férfi tagjai csinálták. Feltörték mindenhol a betont, újra betonozták,lapoztak, át vezetékelték a villanyt, újra csövezték a fürdőt. Mire az udvar dzsumbujából udvart csináltak, a rengeteg szemetet felpakolták, kb 30 pótkocsi szemetet szedtek össze.Párom festő de minden munkában aktívan részt vett. Miután kész lett a ház, rendbe rakta a falakat, leégette az ablakokról a régi zománcot, átkente lazúrral.

Van egy csomó erdőnk télen oda jártak fát vágni, kipucolni, mert nem csak a hasznait kell szedni, hanem rendbe s kell tartani. Szóval ez hülyeség hogy nem sokan fűtenek fával, nem kell erdőre járni, mert egyre többen állnak át a gázról a fatüzelésre.Szóval akinek van erdője az jár fát vágni. Most hogy megjött a jó idő elkezdték kiásni az alapot a garázsnak, mihelyst jön az apósom aki kőműves , húzzák fel. Ha az megvan akkor hozzá kell nyúlnunk a tetőhöz, az sem lesz kis meló. A legvégére a kapu marad, mert az is elég ótvar.Végig bekerítjük a portát, és új bejárati kapu lesz csinálva, amit szintén ő csinál majd meg. Szóval soroljam még a férfi munkákat?

Mert ebben az egészben én csak annyit csináltam hogy főztem nekik.Nem várták el hogy hordjam a betont, vagy a téglát. Ehhez hozzájön hogy hetente -kéthetente vágni kell a füvet az udvarban és az utcán, de ezt ne 2 négyzetméteresnek gondold. Csináltuk egy kisebb kertet is, fóliát is, abba is segít.

Úgyhogy nálunk van meló bőven. Ha véletlen nincs akkor keres magának. Pl. lemossa a kocsit, kitakarítja belül, megjavítja a sthil fűrészt, vagy felrotálja a kertet.

2011. ápr. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/61 anonim ***** válasza:
84%
ja és még valami. A benti munkákat én végzem, de mindennap ő gyújt be a kazánba, nekem raknom sem kell rá. Van mosogatógépünk úgyhogy nem téma a mosogatás. Heti kétszer felporszívózok, rendet rakok, felmosok, de nem panelt, hanem egy nagy házat. 2 naponta főzök. Én nem várom el hogy bent segítsen. De volt már rá példa. Nálunk nincs gond a munkamegosztással, övé a kinti enyém a benti meló.
2011. ápr. 8. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/61 anonim ***** válasza:
69%

Egyszer a bnőm kitalálta, hogy segítsek be neki ilyen hülyeségekben mint pl. a mosogatás. Aztán ott állt mögöttem és hisztizett, hogy úgy nem jó, ahogy én csinálom (persze a takarítás se volt jó úgy, meg semmi).

Utána elromlott a gépe, kérte, csináljam meg... mondtam neki, hogy a múltkor is én csináltam, néha besegíthetne nekem igazán egy kicsit, most csinálja ő. Ezt a következő polcfelfúrásnál is mondtam neki.


Aztán abban maradtunk, hogy mindenki maradjon a tradícionálisan férfi/női munkáknál. Nem véletlenül alakult az úgy ki.

23/F

2011. ápr. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/61 anonim ***** válasza:
52%

Nekem nem szabad mosogatni ,pedig alig törik el egy pár tányér alkalmanként:)Rendet rakni sem engednek a házban ,pedig tök jó zsákos módszerem van rá, ami abból áll , h ami nincs a helyén valszeg nincs gazdája ,vagy már nem tart rá igényt, tehát mehet a szemetes zsákokba.

Kb kétféle kaját tudok sütni, amit el is készítek ha nem találok mást és én szeretem is de a többiek nem annyira szeretik mert elég kalóriadús dolgok.A megszáradt ruhákat is én szoktam behozni és lerakni egy fotelba , hátha onnan bemásznak maguktól a szekrénybe majd:)

A számlák befizetése, ügyek intézése és a vállalkozásom dolgai után való járkálás majdnem az összes délelőttömből vesz el időt.A kocsival kapcsolatok összes tennivaló rám marad mint ahogy az udvar a virágoskertek a melléképületek a fű , a járdák az utcán(minden héten összeszedek egy félveder papírt, zacskót az utcáról) is és minden ami a házon kívül van az én dolgom.Az összes bútort én készítettem , vagy antik .

