Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van még remény? Visszaszerezhe...

Van még remény? Visszaszerezhetem?

Figyelt kérdés
Vissza szeretném hódítani a volt férjem.Jelenleg válófélben vagyunk .Van neki "barátnője"de nagyon messze laknak egymástól,havonta ha 2x találkoznak.Úgy érzem nem vagyunk egymásnak közömbösek.Napi szinten jön a gyerekekhez és olyan is van hogy nálam alszik.Mellettem egy takaró alatt.Én még szeretem és azt mondja ,hogy én is több vagyok neki egy jó barátnál csak nincs szerelem már.Segítsetek mert ezt nem bírom így elviselni.
2011. márc. 17. 08:57
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
nem értem, hogy miért nem lehet megérteni, hogy a házasság és a család nem a 40 évig tartó lángolásról és hős szerelemről szól. a férjed egy idióta, már bocs.
2011. márc. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:

olvasd el ezt, tipikus házassági mítoszban éltek.

[link]

2011. márc. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
Szerintem van remény... Ha nemvagytok közömbösek egymás számára. Nemtudom hány éve vagytok házasok, de azért pár évet nem lehet csak úgy eldobni, főleg akkor ha még láttok esélyt a dologra. Nem jó dolog elvált szülők gyerekének lenni, még akkor sem ha barátok maradtak a szülők. Jobb teljes családban élni. Apa, anya, gyerekek... Tapasztalat. Sok sikert!
2011. márc. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
60%

Minek? Hogy egész hátralévő életedben azon kelljen rettegned, hogy mikor kattan be újra és mikor csal meg/lép le egy "barátnővel"?


Persze, hogy több vagy, mint barát, mert nem barát vagy, hanem az (ex)felesége, a gyerekei anyja. Ettől még nem fog (újra) szeretni. Neked is jobb lenne, ha olyan férfival élnél, aki szeret, mert a szeretetlenségnél nincs rosszabb. Szerintem.

2011. márc. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
11 évig voltunk együtt ebből 7 és fél év házasság.Nem vagyunk még idősek és lehet az volt a baj hogy korán elköteleztük magunkat.Nem biztos hogyha visszajön attól kell félnem hogy mikor megy el.szerintem most megvan a szabadság neki ,ezt kihasználja és rájön hogy mellettünk van a helye.Mindenki azt mondja körülöttünk,hogy egy idő után visszajön.Ebben reménykedem .De én tanácsot kértem hogy hogyan tudnám visszahódítani ,nem kioktatást.Köszönöm az eddigi válaszokat.
2011. márc. 17. 09:30
 6/26 anonim ***** válasza:

Házasság és szerelem nem ugyanaz.

Üljetek le beszélgetni! Próbáld meg kideríteni és megérteni, hogy mi van az Ő fejében erről a kérdéskőrről? Aztán ráérsz dönteni, az is lehet, már nem is akarod majd annyira visszaszerezni. Nem tudhatom ugyanis, hogy ez most valami kényszerpálya nálad (én is voltam hasonlóban, amikor azt hittem, a család egyben tartása elsődleges), vagy te elfogadnád a párodat olyannak, amilyen valójában, csak ő nincs ezzel ugyanígy feléd? Sok verzió létezik. Beszélgetni, a másikat megismerni viszont lehet, és sosem késő, "CSAK" le kell mondani arról a téveszméről, hogy már ismerem a másik embert. Talán (valószínűleg) SOHA nem fogom teljesen megismerni, ám ez nem akadálya annak, hogy próbálkozzam, minél többet tudjak meg róla.

2011. márc. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Nála a házasság csak egy papír.Ez így volt és így is lessz ezután is.Rengeteget beszélgetünk de nem hajlandó az érzéseiről beszélni.Eddig sem tette és elfogadtam olyannak amilyen.Ö viszont engem nem tudott elfogadni mert nem mutattam ki az érzéseim(mert egyszerűen nem tudom hogy kell),csak mondtam és bizonygattam.Ez az én hibám beismerem.De változtam sokat de nem hiszi hogy e téren is lehet változni.Úgyhogy nem tudom mi tévő legyek.
2011. márc. 17. 09:37
 8/26 anonim ***** válasza:

mi lenne, ha azt mondanád, maradjon veletek, megbocsátod,hogy más is van az életében, nem foglalkozol vele. Noha ezt biztos nem így érzed, de racionálisan elfogadható érv- és az érzést, hogy Ő sem tud nélkületek élni, és hogy az újneurózisa révén kialakított kapcsolata sem a lesz örök - arra ráébresztheti...

Próbáld meg...

2011. márc. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

Érdekes... mindketten hadilábon álltok az érzéseitek kifejezésével. Ő nem beszél róla, te meg nem mutatod ki, noha beszélsz róla. hát mondjuk igy tényleg nehezített a pálya.

van egy könyv a szeretet nyelvekről, ha jól tudom. aszerint többféle ember van, és több tipikus módon "mondja el", hogy szeret. Van aki a tetteivel, van aki folyton szóban bizonygatja stb. érdemes lenne elolvasnod. Meg azt a linket is, amit küldtem itt. Ha le tudnátok ülni és leírni, hogy mit vártok egymástól és a kapcsolattól, akkor sokat segítene (ld. házasságscript). mert ezekszerint ő teljesen mást vár, mint te, és sosem fogalmaztátok ezt meg. sok sikert.

2011. márc. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Változz tovább! Ha ez a jó irány, akkor valakinek majd kelleni fogsz, legfeljebb nem ő lesz az. Van ilyen is, fogadd el! Ne miatta akarj valamilyen lenni, hanem azért, mert neked van rá igényed, magad akarsz egy jobb életet, ahol boldogabb lehetsz! Az, hogy veled jön erre az útra, vagy külön utakon jár, az ő dolga. Ezt te nem döntheted el helyette, annyit tehetsz, hogy vonzóvá teszed neki azt az utat, amin közösen szeretnél járni vele. Ha ő nem jön, akkor majd jön más. ;)
2011. márc. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!