Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell ennyire kicsesznie...

Miért kell ennyire kicsesznie apámnak anyummal?

Figyelt kérdés

Szüleim elváltak már több, mint egy éve, anyukám kezdeményezte és ezért apám nagyon haragszik rá, tudnillik szerinte a válás szégyen, dehát nem csodálom, hogy anyum elvált apámtól. A helyzet az, hogy még mindig mennek a harcok anyum és apum között, bár ha anyumon múlna, nem kéne harcolni, lehetnének jóban, mint például a nagybátyám és az ex-felesége (ők naponta beszélgetnek, az anyukánál laknak az unokatesóim, így a megmaradt ételeket átviszi a nagybátyámnak, stb.)

Apám nagyon sokat keres (feleségével egy hónap alatt másfél milliót), meg folyton azt mondogatja, hogy mennyire szeert minket, de ez nem látszik, 2 bátyám van, és havi 150 ezer gyerektartást fizet, de anyukám is tudja, hogy ez kevés (én meg az egyik bátyám most vagyunk a nagyon növős korban, így sok ruhát kell venni, meg nagyon sokat eszünk), de apum nem volt hajlandó megemelni a tartásdíjat, ezért anyum beperelte. Ma volt a tárgyalás és anyum mesélte, hogy rengeteg dolgot összehazudott apám. Vegyünk például egy dolgot úgy, ahogy apum vallotta a bíróságon, és ahogy rajta kívül mindenki más tudja, azaz az igazság.

Apám szituációja: A bátyám kulcscsontja valamilyen edzésen eltörött 4 hete, azonnal vitte egy kórházba (mert elvileg anyum nem volt hajlandó elvinni), ahol nem volt megfelelő az ellátás, így még aznap este 9kor vitte egy másik kórházba 1 óra utazással.

Az igazság pedig az, hogy a bátáym kulcscsontja febr. 2-n törött el, amit akkor egyéb okok miatt nem mondhatutnk el apámnak, de még azt se jegyezte meg, amit mondtuk, hogy mikor törött el. Amint anyumat értesítették a dologról, ment azonnal a bátyámért, elvitte egy kórházba, ahonnan gyakorlatilag elküldték a fenébe, ezért másnap (mint említettem, késő volt tényleg) mentek egy másik kórházba, ahol kapott merevítőt a derekára meg cuccot, amire rárakhatja a kezét, hogy ne lógassa. Most 2 hete apám elvitte röntgenre, hogy mi van akkor a kulcscsontjával, de ugye apám ezt vallotta az első kórház látogatásnak.

Továbbá azt is hazudta apám, hogy a gyerektartáson felül még fizet nekünk összesen havi 70-80 ezret a különórákra, amikből marad nekünk is zsebpénznek. Valójában 15 ezret ad fejenként, ami nekünk nem elég, főleg, mert ebből 10 ezer egy olyan különóra, amit maga az apám erőltet mindhármunknak (ne menjünk bele, hogy miért). Érdekes, azt is akarja, hogy ne hagyjam abba a sportolást és a táncot, de megemelni se akarja a "zsebpénzt".

Mint utólag kiderült, apám ügyvédje jóban van a bírónővel, így már nem is csoda, hogy anyum 3, azaz három perc alatt elvesztette a pert.

Sok "kisebb", vagy jelen esetben jelentéktelen dolgot hazudott még, amik miatt nagyon haragszom rá. Ennek ellenére, amikor tlaálkozunk, nem tudok haragudni rá, csak amint elmegyünk tőle, rögtön eszembejut, hogy milyen jól játssza az ártatlan mintaapát.

Mellesleg apám folyton azt mondogatja főleg nekem, hogy mennyire szeret minket, de ezek szerint anyumat jobban utálja, mint amennyire szeret minket. Ugyanis csak arra gondol, hogy mekkora nagy ász, 400ezret kell fizetni anyumnak, mert elvesztette a pert, az viszont feledésbe merül, hogy mivel amit apám fizet, az nem elég tartásdíjra, így ugye anyum meg a férje is eltart minket, de ők már nem oylan jómódúak, mint apám és emiatt a 400ezres tartozásnak mi isszuk meg a levét.

Miért csinálja velünk ezt apám?


2011. márc. 8. 14:56
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/195 anonim ***** válasza:
75%

Na jó, hát ez egyre kamuszagúbb. Tizenegy éves tényleg nem ír így.


