Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Undorító dolgot mondtam neki...

Undorító dolgot mondtam neki akkor. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A volt barátommal 1,5 évig voltunk együtt. Ő nagyon szeretett engem,én voltam neki az egyetlen akire támaszkodhatott,mert a szülei már nem éltek. De én a vége fele már nem voltam belé így szakítottam vele. A szakítást jól fogadta,és habár néha néha még keresett,de nem volt vészes. Én 5 hónappal késöbb összejöttem egy sráccal. ő meg el jött hozzám csak úgy meglátogatni. Buliba készültünk,ittam is,és mondtam az exnek h jobb lenne ha elmenne mert nemsokára jön a barátom,és ez így ciki neki is,nekem is,meg mindenkinek. Kérdezte h elmenjen e ,mondtam igen. megkérdezte h többet nem is akarom látni,én meg azt mondtam igen.

Hajnalba a rendőrság keresett,mert a búcsúlevél amit a volt barátom hagyott nekem szült. Meg próbált öngyilkos lenni,és felakasztotta magát a házuk elött egy fára. Szerencsére idejében leszedték. Nagyon megviselt a dolog,hiába élte túl. Egyszer voltunk benn a kórházba nála anyukámmal,és anya számon kérte h miért csinálta ezt. Azt mondta akkor nem miattam volt,hanem egy csomó más dolog összejött neki és ezt látta a legegyszerübb megoldásnak.

Én akkor a barátommal is szakítottam,mert hiába támogatott irritált a jelenléte. Azóta nincs senkim,és ennek már majdnem 2 éve.

Pár hete össze futottam azzal az ex-emmel aki öngyilkos akart lenni. Kicsit beszélgettünk a múltról,és elmondta h ő csak az én kívánságomat akarta teljesíteni. Mert én neki is azt mondtam h nem akarom többet látni,meg halotta amikor bementem és barátnőm kérdezte ki volt az,azt mondtam neki h a volt pasim,és bárcsak soha többet nem látnám,örökre tünne el az életemből.

Azóta csak sírok ás sírok. Egy undorító ember vagyok,majdnem meghalt miattam vki

19/L


2011. márc. 17. 15:30
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem meg annak a fiunak van elég baja és lehet megtette volna amúgy is.Érzelmile instabil és annyi a bűnöd hogy pont veled járt.Jobb amúgy elkerülni az ilyet,mert csak életed végéig zsarolna érzelmileg.Gondolom nem akarál megint olyan kapcsolatot ahol azon agyalsz hgy húú nem szakithatsz mert kinyirja magát.Szokták mondani hogy aki öngyilkos akar lenni az az is lesz és olyan megoldást választ ami biztos.Nem a te hibád hogy valaki nem normális és nem tud megbirkozni az élet adta nehézségekkel.Sajnos ilyen az élet.
2011. márc. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
70%

ugyan nem volt szép amit mondtál, de ne ostorozd magad! az ex-barátod elég mártír típusnak látszik. nem foghatod örökké a kezét, nem ápolhatod örökké a lelkét! Nem a te hibád, hogy ezt tette!

azóta milyen a kapcsolatotok egymással?

2011. márc. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
79%

Azért hibás vagy, amiért bunkó voltál valakivel, aki nem érdemelte meg. De nem vagy felelős az életéért.. ha így lenne, simán fenyegethetne azzal, hogy felakasztja magát ha nem fogod szeretni ezután. A bűntudat így változna méltatlankodó gyűlöletté..

Biztos egyedül érzi magát az életben, úgy érzi, senkinek sincs rá szüksége. Ha a szíveden viseled a sorsát, akkor talán felkereshetnéd, bocsánatot kérnél tőle azért, amit mondtál, és felajánlhatnád barátságodat. Mert emberként gondolom szereted őt, csak szerelemből nem. Egyedül nehéz talpra állni.. De az legyen tiszta előtte, hogy te semmi mást nem akarsz tőle! Ha próbálkozna akármikor, akkor nyugodtan a fejéhez vághatod, hogy te megbíztál abban, hogy tiszteletben tartja az akaratodat, miért akar csalódást okozni és erőltetni azt, amit ő akar?

