Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Így megtartani a gyereket?

Így megtartani a gyereket?

Figyelt kérdés

Remélhetőleg nincs róla szó, hogy terhes lennék, de van pár tünetem, meg kéne már jönnie és a párom már bogarat ültetett a fülembe...

Mindig azt vallottam, hogy nem vetetném el a babát, ha jönne. Mivel már korban vagyok annyi idős, stb... Ugyanakkor ha most belegondolok...

Párom (7 hónapja vagyunk együtt) szörnyen gyerek még, bár már 27 lesz. Én 22 leszek. Őszintén, fogalmam sincs, mit csinálna... Már az eddigi dolgai sem túl biztatóak...

Jó munkám van, szeretem, feladni azért, hogy gyesre menjek? Kétlem... A családom, ismerősök mit szólnának? Őszintén, utálnám a tudatot, hogy házasságon kívül szülök. Én ennél meggondoltabb vagyok.

Megjegyzem, nem kockáztattam sokat a szexben, SOHA nem csináltuk védekezés nélkül. Az utóbbi 1-2 hónapban belém sem élvezett, mármint gumiban sem. (a menzim pont egy hónapja jött meg utoljára, szóval még nem késik igazán)

Csak arra tudok gondolni, ha van bennem egy kis valami, az még időben takarodjon onnan, mert most nincs itt az ideje... :(


2011. márc. 17. 20:46
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
80%

Veled egyidős kismama vagyok, és a "takarodj" nál kirázott a hideg.

Sajnálom, nem akarlak bántani, de lehetett volna máshogy is írni.

2011. márc. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
93%
Édes istenem... szomorú :(
2011. márc. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 A kérdező kommentje:

Nem teszem meg azt a szivességet! Én jó anya lennék! annak ellenére, amiért 12 óra munka, kialvatlan napok, és a párom hülyeségei után, dühömben leírtam egy szörnyű mondatot, amit nem gondolnék komolyan, ha tudnék normál ésszel gondolkodni. Mert megértem én az abortuszt, csak nem olyan helyzetben, mint az enyém. Én felnőtt vagyok, anyagilag független, fel tudnám nevelni. Csak utálom, hogy egyáltalán meg kéne fordulnia a dolognak a fejemben, hogy ne jöjjön... Mit vétett? Hogy egy lelkibeteg a párom? Hogy ekkora szarba keveredtem talán?

Csak nem tudnék senkire sem támaszkodni, az is biztos... Bocsánat, hogy halálra vagyok rémülve... de igaz, ne járjon nekem gyerek. Tudom, milyen az. Legeslegjobb barátomnak soha nem lehet gyermeke.

2011. márc. 17. 21:03
 14/48 anonim ***** válasza:
30%

Nem kell feladnod a munkádat, a párod is mehet gyesre amennyiben legalább élettársi kapcsolat hivatalosan van, de a házastársi a biztos.


Szülés előtt 1 hónap fizetésnélküli szabi megszülöd a gyereket, 3 hét szülési szabi, aztán mehetsz vissza dolgozni... Nyugatabbra tőlünk is csinálják így.


Egyébként mit dolgozol? Végzettséged?

2011. márc. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
46%

Felelőtlenség gyereket vállalni,ha nincs meg hozzá a biztos családi háttér! Nem elég megszülni egy babát,azt fel is kell tisztességesen nevelni.

Ha elveteted, akkor se legyen lelkiismeretfurdalásod a sok álszent,abortuszellenes ember miatt.

Én sem vagyok híve az abortusznak,de még mindig jobb,ha nem születik meg,mintha apa nélkül,nyomorba születik.

2011. márc. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
50%

ma 21:05


Tod ez egy elég hülye hozzáállás.


Egy gyerekre 5 éves koráig kevesebbet kell költeni mint egy luxuskutyára.


Foglalkozni kell vele, az a nevelés, ahhoz meg csak idő kell és türelem.


Mi is beleestünk már ebbe a csapdába aztán amikor meg volt pénz és jómód, akkor se lett gyerek, bár kitudja hogy lett volna jobb..


Majd kiderül, még nem futottunk ki az időből annyira.

2011. márc. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 A kérdező kommentje:

86%os!

A frász védi magamat. mondtam: kövezzetek meg! szerinted nem tudtam, milyen válaszokat kapok, ha ezt a kérdést így kiírom? Tudtam! Pontosan ismerem a nők álláspontját, hisz az enyém is ilyen.

Kívánj nekem rosszat, a Sors visszaadja neked sokszorosan, én meg ezt tudom mondani! Nekem adott már eddig is elég rosszat, biztosan fog is, attól független, hogy te mit mondasz. Sokszor voltam az öngyilkosság szélén, és tudom, ha magamra maradok egy babámmal bennem, akkor nem tudok kitartani. Nekem a páromból kell embert faragjak, ez beletelik még pár évbe. Utána jöhetnek majd a távolabbi tervek.

Ha én akkora szemétláda lennék, nem tenném tönkre magam egy lelkibeteg ember mellett, akit egész életében rossz ért, csak hogy az egy szép napon boldog legyen. De ha most jön a baba, akkor a szépen eddig épített munkám összedől, mert ahhoz még ő ingatag, hogy most ő legyen az én támaszom.

2011. márc. 17. 21:09
 18/48 anonim ***** válasza:
86%
dehát az nem a te dolgod, hogy embert faragj belőle... és megváltoztatni nem fogod tudni
2011. márc. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem ne stresszelj itt a hülyeségeken, mert ez árthat neked és ne foglalkozz a negatív véleményekkel.

Mindenki azt gondol amit akar.


Viszont én azt tanácsolnám, hogy ne te faragj embert a párodból, ne ezzel küzdj, hanem ehelyett legyen egy biztosítékod, a párod meg majd embert farag magából, ha fontos neki a családja és te.


Boldog babavárást!

2011. márc. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 A kérdező kommentje:

tuvtuv:

Igen, a párom már viccelődött korábban az ő menne gyesre ötlettel. :( De komolyra fordítva a szót... könnyen meglehet, hogy ez lenne... Mert ő kevesebbet keres, bizonytalanabb munkakörben is van. Engem most vett át a cég saját állományba, a főnököm elégedett velem. Nekem egyszerű érettségim van, egy gyárban dolgozom, a párom is. Viszont én egy év alatt elég jó helyre jutottam. És még van esélyem előbbre is lépni a ranglétrán, míg a páromnak itt nálunk nem. Mivel nem akar, utál ott dolgozni. Egyik nap azzal fenyegetőzik, hogy felmond, máskor megint mást mondd... Ha elmegyek gyesre, ő hogy tart el minket? Sehogy... Nem is élünk együtt. Nemrég összeköltöztünk volna, de rájött, hogy ő még gyáva ahhoz. Holott előtte voltak a nagy terveink... De mindent elnéztem neki, mert tudom, hogy nehéz eset. Viszont a baba-dolog megint felbolygatott mindent... És mi lesz, ha igaz?

2011. márc. 17. 21:15
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!