Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ragaszkodjak a vágyamhoz,...

Ragaszkodjak a vágyamhoz, vagy vegyem tudomásul a párom döntését?

Figyelt kérdés
10 év próbálkozás, és 7 műtét után végre bebizonyosodott, hogy nem lehet gyerekem. De szeretnék egy kiskutyát, mert úgy érzem rá irányíthatnám azt a fajta szeretetet, amit a páromra nem lehet. Ő viszont ellenzi, nem akar lakásban kutyát tartani, annak ellenére hogy kertes házban élünk, a szülei szomszédságában. Értem az érveit, és nem kényszeríthetem valamire, ami az Ő életére is kihat.Melyikünk engedjen?
2009. febr. 26. 12:20
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
A 12:35-nek : A párkapcsolatunk jól működik, és töretlen, még egy ilyen fájdalom után is, éppen ezért nem szeretném a páromat " ülni, feküdni, és pitizni" tanítani. Az örökbefogadásnál meg kell felelni bizonyos kritériumoknak, ezt senki nem vette figyelembe. A 13:19-nek: Köszönöm hogy értetted a lényeget.
2009. febr. 26. 14:06
 12/25 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem vagyél egy kutyát és mondd el a férjednek, hogy miért kell annyira a kutya, szerintem meg fogja érteni. Én legalábbis megérteném. Nem tartom fairnek az örökbefogadásos javaslatokat, az a helyzet, hogy a gyerek problémát csak az tudja igazán átérezni aki szeretne és nincs. 30/F
2009. febr. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
59%
13:19-esnek: nem azért írtam 2.-ként az örökbefogadást, mert az első válaszoló is azt írta, nem is olvastam a választ, vagyis már hamarabb elkezdtem írni, mert mikor válaszoltam, még nem volt egyetlen válasz sem. Arról pedig nem tehetek, h nem tudok ennél is gyorsabban gépelni. Különben meg miért baj az, h rákérdezünk? Ne aggódj, kutyát sem azért fog venni, mert te azt mondod.
2009. febr. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
34%
Előző vagyok (meg a 2. is): épp ezért írtam azt is, h ha 10 éve vagytok együtt, sztem meg lehet próbálni. Tudom, h sok kritériumnak kell megfelelni, de te tudsz vmiről, ami miatt biztos nem tudnátok örökbe fogadni? Nem rábeszélni akarlak, csak kíváncsi vagyok. Meg mint ahogy előttem többen is írták: egy kiskutya nem tudja teljesen pótolni azt, amit egy kisbaba hiánya okoz.
2009. febr. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Azt mindenki nagyon de nagyon jol tudja, hogy egy kisbabat egyetlen allat, se egy kutyus, se egy masfajta nem tud helyettesiteni. Meg szep:)))

Viszont, az orokbefogadas nem ugy mukodik, mint amikor bemegy az ember a boltba, es vesz egy sportszeletet. Talan ha ennyire egyszeru, gyors lenne a modja, akkor mar fogadott volna orokbe babat a kerdezo is.

10 ev orvostol-orvosig, 7 mutet utan, nem gondolom, hogy annyi ereje, idegzete lenne meg valakinek (talan 1000-bol 1 embernek), hogy most egy orokbefogadasi hosszu, nem konnyu procedurat vegig csinaljon.

De, annyian ajanlottatok ezt, talan ti mar tul vagytok rajta, nem tudom.

Annyira konnyen osztogattok tanacsot!

2009. febr. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Ennyi év után elfogadtam, és megtanultam együtt élni ezzel a tudattal, ezért nem helyettesíteni szeretném a gyereket kutyával, hanem olyasvalamire irányítani a figyelmemet, ami számomra is elérhető. Mindenki felállít magának egy fontossági sorrendet, a lehetőségeihez mérten, aki nem, az örökké együtt kell hogy éljen a hiányérzettel.
2009. febr. 26. 14:33
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Értem - én vagyok az, aki felvetette, hogy gond lehet a kapcsolatoddal, örülök, hogy nincs! :)

Teljesen érthető és korrekt, amit legutolsó hozzászólásodban írsz. Ez esetben mindenképp legyen kutyád, ha szeret a párod, ezt nem tagadhatja meg Tőled. Nem muszáj csak bent tartani. El tudom képzelni, hogy ha eleinte morog is, később nagyon meg fogja szeretni.

2009. febr. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 yuda ***** válasza:
100%

Sziasztok!

Én falun nőttem fel,mint gondolom Magyarország többsége-és ott nem szokás a kutyát benn tartani,mert az olyan idegen-ezért ne tartsátok a falusiakat ostobának, csak azt akarom mondani,hogy lehet a férjed is ilyen környezetben nőtt fel,ahol a kutya kinti állat-de egyébként is ,ha benn tartod,akármilyen tisztán is,akkor is lesz szaga,akkor is hullat szőrt..stb-szóval én megértem,aki nem akar benn tartani kutyát.

2009. febr. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is vegyél kutyát! :) Azt viszont nem értem, hogy ha valaki manapság kutyát mond akkor alapból lakást gondol!? Ez tévedés, a kutya nem volt szobaállat! Csak azért lett az, mert az ember lusta kimenni, hajlamos kivetíteni egyes dolgokat az állatokra (pl fázik, magányos éjszaka, fél, családtag stb...), minnél kényelmesebbé akarja tenni az életét, ja és jó indok azoknka akik pl panelben laknak (nekik elnézném, de már a kertes házban is csak szobalakó kutyák vannak) ... De ez tévedés... Csak a gazda lesz jobban ha ő megy ki és nem a kutya jön be. És a kutya oké, hogy családtag de NEM ember! Nem fog kint fázni ha van normális helye, és nem is fél, és a ugyanúgy bent is lehet magányos! Na persze lehet mondani az icipici kutyácskákat, de én most olyanokról beszélek, akik természetes módon alakultak ki. Manapság az, hogy én pl kint tartom a kutyáimat, már szinte közfelháborodást kelt fel... Szinte már állatkínzónak néznek. Pedig tökéletesen boldogok, egészségesek, sőt én is jobban vagyok kint. Ugyanúgy részük van a család életében, nem tutulnak magányosan (viszont ismerek benti kutyát aki igen)... És akkor csodálkoznak az emberek, hogy egyre több problémás kutya van! Hát a mai kutyák szinte már igazi füvet meg fát sem lántak, még egy gödröt sem tudnak ásni! Na köszi a lepontozást! :)


Szerintem igenis ragaszkodj a kutyához! Ennyihez neked is van jogod! Gonolom a párodnak is van hobbija... Hát neked meg mondjuk ez lenne...

2009. febr. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Ne a párodnak, hanem magadnak vegyél kutyát szerintem is. Egy jó nagyot, és tartsd az udvaron!

Nem kell beengedni, a célodra nagyon jó lesz kinn is.

Semmi baja nem lesz vele a párodnak. Ne ugatósat vegyél, ne kaparósat(fajtától is függ) és csináltassatok hátsó udvart, vagy kennelt, oda bezárhatod, ha zavar.

Angol szetter?

20 évig él, nagyon okos és barátságos. Nem ugatós.


Ha már így megemlítetted, hogy van benned pluszban szeretet - kamatoztathatnád vmi karitatív szervezetben.

2009. febr. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!