A másik, NA NE ÁM MÁR, hogy 150 darab kemény, ropogós friss ezresből van olyan, hogy NAPOKIG nem eszel. Mi négyen élünk ennyiből, mégis minden nap van valami főtt kaja az asztalon. Egyszóval, anyád vagy mégiscsak egy büdös mocskos szuka, aki éhezteti a gyerekeit, vagy ez egy akkora kamu, hogy a fal adja a másikat.

2011. márc. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/195 A kérdező kommentje:

Bocsánat, *ajánlott síszünet. Nem kötelező, de mivel márcisu 15-e szünet, ezért meghosszabították 5 napra.

Senkit sem akarok hülyének nézni.. Nincs bizonyítékom, hogy 11 éves vagyok, de nektek sincs arra, hogy több vagyok. Nem kell megbíznotok bennem, az egész sztoriról gondolhatjátok, hogy kamu, hisz nem tudom mivel elérni a bizalmatokat.

Egy frászt éheztet minket... Csak nem tudunk kijönni belőle mindig, de hiába írom. Anyukám szeret engem, és ezt tudom, látatlanban könnyű írni, hogy biztos saját magára költi a pénzt.

2011. márc. 8. 15:56
 43/195 anonim ***** válasza:
89%

egy zseni 11 éves se fogalmaz ilyen stilusban


te az anyuka vagy,és többed van egy érettséginél,de átlátszó nagyon


150ezerből 3gyerekre,2 felnőttre megy egy picire olyan kajákat csinálnék,hogy megnyalná mindenki mint a 10 ujját...

nem hogy éhezni...

hagyjuk már...

2011. márc. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/195 anonim ***** válasza:
77%

látszik, hogy agyilag egy 11 éves szintjén vagyok


jól van persze:) egy 11 éves nem írkál ilyen hülyeségeket , menj és örülj annak hogy sok pénzed van, szánalmas egy nő vagy

2011. márc. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/195 anonim ***** válasza:
87%

Ja, és különben meg nem voltál ott a tárgyaláson, nem lehetsz biztos abban, hogy ezeket valóban mondta apukád.

És még egyszer leírom: nem igaz, hogy havi 150 ezer ft nem elég 3 gyerek egészséges etetésére!!! Mert hogy 3 gyerekre kell osztani a pénzt, anyuka és új férj kajáját nehogy már beleszámoljuk ebbe... A gyerektartás nem a gyerekekre kellene, hogy menjen!

2011. márc. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/195 A kérdező kommentje:

NEM vagyok nő. Az pedig le van jegyezve, hogy apukám mit mondott a tárgyaláson.

Hiába írjátok, h átlátszó vagyok, amikor tényleg 11 vagyok. :D 1 kérdés: Hogyan tudnám bebizonyítani? Sehogy. Ahogy azt se, hogy a saját anyám vagyok. Ennyi.

2011. márc. 8. 16:00
 47/195 anonim ***** válasza:
100%
15:58 vagyok, és az utolsó mondatom végén természetesen ? kellene, hogy legyen, vagy még jobb lenne, ha a nem szó nem szerepelne benne. :) Bocsánat, elírtam.
2011. márc. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/195 A kérdező kommentje:
Nem vagyok nő, mert egy nem éppen épeszű kisgyerek vagyok, mint ahogy a kérdésem is bizonyítja. :D
2011. márc. 8. 16:02
 49/195 anonim ***** válasza:
100%
Mindegy ki vagy, anya v. gyerek, legyél te a 11 éves gyerek. Akkor se tisztességes azért több pénzt kérni apukádtól, mert anyukád nem tudja beosztani a pénzt... Gondold már végig! És hidd el, ha 2x annyit kapnátok anyukád azt is ugyanúgy elherdálná, mert aki nem tudja beosztani a pénzt, annak mindegy, mennyi kerül a kezébe, a világ összes kincsét is el tudja verni... Nem az a megoldás, hogy apukád fizessen többet, hanem hogy anyukád tanulja meg beosztani a pénzt! A hónapnak nem csak eleje van, hanem vége is...
2011. márc. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/195 anonim ***** válasza:
91%

Egyébként azt tudtad, hogy a gyerektartás mellé ugyanannyi pénzt oda kell tenni a másik szülőnek is?

Ebben az esetben havi 300 000 Ft-ról beszélünk, gyerekenként 100 000. Ez több, mint egy havi minimálbér, én ebből étteremben kajálok..

2011. márc. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!