Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben?

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Úgy érzem az egész, de a szó szoros értelmében az egész életem kisiklott... A családom mindég is a nővéremet favorizálta. Kicsi korunktól kezdve mindég ő volt mindenkinek a szeme fénye. Ő kapott mindég több új ruhát, több zsebpénzt, az ő véleménye számít mindenhol, pl. a közös szobánkat is úgy rendezték be, ahogy ő szerette volna, hiába volt közös, s most, noha férjezett, a szüleink továbbra is támogatják anyagilag... Háttérbe kerültem, családban nem vesz igazán komolyan senki. Ezt még tetézte, hogy a nővérem jobban bizonyított az iskolában, habár mindketten gyakorlatilag csak ötösöket hoztunk haza, ő mégis mindég jobban kitünt, valahol mindég jobban odarakta magát. Szüleink a tanulmányaink terén a szó szoros értelmében fanatikusok. Most vagyok első éves, közgazdaságot tanulok, nem szeretem, de ide kellett jönni, mert ők így látták jónak, mert azzal a szakkal, amit én szerettem volna, nem mentem volna semmire az életben... Rámeröltették, bár keservesen, de csinálgatom. Teltek az évek, 5. osztályban elkezdtem tikkelni, hogy miért, nem tudom, bár próbáltam elnyomni, nem bírtam. Az osztályban én lettem az első számú célpont, naponta ment a megalázás, kinevettek, nem akartak barátkozni velem. Anyuéknak nem szóltam erről semmit, szégyelltem borzasztóan. Az önbizalmam pedig szépen elillant. Belül borzasztóan örlődtem. Emlékszem, mikor hazajöttem a suliból, vertem a fejem a falba, hogy meg akarok halni. Mindeközben a gerincem hirtelen elferdült, s 3 évig fűzőbe csomagolva éltem, nem ecsetelem, milyen élmény volt... Gimnáziumban, igaz nem csesztettek annyit, de ott sem találtam igazán a helyem, otthon folyamatosan ment a zsarolás, hogy csak ötösöket hozzak. Párkapcsolatom még nem volt.

Itt állok 20 évesen, plussz kilókkal, pattanásos bőrrel, s úgy érzem, semmi perspektívám. A szüleimtől soha nem kaptam igazán szeretet, a nővérem/ nagynénim leginkább lekezel, nincs akivel igazán el tudnék beszélgetni. Az egyetemet rühellem, olyan kicsi vagyok én itt, főleg, ha látom a többi lányt, hogy törnek előre, hogy sugárzik róluk az elégedettség, néha legszivesebben csak sírnék és aludnék napokig. Nics biztos pontom. Nem tudom, mit kezdjek az életemmel, az öngyilkosság távoli kép, de néha úgy bele élem magam...

Kérlek, ne hurrogjatok le, hogy csak sajnáltattam magam, bár biztosan kiérződik, ha nem is szándékosan...


2011. márc. 23. 20:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

5. osztályban elkezdtem tikkelni


Ez mit jelent??

2011. márc. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A tikkelés mit jelent? Vagy azt szeretnéd tudni, hogyan?
2011. márc. 23. 20:18
 3/12 anonim ***** válasza:
Szegéény:( Egyébként amikor elolvastam (bár elég hosszú nem sokan fogják végigolvasni) az 1. gondolatom az volt, hogy amíg te meg nem születtél, esetleg történt vmi a nővéreddel/szüleiddel, és ebben az időszakban csak magukra támaszkodhattak, és lehet hogy ez annyira megerősítette a viszonyukat, és ugymond rád már nem maradt. Valami történhetett, ami közel húzta őket egymáshoz.
2011. márc. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Te szegény....az a baj hogy mások irányítják a te életedet,nem te magad! Meg kellene tanulnod önálló életet élned,és magad irányítanod a cselekedeteidet,mert egy bábu vagy anyáék kezében.Talán azzal kellene kezdeni,hogy rakd renbe maga,hogy nézzél ki valahogy é legyen önbizalmad!Hidd el csak elkezdeni nehéz,talán kérd egy barátnöd segítégét,a változához....
2011. márc. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

hogy rángatózott a szeme.

Otthon laksz még, vagy albérletbe költöztél. Az egy jó lépés lenne a felnőtté váláshoz. És dolgoznod kéne, csak pár órában, pl bébiszitter,attól megjönne az önbizalmad

2011. márc. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
mit jelent az hogy tikkelés?
2011. márc. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem 20 évesen megpróbálhatnád függetleníteni magad a szüleidtől! Gondolok itt olyanokra, hogy kezdj dolgozni iskola mellett: pl lehet csak diákmunka is akár...Én biztos, hogy otthagynám a közgázt a helyedben, ha egyáltalán nem a te világod, gondolj bele: 40 évig úgy mész majd dolgozni, hogy utálod a munkád...Fölösleges...ha nincs más mód, halassz egy félévet, vagy add be most a jelentkezésed arra a szakra, amit szeretnél: nem a szüleidnek kell ezt a döntést meghozniuk helyetted!
2011. márc. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Azt tanácsolom, keress fel egy pszichiátert! Nem azért mert baj van a szellemi képességeiddel, hanem a lelkeddel!

Valakinek az "árnyékában" felnőni, és hiába akarja megmutatni saját értékeit, senki nem veszi figyelembe, az bizony nyomot hagy mindenkiben.

Valakit olyan pályára kényszeríteni, amihez nincs kedve, sosem lesz belőle abban a szakmában jó szakember. De kiállni a saját érdekeink védelmében: ezt is meg kell tanulni, és ehhez is kell a megfelelő segítség.

Ha valaki úgy érzi, hogy nincs biztos pont az életében, nincs egy konkrét kitűzött célja, azon is változtatni kell.


Maximálisan együttérzek veled, de az öngyilkosság biztos, hogy nem megoldás. Orvosi segítséget kell igénybevenned ahhoz, hogy "megtanuld" kezelni ezeket a dolgokat és ki tudj mászni ebből a helyzetből. Van kiút, lehet, hogy nem lesz könnyű, de ha igazán akarod, menni fog!

2011. márc. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A legfontosabb: ne keseredj el! NE add meg magad! Még csak 20 vagy, előtted az élet, soha se késő változni és az már hatalmas pozitívum, h. érzed, ez így nem jó, változtatni kell.

Még nem késő semmihez.

Előbb mindenképp az önbizalmad kell helyre hoznod. Nincs egy igaz barátod, akinek kiöntheted a szíved? Úgy ezerszer könnyebb lenne, valaki, akiben megbízol.

A plussz kilók és a pattanások ellen a legkönnyebb a dolgod. Ha egészségesen táplálkozol az befolyással lesz a hangulatodra és a bőrödre is. Sportolj, vmi csoportosat, ott ismerkedhetsz, barátságokat, köthetsz, nő az önbizalmad.

Szte m nagyon jó ötlet a munka is, amit írtak, heti pár óra, valami, amihez kedved van.

Foglald le magad, olvass ilyen témával foglalkozó meg szorakoztató könyveket is, halgass ritmusos zenét.:)))

KEress új hobbikat, nyiss a világ felé.

Egykor én is hasonló helyzetben voltam, de eldöntöttem a változást, s jó úton vagyok, h. legyőzzem a félelmeim. Picit sorstársak vagyunk.

HA van kedved beszélgetni, írj nyugodtan.:) Kitartás.

24 L

2011. márc. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

1 pszichológus

2 egyetemen passzív félév

3 külföldi meló..au-pair pl

2011. márc. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!