Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ennyire fura 2 gyerek meg egy...

Ennyire fura 2 gyerek meg egy apa?

Figyelt kérdés

Ma elmentünk hárman a boltba. Az egyik fiam fél éves a másik 3. Sok ember jól megnézett minket de nem tudom miért..semmi érdekes nem volt rajtunk. A pénztáros is úgy nézett h azt hittem kiesik a helyéről amikor meg rákérdeztem h mi van azt mondta h semmi semmi. Zavar ha valaki folyamatosan néz. Ez olyan érdekes?

30/F


2011. márc. 19. 10:05
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Az én férjem délutánonként folyamatosan jár a 21 hónapos fiunkkal hol boltba, hol játszótérre, amíg én itthon pihenek vagy takarítok... őt is meg szokták bámulni. :)

De múlt héten pl mikor lementek a játszóra szinte csak apák és gyerekeik voltak lent, elvétve akadt 1-2 anyuka. :)

2011. márc. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Nem látok benne rosszat. Csak titeket nem zavar ha néznek?:D

mesélj

2011. márc. 19. 13:58
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez a történet:

Két fiam van, az eset 2006-os. (ez azért fontos, mert akkoriban volt a Natasha Kampusch-ügy).

A fiúk akkor 2 és 4 évesek voltak, kis lakásban laktunk, az volt a menet, hogy péntek délután elmentek hétvégi bevásárlásra az apjukkal, addig én takarítottam (porszívó, portörlés, felmosás).

Mindig uyganarra a helyre jártak, egy Coop-ba, az utca végére. Háromnegyed óra-egy óra volt a dolog, szép lassan csináltak mindent, egyrészt a kicsik miatt, másrészt hogy nekem legyen időm :)

A férjem mindig mondta, hogy a boltosnők furán nézik, és egyik-másik polcrendezést imitálva mindig körülöttük sündörög, de annak tudtuk be, hogy félnek, a gyerkőc eltesz valamit, vagy megeszik valamit... Bár ilyesmi soha sehol nem történt, de gondoltuk, oké, az ő boltjuk, joguk van elővigyázatosnak lenni.

Hozzátartozik még, hogy a férjem imádja mindkét porontyot (miért ne?) és sokszor simogatta, puszilgatta őket a fejükön, a kicsit a kezén, ilyemi (miért ne?), amíg olyan korúak voltak (mostmár nem hagyják annyira).

Egyik pénteken elmentek vásárolni, én elszöszmötöltem. Eltelt egy óra, akkor kaptam észbe, hogy jöhetnének már. Másfél óra múlva nyugtalan lettem, így elugrottam a boltba. Gondoltam, minimum hisztizik valamelyik.


Ehhez képest a polgárőrség állt a bolt előtt, és az én drága férjemet "tartóztatták fel" épp. A két gyerek nyűgös, mennének haza.

Mikor a férjem meglátott, nagyon megörült. Na, kiderült, hogy a boltosok azért nézték a férjem mindig, mert azt hitték, pedofil... És azért vesz minden jót a gyerkőcöknek, meg puszilgatja őket, játszik velük, mert rosszak a szándékai... Nem megyek bele, mindenki el tudja képzelni, nekem meg a belem kifordul tőle.

Véletlenül sem lehet azt feltételezni, hogy egy apuka eljön egy héten egyszer vásárolni a két fiával, akiket nagyon szeret amúgy. Neeeem... ugye a Natasha ügyével kötötték valahogy össze elég paranoiás módon, hogy esetleg a gyerekek lopottak és fogva tartja őket... A férjem már negyed órája azt bizonygatta, hogy itt lakunk az utcában, hogy van felesége, ő szülte a két fiút...

A polgárőrök - ez hozzátartozik az igazsághoz - alapból nem hittek a boltos vénlányoknak, és a férjemmel szimpatizáltak, de ugye kötelességük volt bejelentésre kijönni. Innen hamar tisztázódott a dolog, igazoltattak minket, de nem lett semmi. Mi lett volna? Viszont a boltba nem volt gyomrunk járni, kijártunk a városból (egy kisebb községben laktunk) a szomszédos nagyvárosba vásárolni inkább.

Egy év múlva vettünk is ott egy lakást (nem miatt az eset miatt, már előtte is terveztük).

Ezt a sztorit azóta se felejtettük el. Hihetetlen, milyen kombinálásra képesek az emberek.


Engem egyébként melegséggel tölt el egy apuka és a gyerkőcei látványa. Viszonylag ritkán látni ilyet, és talán ezért néznek titeket.

:)


Hát ennyi.

Szép napot!

2011. márc. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Nagyon durva ez az utolsó sztori....
2011. márc. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

A 14:13-as története tényleg durva, de el is gondolkoztatott, mert Natascha Kampusch nyilván örült volna, ha valaki hasonlóképpen gyanakszik a meglehetősen kevés árulkodó jel alapján. Abszolút megértem a válaszoló anyukát és családját, hogy attól fogva nem szívesen jártak volna ebbe a boltba (bár az eladók szégyenkezésükben valószínűleg kezüket-lábukat törték volna a kedvükért :)), szörnyű élmény lehetett. Csak hát ott van az is, hogy hány gyereken (vagy felnőttön, mindegy, szóval áldozaton) meg pont az segítene, ha az emberek gyanakvóbbak, tolakodóbbak, kotnyelesebbek lennének, lépnének olyan ügyekkel kapcsolatban, amik elvileg nem tartoznak rájuk. A Fritzl-ügyben is elmarasztalta a közvélemény a szomszédságot, illetve a hatóságokat, hogy sok gyanús körülmény ellenére sem rakta össze senki a képet.


Bocsánat, hogy ennyire eltértem a kérdésben feltett témától, de tanulságos ez a történet... és még az is lehet, hogy a kérdező esetében is ilyesmi forgott a nézelődők fejében. Azért remélem, hogy nem... szomorú lenne, ha egy gondos apuka már önmagában is gyanúsnak számítana.

2011. márc. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Előző,

teljesen igazad van. Csak ártatlanul átélni ezt egy sokk. Mi nem is haragudtunk az eladókra, csak el akartuk kerülni a kényelmetlenséget, ami azzal jár, hogy odamegyünk. lehet, hogy alaptalanul. Amúgy utána még pár napig beszélgettünk erről a férjemmel, és köztünk is szóba került, Natasha esete kapcsán is, hogy ugyanezek a kombinátorok ugyanezzel az összeesküvés-elméleteket összerakó figyelmükkel adott esetben mennyit tudnak segíteni is... Visszás eset.


14:13 voltam

2011. márc. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!