Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van remény, hogy valaha egy...

Van remény, hogy valaha egy pár leszünk, vagy el kéne felejtenem?

Figyelt kérdés

4 éve, az egyetemre kerülésemkor ismertem meg a fiút, az első két évben ő volt a "pótbátyám", "pótapám", ha valami bajom volt, ő segített, neki sírtam el a szerelmi bánataimat is, néha összevesztünk, de mindig csak pár napig tartott a harag.

A 3. évben aztán elkezdtem máshogy nézni rá, épp egy nehéz időszakomat éltem (nem szerelmi gondok, inkább suli, stb), és egy idő után már csak őt éreztem magamhoz közel, úgy éreztem, csak rá számíthatok, és szépen lassan rájöttem, hogy már nem csak barátként nézek rá, hanem beleszerettem. Egy-két hónapig magamban tartottam a dolgot, de aztán a szülinapomat együtt ünnepeltük, és egy kicsit többet ittam a kelleténél, így amikor hazakísért, kitört belőlem a dolog, tulajdonképpen nem is kellett kimondanom, csak bőgtem, de ő értette, hogy mi a helyzet, viszont elutasított. Ő se mondta ki, de egyértelmű volt, hogy nem akar tőlem semmit. Ezután hetekig kerültük egymást, de idővel úgy éreztem, hogy a barátságunk fontosabb, azóta nagyjából olyan a kapcsolatunk, mint régen, sok közös program, beszélgetések, én viszont még mindig szeretem. Most éppen van egy barátnője, de nem túl komoly a dolog, és azt is tudom, hogy nem szerelmes, csak úgy elvannak. Én nem értem, hogy miért nem kellek neki, mások is mondták - olyanok is, akiknek fogalmuk sincs az én érzéseimről -, hogy mennyire összeillünk, látszik, hogy mennyire szeretjük egymást. Rengeteget beszélünk egymással, értjük egymás humorát, a legtöbb dologban hasonlóan gondolkozunk, nagyon jól érezzük magunkat együtt. Néha vannak olyan pillantásai, vagy mondatai, amik reményt ébresztenek bennem, sokszor ölelget, de máskor teljesen reménytelennek látom a helyzetet. Nyáron együtt fesztiváloztunk, egy csomószor volt olyan, hogy egy programra engem hívott, a barátnőjét meg otthagyta a többiekkel, de volt, hogy teljesen elutasítóan viselkedett velem.

Az is biztos, hogy nem a külsőmmel van a baj, láttam az eddigi csajait, volt, aki szebb volt nálam, de nem sokkal, a mostaninál pedig én vagyok valamivel szebb, de nagyjából hasonlított hozzám mind külsőre (haj- és szemszín, magasság, alkat), és nem is olyannak ismerem a srácot, akinél a külső lenne a legfontosabb.


Tudom, hogy ennyi alapján nehéz belelátni a dologba, de kíváncsi vagyok mások véleményére. Az lehet a baj, hogy barátként "kezdtünk", ráadásul apáskodott felettem, így nem látja bennem a nőt? Vagy teljesen reménytelen a helyzet, és el kéne felejtenem? Ha ez a helyzet, akkor hogyan lehetnék túl rajta?


2011. szept. 18. 11:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha nincs meg benne a vonzódás feléd, akkor kár erőltetni a dolgot. Ha akart volna valamit valaha tőled, akkor az már kiderült volna.

Próbáld meg elfelejteni. :(

2011. szept. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Őszinte leszek, ebből a kapcsolatból nem lesz semmi. Ha akart volna valamit, akkor már megtette volna, mikor kezdeményeztél. Azóta nem sok minden változott, hisz már előtte is jól ismertétek egymást, így azt sem mondhatjuk, hogy az idő majd megoldja. Ha kellenél neki, nem más lánnyal lenne - még ha érzelemmentesen is.


A fiú-lány barátság addig a pontig létezik, míg mindkét fél barátságnak fogja fel a dolgot, úgyhogy én a helyedben nem azon aggódnék, hogy összejöttök-e (amit persze megértek), hanem azon, hogy egyáltalán van-e értelme ápolni ezt a barátságot, mert ez már csak egyoldalú, te már többet érzel, és ha mást nem, téged mindenképp mérgez a dolog.


Én szép lassan kezdenék "leválni" róla, nem kell megszakítani minden kapcsolatot, de ha egy ideig más emberekre koncentrálsz, akkor túlteheted magad a tényen, hogy ő sosem lesz a párod.

2011. szept. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
53%

ebből nagyon jó házasság lenne..

drukkolok Nektek, hogy rájöjjetek, mindketten megérezzétek.

egy tanács: legyél vonzó, kedves, tiszta - de soha ne hasonlítgasd magad másokhoz! nem az a cél, hogy másokat legyőzz (hanem magunkat kell, ahogy a keleti filozófiák erről sokat beszélnek)

*

a nagy égő szerelmek gyakorta elhamvadnak hamar - és egy életre szóló lelkitársnál pedig az kellene ez átmenjen egy biztos,fényes de csendes görögtűzzé..megértő gyöngéd szeretetté transzformálódjon


Kosztolányi Dezső így ír az Esti Kornél-ban:

"Természetesen a szerelmi házasságnak is megvan a maga hátránya. Aki szerelmet visz egy házasságba, az nem sokkal bölcsebben cselekszik, mint aki otthonában egy gyönyörű, kecses leopárdot helyez el, hogy vigyázzon nyugalmára. Nemigen való az oda."

2011. szept. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 valasz88 ***** válasza:
Ha nem szeret Téged, akkor nem szeret. Nincs mit tenni.
2011. okt. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!