Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van még remény? Visszaszerezhe...

Van még remény? Visszaszerezhetem?

Figyelt kérdés
Vissza szeretném hódítani a volt férjem.Jelenleg válófélben vagyunk .Van neki "barátnője"de nagyon messze laknak egymástól,havonta ha 2x találkoznak.Úgy érzem nem vagyunk egymásnak közömbösek.Napi szinten jön a gyerekekhez és olyan is van hogy nálam alszik.Mellettem egy takaró alatt.Én még szeretem és azt mondja ,hogy én is több vagyok neki egy jó barátnál csak nincs szerelem már.Segítsetek mert ezt nem bírom így elviselni.
2011. márc. 17. 08:57
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
előzőhöz még: de ezeket ne Te mondd neki- erre neki kell ráébrednie! te csak annyit: maradj velünk, bármi áron. Maradjunk együtt.
2011. márc. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
Ezt nem értem, ha szeret miért nem marad veled?Ha nem szeret miért van veled? Ezt meg kellene beszélnetek. Az is lehet hogy téged szeret de lelki ismeret furdalása miatt, nem meri újra kezdeni.
2011. márc. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
0%

Egy férfi számára nagyon sok nő lehet vonzó, viszont szerelmes csak abba lesz, akiben megtalálja azt amit keres. Persze, vonzónak tart téged a volt férjed, mert testileg bejössz neki, de tisztában van azzal, hogy valami hiányzik belőled alapvetően amitől ő ott tud maradni valaki mellett. Sajnos a korán kezdett kapcsolatoknál sokan nem tudják mit is keresnek a másikban, és ha rá is jönnek hogy valami nem stimmel azt hiszik hogy csak beképzelik, vagy majd a másik megváltozik. hát nem fog. Ezért fontos olyan partnert találni akivel szemben nincs nagy kifogásunk, vagy éppen megvan benne az amire vágyunk és az elég erős ahhoz hogy az esetleges nünükéit felülmúlja és elfogadhatóvá tegye.


Neked kedves kérdező miért kéne változnod? te olyan vagy amilyen. Van akinek az a vonzó ahogyan te viselkedsz. A férjednek sajnos nem. Miért akarsz magadra eröltetni valamit ami tőled idegen? csak azért hogy másnak lásson a pasi mint amilyen vagy? ez egy idő után különben is baromira fárasztó lenne a számodra. Persze, eljátszhatnád hogy dörgölőző cicamica vagy, próbáld ki, hátha bejön :) de ha egyszer te nem ilyen vagy akkor minek? ha pont azt nem értékeli benne amilyen igazából vagy?


Tudod ha az ember érzi hogy a másik teper, az elég kiábrándító önmagában is. Nyilvánvalóan tudja a férjed hogy te szeretnéd visszacsinálni, ezért még annyira sem akarja mint egyébként esetleg megfordul a fejében. És tudod azt is felesleges mondani hogy hátha visszatalál hozzánk, ahogy fogalmazol, de ez nem lehet, hiszen a gyerekeit nem hagyta el. foglalkozik velük és gondoskodik róluk. Téged hagyott el, ezt ne felejtsd el. És ha a gyerekek miatt netán lelkiismeret furdalást keltesz benne, és ezért vissza is költözik, számodra akkor sem lesz az egészben semmi köszönet, hiszen ettől nem fogja azt érezni hogy a te társad. Ettől ugyanúgy előbb utóbb be fog csajozni, és az egész kezdődik elölről. Kell ez neked?


Amit tehetsz az az, hogy elfogadod hogy elhagyott téged (nem a gyerekeket) és békén hagyod. Körbe nézel hogy nincs-e a láthatáron olyan pasi kinek te kellesz :) Aztán idővel ha mégis megváltozik a férjed, és elkezd neked udvarolni, akkor megfontolhatod hogy mi legyen. De addig hagyd békén.


Ja, és szerintem a kérdés is rossz. Nem neked kell visszaszerezned, hanem neki kell visszatalálnia hozzád, ha egyáltalán nálad volt valamikor is.