Persze, ha vannak barátai, talán egyedül is túlteszi magát a dolgon. Mérd fel, melyik a jobb megoldás.

Amit semmiképp ne tegyél, az az, hogy lemondasz a saját boldogságodról (vagyis tovább élni az életedet és keresni az igazit) az ő boldogságáért (vagyis újrakezdeni vele). Felnőtt ember, aki azt tesz az életével, amit akar, és neked nem kell a saját életed árán megmentened őt..

Tudom, milyen érzést lehet, amiről beszélsz, az exbarátom engem is öngyilkossággal akart maga mellé láncolni. Mikor a kórházban vártam rá, és tudtam, hogy megmarad, már a saját kezemmel tudtam volna megfojtani, amiért ilyen aljas módszerrel (lelkiismeret) kényszeríteni akar valamire, amit nem akarok..

2011. márc. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
73%
Nem tudom igaz-e a story, de a barátod egy idióta. Nem a te hibád, ha ennyi esze van, jobb lett volna ha teljesül a "kívánsága". Én tudom magamról, hogy önző vagyok, de biztos nem foglalkoznék vele. Ennyi erővel bárki öngyilkos lehetne, mert valami nem sikerül. Ez a legegyszerűbb. Az élethez meg kitartás kell.
2011. márc. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:

azóta h voltunk nála anyukámmal a kórházba,még egyszer kétszer amig bent volt bementem hozzá,és utánna nem is találkoztunk. Most majdnem 2év után tök véletlenül összefutotunk,és beültünk egy kávézóba beszélgetni.

Undorító vagyok :( csak most fogtam fel igazán h mit mondtam neki. Meg is halhatott volna :(

2011. márc. 17. 15:47
 16/35 anonim ***** válasza:
77%

Ostor csapása nyomot hagy, a nyelv csapása csontot tör.

Nem volt szép dolog amit mondtál, de biztos, hogy volt még más oka (vagy okai) is annak, hogy "meg akart halni". Bár igazuk van az előttem szólóknak.

Ha én meg akarnék halni úgy csinálnám, hogy minnél később találjanak meg, lehetőleg jó későn...

2011. márc. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
82%

énis csináltam hasonló dolgot az exemmel, mint a tied veled.

ezt hívják érzelmi zsarolásnak, és már rég nem a szerelemről szól, hanem az egyén saját önzéséről, birtoklási vágyáról.

érzelmileg bizonytalan emberek tesznek ilyet, akik úgy érzik, a lábuk alól kicsúszott a talaj, és görcsösen akarnak ragaszkodni v.mihez, ami jó számukra - jelen esetben egy ellaposodott kapcsolathoz.

ő ezt nem látta, nem érzékelte vlsz, mit is tett veled érzelmileg. nincs tettei súlyának tudatában.

te nem mentheted meg őt, csak magát maga képes erre, saját példámon tudom.

egyébként ami érdekes, volt barátom 2 év után visszajött hozzám, teljesen önszántából. nem kellett semmiféle zsarolás, ő érezte magától úgy, lehet még közös jövőnk, pedig én azt hittem, ez lehetetlen, és már lemondtam róla végleg.

azt mondom, lépj tovább, és ne hagyd sakkban tartani magad emiatt, ne rettegj folyton azért, hátha egyszer megteszi - ha így is lesz, az sem a te hibád. szeretetet nem lehet senkiből kierőszakolni!

2011. márc. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
82%
Amikor egy ongyilkos felhuzza magat egy fara, abban a per pillanatban nem azon gondolkodik, hogy melyikre, elborul az agya, akarmelyik jo lesz. Sok mar visszajonne, de tul keso. Ennek a sracnak meg nem volt keso, igen, onzo dolog, mert ha meghal, akik visszamaradtak, azok szenvednek, de egy elmebeteg ezt nem fogja fel, nem merlegeli. Igen, akkor epp elmebeteg, mikor eldonti, hogy meg akar halni.
2011. márc. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
79%
A "tűnj el az életemből" melyik része jelentette azt, hogy "halj meg"?
2011. márc. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
94%
Mit kell ezen 2 év után drámázni? Aki hülye az haljon meg. Nem a te hibád ...
2011. márc. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!