Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Undorító dolgot mondtam neki...

Undorító dolgot mondtam neki akkor. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A volt barátommal 1,5 évig voltunk együtt. Ő nagyon szeretett engem,én voltam neki az egyetlen akire támaszkodhatott,mert a szülei már nem éltek. De én a vége fele már nem voltam belé így szakítottam vele. A szakítást jól fogadta,és habár néha néha még keresett,de nem volt vészes. Én 5 hónappal késöbb összejöttem egy sráccal. ő meg el jött hozzám csak úgy meglátogatni. Buliba készültünk,ittam is,és mondtam az exnek h jobb lenne ha elmenne mert nemsokára jön a barátom,és ez így ciki neki is,nekem is,meg mindenkinek. Kérdezte h elmenjen e ,mondtam igen. megkérdezte h többet nem is akarom látni,én meg azt mondtam igen.

Hajnalba a rendőrság keresett,mert a búcsúlevél amit a volt barátom hagyott nekem szült. Meg próbált öngyilkos lenni,és felakasztotta magát a házuk elött egy fára. Szerencsére idejében leszedték. Nagyon megviselt a dolog,hiába élte túl. Egyszer voltunk benn a kórházba nála anyukámmal,és anya számon kérte h miért csinálta ezt. Azt mondta akkor nem miattam volt,hanem egy csomó más dolog összejött neki és ezt látta a legegyszerübb megoldásnak.

Én akkor a barátommal is szakítottam,mert hiába támogatott irritált a jelenléte. Azóta nincs senkim,és ennek már majdnem 2 éve.

Pár hete össze futottam azzal az ex-emmel aki öngyilkos akart lenni. Kicsit beszélgettünk a múltról,és elmondta h ő csak az én kívánságomat akarta teljesíteni. Mert én neki is azt mondtam h nem akarom többet látni,meg halotta amikor bementem és barátnőm kérdezte ki volt az,azt mondtam neki h a volt pasim,és bárcsak soha többet nem látnám,örökre tünne el az életemből.

Azóta csak sírok ás sírok. Egy undorító ember vagyok,majdnem meghalt miattam vki

19/L


2011. márc. 17. 15:30
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
79%
szerintem ne okold magad! igen, mondtál egy ilyet, de szerintem ezt senki nem gondolja így, hogy ölje meg magát. nem ismerem a fiút, de gondolom érzékeny srác. viszont csak egy lány miatt kétlem, hogy valaki öngyilkos lenne, szerintem más is van a háttérben. szóval nem vagy undorító, ne fájjon a fejed :)
2011. márc. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
90%

Akkor most ülj le és vegyél néhány nagy levegőt.

A volt pasid egyetlen tettéért sem vagy felelős!!! Felnőtt ember, a cselekedeteiért neki kell felelnie, nem Neked. Ha még nem nagykorú, akkor meg a szüleinek, ezek hiányában a gondviselőjének. Egy szánalmas ember tettét ne vedd a nyakadba. Nem a Te hibád, ami történt. Ő a barom, simán kisétálhatott volna az ajtón és meg sem áll Kanadáig, ott is elég messze van Tőled.

Hidd el, tapasztalatból beszélek, nekem is volt egy ilyen pasim és én is jóval később jöttem rá, hogy nem kellett volna okolnom magam. Ezek az emberek maguknak keresik a bajt, ha tényleg meg akart volna halni, akkor nem a házuk elé köti fel magát, hanem olyan helyre, ahol biztosan nem találják meg. Csak a figyelmet akarta felhívni magára a tettével.

2011. márc. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:
egyszerüen nem bírok megnyugodni. Azóta h összefutottuk csak sírok és sírok. Akkor mikor történt ez az egész dolog vhogy nem tudatosult bennem h mit is mondtam neki,csak most. Rosszul vagyok magamtól
2011. márc. 17. 15:38
 4/35 anonim ***** válasza:
85%

Jó választ nem adhatok, csak a jéghideg véleményem.

