Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Így megtartani a gyereket?

Így megtartani a gyereket?

Figyelt kérdés

Remélhetőleg nincs róla szó, hogy terhes lennék, de van pár tünetem, meg kéne már jönnie és a párom már bogarat ültetett a fülembe...

Mindig azt vallottam, hogy nem vetetném el a babát, ha jönne. Mivel már korban vagyok annyi idős, stb... Ugyanakkor ha most belegondolok...

Párom (7 hónapja vagyunk együtt) szörnyen gyerek még, bár már 27 lesz. Én 22 leszek. Őszintén, fogalmam sincs, mit csinálna... Már az eddigi dolgai sem túl biztatóak...

Jó munkám van, szeretem, feladni azért, hogy gyesre menjek? Kétlem... A családom, ismerősök mit szólnának? Őszintén, utálnám a tudatot, hogy házasságon kívül szülök. Én ennél meggondoltabb vagyok.

Megjegyzem, nem kockáztattam sokat a szexben, SOHA nem csináltuk védekezés nélkül. Az utóbbi 1-2 hónapban belém sem élvezett, mármint gumiban sem. (a menzim pont egy hónapja jött meg utoljára, szóval még nem késik igazán)

Csak arra tudok gondolni, ha van bennem egy kis valami, az még időben takarodjon onnan, mert most nincs itt az ideje... :(


2011. márc. 17. 20:46
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
47%

"Én meg szívből kívánom neked,azt ami minden nőnek a világon a legrosszabb érzés és tudat!!

Remélem hogy ebben az életben neked SOSEM lesz gyereked."-->aki ezt írta, na az a nem normális szerintem!!! Szívből szitkozódik egy olyan valaki, aki mély erkölcsű embernek állítja be magát. Szerintem te vagy tiszta gáz.

A kérdező nem szertett volna most még gyereket, és nem felelőtlenül sexelt össze-vissza, hanem mindig védekezett. Persze, hogy nem lenne boldog attól, hogy terhes. Érthető, hiszen azért védekezik, mert nem akar még gyereket. És már megmagyarázta, hogy ez csak egy hirtelen indulatból történt kijelentés volt.

Ő legalább körültekintő, hiszen egy gyereknek apára, normális családra, pénzre, megértésre, támogatásra, és még sorolhatnám mire van szüksége. Nem csak megszülni kell a gyereket és kész, azért mert megfogant.

Én együttérzek veled kérdező, remélem nem vagy terhes és egy jobb barátot kívánok neked. Üdv.

2011. márc. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 A kérdező kommentje:

Tudok rajta változtatni, már nagyon sokat javult. Családja, barátok szerint 180°-ot fordult, mióta velem van. Boldogabb, kiegyensúlyozottabb. Csak persze egyből csodát nem lehet várni. Valamilyen szinten muszáj irányítgatnom, vagyis példát mutatni, biztatni, mert nagyon könnyen meginog... El nem tudjátok képzelni, milyen lelki erő kell ehhez... Hazafelé menet a buszon megint bőgtem, mert folyton rettegek a jövőt illetően...

Akarok egyszer egy kisbabát, minden vágyam, de most nem lehet. :( Nem vetetném el, tudom, hogy sosem tenném meg, de én szeretetbe akarom várni, nem kétségbeesésbe. Most csak az utóbbi lenne lehetséges. Én vágyom rá, hogy a 9 hónap úgy teljen, hogy mindenki akarta. Nem pedig csak jött... Nem akarom, hogy kihatással legyen az életére. Ő a legjobb körülményeket érdemli. Ha megszületik egyszer, ölni fogok érte, mint a szeretteimért általában.

2011. márc. 17. 21:21
 23/48 anonim ***** válasza:
78%

Hmm.. Ismerős, a párod nem tudja kezelni a munkahelyi streszt vagy könnyen meglehet, hogy semmilyen stresszt nem tud kezelni azért csapong ennyire.

Ezen muszáj megtanulnia uralkodni, és levezetni.



Megoldás lehetne, ha kitűzne maga elé egy célt, legyen bármi is az, és komolyan venné.

Esetleg a sportolás is segíthetne munka után.


Nameg a többlábon állás sem ártana neki, talán tanulhatna valamit a munka mellett vagy szerezhetne képesítéseket, jogosítványokat.

2011. márc. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
43%

Írt egy durva mondatot, ez tény… Nem hiszem, hogy komolyan gondolta, ez csak a düh és kétségbeesés lehet… Én inkább azon gondolkodom, hogy ti, akik egyetlen rossz szaváért azt kívánjátok neki, hogy soha ne lehessen gyereke, ti milyen emberek vagytok?Nektek is magatokba kellene nézni… Együttérzésből, jóindulatból levizsgáztatok mindannyian…Pont erre van szüksége, ilyen rosszindulatú aljas kommentekre… A ti gyerekeiteket sem irigylem…

Hajrá, lehet lepontozni… :)

2011. márc. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
48%
Első vagyok. Valaki megmondaná miért lettem lepontozva?! Frankón nem értem...
2011. márc. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
32%

Ne bőgj, ne keseregj mert elmegy a baba.

Mi már 2x jártunk így emiatt..

Mindent csak pozitívan, a többire meg nagyívben...

Minden fejben dől el úgyis, ez nem háború, és nem hadművelet, ne akarj görcsösen uralkodni rajta.

2011. márc. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 A kérdező kommentje:

tuvtuv: így van, semmilyen stresszt nem tud kezelni. Hogy csak pár dolgát említsem: tömegiszonya van, enyhe üldözési mánia, egy csomó maga által kitalált szabály között él, nyugtatót szed... Sosem lehet tudni, mit várjak tőle, legalábbis ott munkában.

Neki van szakmája, dolgozott is benne, szerette, de onnan elküldték és azóta is azon siránkozik... (egy éve volt...) Nem képes semmiért sem küzdeni, mert neki úgysem sikerül semmi... Jogosítványa van, érdekes mód vezetésben olyan ügyes, olyankor semmi "dilije" nem jelentkezik, ebből is tudom, hogy menthető.

2011. márc. 17. 21:26
 28/48 anonim ***** válasza:
55%
20:02 es vagyok, és én sem értem, miért pontoztok le, én nem szidalmaztam senkit.
2011. márc. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
a baratodat kellene lecserelned.
2011. márc. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
Ne aggódjatok,mindenkit lepontoztak,aki azt írta hogy reméli hogy nem fogant meg a baba.Engem is lepontoztak,nem ver a víz miatta.Ettől még a véleményem nem változott semmit!
2011. márc. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!