Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mik a férfias házimunkák?

Mik a férfias házimunkák?

Figyelt kérdés

Előbb volt egy kérdés,jöttek sokan,hogy a férfi csináljon férfias házimunkákat?


DE mik azok?

ok,cseréljen kereket,de ez évente 2x van csak.

ezen kivül?

Ma már elég kevés helyen kell fát vágni...


A mindennapos,de legalább heti 1x elvégzendő férfias otthoni teendők érdekelnének


2011. ápr. 1. 15:18
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 anonim ***** válasza:
23%

Mostmár tényleg nem értem mi a gondod kedves kérdező.

Vannak férfiak és vannak nők , mindenkinek megvan a maga szerepe, dolga egy családban .Állítod , h neked a párod besegít a női munkákban is ott a panelban ahol laktok. Nagyon helyes ,ha kedvvel és hozzáértéssel csinálja.

Azért mert másoknál más szempontok a mérvadóak nem kéne leszóljad őket.

Ha pedig egy nő nem kedvel és vidáman teszi a dolgát egy családban , hanem csak muszájból akkor már rég megette a fene az egészet. Ha pedig csak azt lesi egy nő nehogy véletlenül többet kelljen tegyen a családjáért, mint a párja és állandóan csak azt firtatja nehogy többet dolgozzon vagy nehogy ne kapja meg az áldozatos munkájáért kijáró megbecsülést akkor megint bajok vannak az önértékelésével.

Ha én kellene mossak meg takarítsak , főzzek a mindennapos 12 óra munka mellet akkor már csak 1 p.in.át kellene növesszek és teljesen mellőzhető lenne az asszony a háznál.

Teszem a dolgom de nincsenek elvárásaim és ha azt tapasztalom , h a nejem és a lányok olyan szinten hanyagolják el az ő dolgukat , h már engem is zavar abban a kis időben amit a lakásban ébren töltök , hát teszek róla , h ne így legyen. Nem értem hol itt a probléma?:)

2011. ápr. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/61 A kérdező kommentje:

11:20

nem minden nőnek nemjó semmi,csak az egyik válaszoló irta hogy mosogatásra akarta rávenni a barátnője,ő valószinű csak meglötyfölte hideg vizzel a zsiros edényt,jóhogy hisztizett a barátnő..


nekem ugy jó ahogy van,nálunk is hasonlóan van mint nálatok,van amit én soha,van amit ő soha,de nagyjából fele-fele,és neme esik le a gyűrű az ujjáról



sándor 417

ott a probléma hogy a feleséged ha jól emlékszem ápolónőként is ledolgozza a maga 10-12 óráját,te meg elvárod hogy vigyorogva mosogasson főzzön RÁD is...

de légyszives te ne irj többet,ne terjeszd a rossz példát


többieknek köszönöm


egyre jobban örülök hogy olyan a párom amilyen

2011. ápr. 8. 11:45
 43/61 anonim ***** válasza:
23%
Igen 12 t 24 el dolgozik és ha kiszámolod hónap 22.én már megvan a 168 órája tehát elsejéig szabad.
2011. ápr. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/61 A kérdező kommentje:

és te 24 óra meló után még kéred tőle a vacsorádat melegen frissen...

gratulálok...inkább lennék vénlány mint ilyen férfi felesége

2011. ápr. 8. 12:14
 45/61 anonim ***** válasza:
33%

Az a kifejezésed,h elvárom téves.

Aki nő és háziasszony annak tudnia kell a dolgát, mint ahogy tudja is legtöbbjük mielőtt még férjhez menne.Nekem nem dolgom, h közöljem vele mi a dolga de ha nincs elvégezve, nagyon szívesen elvégzem helyette amint időm engedi. Persze nem pont úgy ahogy ő szeretné:D

Mostmár tényleg nem értelek.Lehet , h helytelenül pozicionálod magad és a dolgod?Lehet , h nehezedre esik a munka és irigy vagy ?Az eddigiek alapján...lehetséges.Egy valamirevaló házasszony presztízskérdést csinál abból ,h teszi a dolgát és nincs rászorulva abban a férje segítségére. Hagyja pihenni és pénzt keresni.

Amikor egy férfi lemegy kutyába és a nők dolgát kényszerül elvégezni valószínűsíthető , h vagy a pénzkeresésben vagy egyéb férfi dolgokban nem teljesíti a tőle elváthatót.Az is lehet , h rajta kívül álló okokból.Az is lehet , h unatkozik.

Épp beszéltük is a múltkor amikor kitakarítottam az árkot , h ejj ha panelba laknánk mennyi cigarettát elszívhattunk volna unalmunkban ez alatt az idő alatt:D

2011. ápr. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/61 A kérdező kommentje:

irigy? arra hogy a feleségednek nincs 10 perc nyugta?


meg hagyni a férfit pénzt keresni meg pihenni?

hagynám,ha én nem keresnék pénzt..

de amig a kasszát közösen töltjük fel,addig a házimunka is közös...


az életem ezen része ugy jó ahogy van,pusztán csodálkozok hogy vannak még ma is rabszolgák...

2011. ápr. 8. 12:46
 47/61 anonim ***** válasza:

Az irigységet arra értettem , h vannak feleségek akik irigylik a férjüktől a jólmegérdemelt békénhagyásukat és mosogatással és egyéb rájuk nem tartozó aprócseprő hülyeségekkel zaklatják őket.

A feleségem békén van hagyva ritka az olyan nap amikor egyáltalán bejövök napközben a házba.Ez a mai 1 ilyen nap legutóbb múlthét hétfőn volt ilyen.

:P

2011. ápr. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/61 A kérdező kommentje:

mivel érdemli meg jobban a férfi a békénhagyást mint a nő?

ugy hogy ugyanugy ledolgozzák a havi 170 órájukat

2011. ápr. 8. 13:02
 49/61 anonim ***** válasza:
30%

ha a te életed annyira jó mint amennyire mondod miért problémázol azon hogy máshol mi van? Miért szólsz le másokat ha nekik úgy jó az életük?Valamit nagyon kompenzálsz, szerintem a pasiddal beszéld meg mert biztos vagyok benne hogy ő nem csinál semmit ,mert neki már nem mered megmondani és tudod, ha otthagy nem találsz még egy olyat aki elvisel.


Nekem volt olyan csajom mint te.

Aki a házimunka és a rabszolgatartás közé egyenlőségjelet tett.


Dobtam.Pedig az egyenlőség híve vagyok a házimunkában is.

Bizony, többet főzök-takarítok-mosok szerintem mint te, mert szivesen segítek annak akit szeretek

Aki nem szívesen segít és úgy számon tartja hogy ki hány percet pihen egy nap mint te és mellé még olyan a pofája mint neked az egy kapcsolatra nem úgy tekint mint két ember közösségére akik szeretik egymást hanem mint egy szerződésre.

És egy ilyen embernek nincs kedvem segíteni.

Majd ha nem elvárja, hanem örül neki, akkor beszélhetünk kapcsolatról.

a

2011. ápr. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/61 anonim ***** válasza:
52%

nem olvastam az előző válaszokat, de szerintem nincs olyan házimunka amit ne tudna nő és férfi egyaránt elvégezni. Nálunk apa is vasal inget magának, ha kell, felvarrja a gombot, főz, felmos. Mosógépbe nem mer bepakolni mert néha nem jól válogatja össze a ruhákat és a fehérek elszíneződnek XD

ugyanezeket anya is megcsinálja, meg én is. Ki, mikor ér rá. 20 L

2011. ápr. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!