Ő neked senkid, és nem is értem, miért próbált 5 hónapig találkozgatni veled. Utána megpróbált öngyilkos lenni, de nem gondolta komolyan, ugyanis nyilvános, jól látható helyen tette, ahonnan biztosan kiszúrják és megmentik. De a legundorítóbb a búcsúlevél, és az utána való terelés volt, miszerint nem miattad volt.. Ez egy rúgással ért fel az irányodba, miszerint háhá, itt van még egy kis lelki sérülés, én győztem!

Ha engem valaki ilyen baromságba vonna be, és rám próbálná terelni a felelősséget, annak én segítenék akasztani.

2011. márc. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
87%

Lehet lepontozni, de ez az egyik legnagyobb rohadtság, amit a másik emberrel tehetünk: elkövetünk egy öngyilkossági kísérletet és a másik nyakába varrjuk a felelősséget.


Ha valakit szeretek, nem okozok neki az élete végéig tartó bűntudatot. Ha valakit szeretek, nem próbálom meg tönkretenni az életét, csak mert az enyém nem működik. Ha valakit szeretek, nem próbálom meg mindenféle aljas zsarolással (mert ez az) magamhoz láncolni, ha tudom: boldogtalan mellettem és hogy ezzel elveszem a lehetőséget tőle, hogy valaha is boldog legyen.


Sajnos egyszer én is megtettem, hogy hasonlóképpen zsaroltam valakit, habár eddig nem jutottam el benne. Ma már nagyon megbántam.

Mostmár ha nem tudnám elviselni az életet és eldobnám magamtól, még ha ebben az elviselhetetlenség érzésében közre is játszana, hogy elhagyott az, akit szeretek, gondoskodnék róla, hogy soha, de soha ne tudja meg ezt! Nem tudnám boldogtalanná tenni.


A volt barátod százszor hibásabb, mint te.

2011. márc. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
77%
hát, tényleg erős egy kicsit, amit mondtál, de ennyire ne vedd magadra, mert 2 mondatért nem köti fel senki magát. biztosan a ti kapcsolatok végén túl a szülei halála meg sok egyéb is terheli. ne akard egyedül elvinni a balhét, mert nem csak a te ügyed.
2011. márc. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
82%

Szomorú történet. Azonban tudnod kell, hogy ami történt az csak az ő részéről rendellenes, hiszen te csupán annyit tettél, hogy szakítottál vele, mert nem akartad áltatni.

Neki kellett volna felállnia és új életet kezdeni nélküled. Mindenki átélt már csalódást, én is, a mostani barátom is, stb és mégsem akaszkodtunk fel sehová. Most boldogok vagyunk együtt.


Ne hagyd, h érzelmileg zsaroljon.

Őt is sajnálom és picit meg is értem, de a viselkedése nem normális. Vagy egyszerűen gyerek volt még, sok csalódással? Hm...nem tudom.

Fel a fejjel!

L23

2011. márc. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
70%
Az ongyilkosok nem csak egy problemaert lesznek ongyilkosok, (tehat nem miattad). Hanem mint ahogy mondta, "minden osszefutott". Igazat mondott.
2011. márc. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
82%
15:39 vagyok. Nem jól mondom: nem hogy százszor hibásabb, mint te, hanem te egyáltalán nem is vagy hibás abban, hogy ő így döntött a saját életéről.
2011. márc. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
86%

Szia!

Szerintem ezt mással is eljátszotta volna... Ezt úgy hívják, hogy érzelmi zsarolás. Nem azért írom ezt, mert megpróbált öngyilkos lenni, hanem amiért utána azt mondta, a te kedvedért tette. Na ez az undorító, nem amit te mondtál neki, a leírtak alapján, Az csak egyenes volt, és talán kissé nyers, de van, hogy ha finomabban mondod, nem érti meg, és tovább próbálkozik.

Az, hogy nem akarod többé látni, úgy is teljesíthető, ha földrajzilag eltávolodtok egymástól, nem kell rögtönk felkötnie magát.

Szerintem nyugodj meg, és próbáld meg elfelejteni. (Tudom, könnyű ezt mondani.)

Én a helyedben masszívan megutáltam volna ezért ezt a csávót.

Ne sírj! Nem érdemli meg a könnyeidet! :)

2011. márc. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!