Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hallgatódzó anyósra van...

Hallgatódzó anyósra van valamilyen praktika?

Figyelt kérdés

Anyósomat számtalanszor rajtakapom, hogy hallgatolódzik.

Kilépek a szobából és épp ott áll mozdulatlanul az ajtó előtt. Szól a kaputelefon és mire kiérek ő már ott van a telefonnál, pedig mozgáskorlátozott és elvileg ha kijön a szobából akkor azonnal hallod a parketta nyikorgását és a mankója hangját, sőt oda sem érne két másodperc alatt, tehát ő már eleve ott állt és várt.


2011. márc. 28. 09:16
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:

Ja!Hogy nincsen rá lehetőség, magyarul nem tudtok egy lakást fenntartani magatoknak, mert nincsen annyi pénzetek.Ha az anyónak nem lenne lakása, hol lennétek?Az utcán?

De szerencsére van, és ti ott lakhattok, mert Ő megengedi!Én meghúznám magam, és addig nem nyugodnék, amíg egy albérletre valót össze nem raknék legalább.Soha nem laktam az anyósommal egy percet sem, nem is értem, hogy akik ilyen helyzetben vannak, azok hogyan tudnak egyáltalán nyugodtan lenni.Más házában, kiszolgáltatva mindennek...

2011. máj. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó! Nem kell annyira nagyokosnak lenned, nem tudhatod minden embernek a helyzetét!!!!!!!!!

A párom (mielőtt megismerkedtünk volna) a kedves édesanyja hatására jelzáloghitelt vett fel, ami a gazdasági válság hatására nagyon felment (duplájára). Erre az egyetlen megoldás az volt, hogy kiváltotta a hitelét egy kedvezőbbre úgy, hogy a ház amiben lakunk a páromé, de a szülőknek élvezeti joga van rajta. Könnyű dumálni, hogy el kell albérletbe költözni! Fizessük a hiteleket, mellette a saját háza mellett még menjen az ember albérletbe. Nem tudom te mit csinálnál. Ja biztos nem vállalnál gyereket, míg a hitel le nem jár! Csak addigra közel 50 éves leszek!!!!!!!! Néznem kellett volna egy olyan hapsit inkább, akinek nincs hitele? Bocs, de nem ez alapján válogattam meg sosem, hogy kibe szeretek bele. Szólalkozzak össze az anyóssal? NE ITÉLKEZZ ELŐRE!!!!!!!! A kérdezőnek: Finom jelzéseket teszek, de valahogy mindig az eszembe van, hogy felnevelte azt az embert, akit szeretek. Az ilyen rigolyás dolgait finoman kezelem és valahogy még el is viselem, de félek, hogy majd nem nevelhetem a saját gyermekemet! Majdnem szívinfarktust kapott, mikor megtudta, hogy babánk lesz, most meg már előre okoskodik, hogy nem fogok semmit sem tudni. A segítségét szívesen elfogadnám, de hogy mindenbe beleszóljon, azt már nem igazán. Múltkor pl. meg akarta tiltani, hogy a saját pénzünkből légzésfigyelőt vegyünk, mert szerinte az milyen hülyeség. Egyelőre elengedem a fülem mellett a "tanácsait" , de két hónap múlva már nem biztos, hogy elég lesz, ha süketnek teszem magam............ :(

2011. máj. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 A kérdező kommentje:

Nálunk egy kicsit fordítva van, ugyanis a lakás amiben élünk a páromé. Egyszóval az anyós az, aki nem tud elmenni.

Szerencsés az, akinek sosem kellett idegen embert elviselni maga körül.........

2011. máj. 19. 07:24
 34/37 A kérdező kommentje:
Na, persze, az én anyósom már a gondolattól rosszul van, ha babáról van szó. Még nincs gyerekünk, de ha csak szóba jön a téma a negatív és rossz dolgokat hozza fel. Minden érvet előhoz, hogy miért ne!
2011. máj. 19. 07:26
 35/37 anonim ***** válasza:

23:09

És a párodnak vajon hogyan lett lakása?Valószínű, hogy a szülőktől, amúgy miért lenne rajta nekik haszonélvezeti joguk.Vagyis Te abba sem tettél egy vasat sem.Ergó, Neked megint nincsen semmid.

Én már 20 évesen anya voltam, a SAJÁT házunkban, a SAJÁT pénzünkből, 10 forintot nem kaptunk senkitől, és hitelünk sincsen, nem is volt.Úgyhogy engedd meg, hogy okoskodjam, mert valamit jobban tudok, mint Ti.

Más házában soha nem leszel a magad ura, akárki akármit is mond.

2011. máj. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:

10:50

Mi 20 évesen még iskolába jártunk, aztán persze, a párom egy forintot nem tett a lakásba, azt fizetjük KETTEN. Tehát a semmit, na mindegy. Nem tudom, hogy kinek fizetett, meg mire költött. DE: jelenleg adóstárs vagyok, 20 évesen nem tehettem meg, hogy kp-ban házat vegyek, örültem, ha az ösztöndíjamból fedezhettem a tanulmányaimat, meg segítettem a testvéreimet (apám meghalt, anyám rokkant nyugdíja 35.000 FT). Okoskodj nyugodtan, csak azt mondtam, hogy nem mindenki olyan szerencsés, hogy 20 évesen olyan jó állása meg anyagi háttere legyen, mint neked. Örülj neki, hogy neked mindez megvan, másnak meg diplomával kell 75000-ért gürizni. Inkább hagyjuk, mert nem ez volt a kérdés és már nagyon elmentünk más irányba.

2011. máj. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
Ui.: Abban viszont egyetértek, hogy valamit jobban tudsz, mint mi! Bár ez sem ehhez a témához vág, viszont küldhetnél 1-2 tippet, szerintem nem csak engem érdekel, mit tudsz jobban! Válaszod előre is köszi!
2011. máj. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!