32/N

2011. márc. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
Én nem teperek.Éppen ez az hogy azt mutatom felé hogy én elvagyok és boldogulok nélküle.Semmi érzést nem mutatok felé mert tudom hogy az nem vezet sehova.Nagyon jó barátként beszélgetünk és hülyülünk de ennyi.
2011. márc. 17. 10:11
 15/26 A kérdező kommentje:
Úgy szeretném vissza szerezni hogy ő ne is sejtse hogy ezen munkálkodok.Csak segíteni akarok neki hogy hazataláljon anélkül hogy tudná mire is készülök.Remélem nem fogalmaztam bonyolultan.Nem buta ember de szerintem valahogy meg lehet oldani.csak azt nem tudom hogyan.
2011. márc. 17. 10:13
 16/26 anonim ***** válasza:

hogyan? ez a csel: 09:47 és 09:50

ne rontsd el, a szóbeli közlés nyomán benne kell, hogy az érzés megjelenjen, ne próbáld belebeszélni, az nem fog menni

2011. márc. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Szerintem az életben ezeket a helyzeteket nem lehet csellel megoldani. Egy csel arra jó, hogy ideig-óráig becsapjam a másikat, az én malmomra hajtassam vele a vizet, megkapjam tőle, amit szeretnék. Vagyis önzésről. De egy párkapcsolatnak nem szabad erről szólni. Cselek helyett légy vele őszinte, mondd ki neki az érzéseidet.
2011. márc. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

09:55

akkor ne is próbáljon a kérdező fejlődni? mert azzal ő megváltozik?

szerintem igen nagy baj, ha valaki nem tudja kimutatni sehogysem az érzéseit, csak 2 naponta elmondja. az a jó, ha ki tudja mutatni, max nem teszi, mert a másik nem szereti.

szerintem egy önfejlesztő tréning nem ártana egyiküknek sem.

aki meg azt mondja, hogy zárják le végleg. persze, ez a legegyszerűbb, aztán majd siránkozhat a gyerekük, h csonkán nőtt fel, ő is képtelen lesz normális emberi kapcsolatokra, ő sem mer majd elköteleződni, és ő is el fog válni, mert ez az élet rendje.

ha ad és kap még egy esélyt a kérdező, azzal senkinek sem fog kárt okozni. de mégis van egy utolsó esély, hogy ne törjön szét végleg ez a család.

2011. márc. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

"ma 09:55" tömény butaságot írtál!


1. Ha a pasi nem változott személyiségében, akkor nem valószínű, hogy ha beleugrik egy újabb szerelembe, akkor jobban sikerül, mint a kérdezővel. Vagyis egyáltalán nem biztos, hogy az a baj, hogy a pasi szeretője az, aki a pasinak a tökéletes. Csak még úgy tűnik neki, mert a feleségével való szerelme elmúlt. De majd megismeri a másikat és az is elmúlik. Emiatt nem hiszem, hogy a kérdező "rosszabb" lenne a szeretőnél.

"Ezért fontos olyan partnert találni akivel szemben nincs nagy kifogásunk ..." - ilyen csak a mesében van, meg ha túl vastag a rózsaszín köd! Tudatosságról hallottál már? És elfogadásról? Nem csak "esetleges nünükéket" kell tudni elfogadni!

2. "Neked kedves kérdező miért kéne változnod? te olyan vagy amilyen. Van akinek az a vonzó ahogyan te viselkedsz. A férjednek sajnos nem." Ezzel azt sugallod a kérdezőnek, hogy ő mindent jól csinál, pedig nem. Ezt ő is beismerte abban, hogy nem tudja kifejezni az érzelmeit, sőt, fejletlenségre utal az is, hogy csellel próbálja megoldani a helyzetét. Személyiségfejlődésről hallottál már? Igen is változni kell a kérdezőnek, fejlődni, felnőni, de természetesen valóban nem a pasi kedvéért, hanem azért hogy ő maga teljes életet tudjon élni. Ha így marad, a következő kapcsolatának se lesz szebb vége.

3. "Amit tehetsz az az, hogy elfogadod hogy elhagyott téged (nem a gyerekeket) és békén hagyod. Körbe nézel hogy nincs-e a láthatáron olyan pasi kinek te kellesz :)"

Hehhh, ilyen könnyen, mi??? És akkor ha a kérdező nem tett semmit, nem változott semmit, akkor majd ugyanígy jár, aztán még egy válás, még egy új pasi, még egy válás, megint új pasi...


4. "Ja, és szerintem a kérdés is rossz."

Ebben az egyben egyetértünk, de ez nem egyoldalú dolog, nagyon is kell változni a kérdezőnek.

2011. márc. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Tudom hogy kell változnom és csakis magamért teszem .Akkor nem fogom csellel visszaszerezni.Megpróbálom elmondani neki mit érzek,de tudom hogy mi lesz a válasza.
2011. márc. 17. 11:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!