Persze csontolok is mert az is szakmám, meg villanyt szerek vagy bármit ha szólnak , h meg kell csinálni.Nem mondom , h máris ugrok de sort kerítek rá bokros teendőim közepette.Engem napközben heverészni, tv előtt sörözni nem láttak még.Most is várom, h száradjon a lag és fújom rá az új réteget, közbe reggelizek mert most ügyesen meg sikerült találjam a kaját a hűtőben:)

2011. ápr. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/61 anonim ***** válasza:
49%

Elolvastam azt a választ, ahol a betonozásra hivatkoznak. Felmerült bennem a kérdés, hogy vajon hetente kell betonozni? A tetőt is hetente cserélik? Lehet, hogy panelben élek, de szerintem ez kertes házakban sem mindennapos meló. :D A favágás, kertrendezés belefér ebbe a kategóriába. Mellesleg az illető egy hős, hogy nem vár el semmit a benti munkákból... Azt persze nem értem, hogy hol olvasta, hogy a kérdező ezt elvárná. Ráadásul azt sem értem, hogy miért kell ilyen sértődötten és támadóan válaszolni. Lehet maradiak az ismerőseim, de ők sem havonta tatarozzák a kertes házat. Hát ennyit erről!


A darazsas válaszoló

2011. ápr. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/61 anonim ***** válasza:
84%

"Darazsas"!


OK, falat nem minden héten fúrunk, villanyt nem minden héten szerelünk, kocsit nem minden héten takarítunk, gépet nem minden héten rakunk újra... de így összességében azért összejönnek hogy egyszer ez, egyszer az legyen...

2011. ápr. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/61 A kérdező kommentje:

8:59

laktunk kertes házban


ott sincs minden napra legalább fél óra férfierőt igénylő meló


és kétlem,h minden kertes házban állandóan betonoznának,cserepet cserénének,és hasonlók...ezt egyszer megcsinálod és kész...


9:21

tehát te az vagy aki növeszti a sörhasát miközben a barátnője görnyed a konyhában meló után is...

jó hogy hisztizett ha te direktbe rajta hagytad a fele mocskot...


9:24 neked olvastam és hozzászoltam a zsákbaösszeszedős kérdésedhez...én már zsákkal együtt tettelek volna a kuka mellé,nem irigylem a feleséged



kocsit nem minden héten,betont nem minden héten,de összejön...

jah,20 évente beton 2 hétig...20 évente tető 2 hétig, 2 hetente kocsi 20 percig...

nekem ez valahogy nem ugyanolyan mennyiség mint aa mindennapos benti dolgok


és nem elvárom,mert nem kell elvárnom,hanem csinálja magától...szerintem szégyellné és rosszul is érezné magát a párom ha hagyná hogy minden házimunkát én csináljak,mert "az a nő dolga"


igen,a nő dolga ha a férfi keresi a pénzt...de akkor a nő ne dolgozzon

(bár hozzáteszem,sosem lennék olyan férfi párja aki azt akarná hogy üljek itthon és elégedjek meg a házimunkával...én szeretem a munkám,és bőven elég lesz itthon ülni a gyerekkel 2 évig)

2011. ápr. 8. 11:01
 39/61 anonim ***** válasza:
100%
A csepegtető tálcák elmosása, vízkőtelenítése, csapok,lefolyók,mosógép karbantartása,ajtó,ablakmosás, szerelés,javítások, a járólapok közti fuga alapos súrolása,szelektív hulladék kiválogatása,egyéb hulladékok, saját ágynemű huzatának cseréje, tükör,tv letakarítása,segíteni hazacipelni a sok sört meg főznivalót a közértből,saját reszortjának takarítása pl galéria,vagy dolgozószoba ahol csak ő tartózkodik.
2011. ápr. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/61 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, de nekem tökre az jön le hogy a nőknek semmi sem jó. Így segítsen egy férfi. Nálunk a következő a leosztás. Nincs női meg férfi meló, csak egyénfüggő van. Én utálok port törölni, a férjem örömmel pepecsel vele. Ő porszívóz, mert szívesen csinálja ha van ideje. Ő locsol virágot, nekem nem jut eszembe. Én főzök, mert ő nem ért hozzá, bár szívesen megtanulna de nincs ideje. Dolgozik, én itthon vagyok. Mosok, mosogatok. Kocsit én viszem szervízbe, én takarítom, ő még vezetni sem tud, így alakult. Én fúrok, faragok, ő tisztítja a csempét a fürdőben. Ha úgy jött le hogy papucs, nőies pasim van, akkor elmondom a teljesség kedvéért, hogy maximálisan férfi, ahol férfinek kell lennie. Füvet a 14 éves fiam nyír. 2000 négyzetméter a kertünk! Megtanítottam főzni, sütni, varrni, hogy ne legyen kiszolgáltatott a tudatlanságának ha nős lesz,valamint ne gondolja, hogy leesik a gyűrű az ujjáról ha valamit megcsinál. Örömmel tanult mindent. 37/nő
2011. ápr. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!