Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell ennyire kicsesznie...

Miért kell ennyire kicsesznie apámnak anyummal?

Figyelt kérdés

Szüleim elváltak már több, mint egy éve, anyukám kezdeményezte és ezért apám nagyon haragszik rá, tudnillik szerinte a válás szégyen, dehát nem csodálom, hogy anyum elvált apámtól. A helyzet az, hogy még mindig mennek a harcok anyum és apum között, bár ha anyumon múlna, nem kéne harcolni, lehetnének jóban, mint például a nagybátyám és az ex-felesége (ők naponta beszélgetnek, az anyukánál laknak az unokatesóim, így a megmaradt ételeket átviszi a nagybátyámnak, stb.)

Apám nagyon sokat keres (feleségével egy hónap alatt másfél milliót), meg folyton azt mondogatja, hogy mennyire szeert minket, de ez nem látszik, 2 bátyám van, és havi 150 ezer gyerektartást fizet, de anyukám is tudja, hogy ez kevés (én meg az egyik bátyám most vagyunk a nagyon növős korban, így sok ruhát kell venni, meg nagyon sokat eszünk), de apum nem volt hajlandó megemelni a tartásdíjat, ezért anyum beperelte. Ma volt a tárgyalás és anyum mesélte, hogy rengeteg dolgot összehazudott apám. Vegyünk például egy dolgot úgy, ahogy apum vallotta a bíróságon, és ahogy rajta kívül mindenki más tudja, azaz az igazság.

Apám szituációja: A bátyám kulcscsontja valamilyen edzésen eltörött 4 hete, azonnal vitte egy kórházba (mert elvileg anyum nem volt hajlandó elvinni), ahol nem volt megfelelő az ellátás, így még aznap este 9kor vitte egy másik kórházba 1 óra utazással.

Az igazság pedig az, hogy a bátáym kulcscsontja febr. 2-n törött el, amit akkor egyéb okok miatt nem mondhatutnk el apámnak, de még azt se jegyezte meg, amit mondtuk, hogy mikor törött el. Amint anyumat értesítették a dologról, ment azonnal a bátyámért, elvitte egy kórházba, ahonnan gyakorlatilag elküldték a fenébe, ezért másnap (mint említettem, késő volt tényleg) mentek egy másik kórházba, ahol kapott merevítőt a derekára meg cuccot, amire rárakhatja a kezét, hogy ne lógassa. Most 2 hete apám elvitte röntgenre, hogy mi van akkor a kulcscsontjával, de ugye apám ezt vallotta az első kórház látogatásnak.

Továbbá azt is hazudta apám, hogy a gyerektartáson felül még fizet nekünk összesen havi 70-80 ezret a különórákra, amikből marad nekünk is zsebpénznek. Valójában 15 ezret ad fejenként, ami nekünk nem elég, főleg, mert ebből 10 ezer egy olyan különóra, amit maga az apám erőltet mindhármunknak (ne menjünk bele, hogy miért). Érdekes, azt is akarja, hogy ne hagyjam abba a sportolást és a táncot, de megemelni se akarja a "zsebpénzt".

Mint utólag kiderült, apám ügyvédje jóban van a bírónővel, így már nem is csoda, hogy anyum 3, azaz három perc alatt elvesztette a pert.

Sok "kisebb", vagy jelen esetben jelentéktelen dolgot hazudott még, amik miatt nagyon haragszom rá. Ennek ellenére, amikor tlaálkozunk, nem tudok haragudni rá, csak amint elmegyünk tőle, rögtön eszembejut, hogy milyen jól játssza az ártatlan mintaapát.

Mellesleg apám folyton azt mondogatja főleg nekem, hogy mennyire szeret minket, de ezek szerint anyumat jobban utálja, mint amennyire szeret minket. Ugyanis csak arra gondol, hogy mekkora nagy ász, 400ezret kell fizetni anyumnak, mert elvesztette a pert, az viszont feledésbe merül, hogy mivel amit apám fizet, az nem elég tartásdíjra, így ugye anyum meg a férje is eltart minket, de ők már nem oylan jómódúak, mint apám és emiatt a 400ezres tartozásnak mi isszuk meg a levét.

Miért csinálja velünk ezt apám?


2011. márc. 8. 14:56
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/195 anonim ***** válasza:
87%
150 ezer 3 gyerekre megy,de még így is baromi sokat kaptok szerintem.Ehhez még hozzájön anyukád fizetése,kb az átlag fellett van a havi jövedelmetek.Attól,hogy szüleid elváltak nem neki kell eltartania titeket.Új feleség anyagi helyzetéhez meg nincs közötök,például ha ö 1 millt keres ,apukád meg 100 ezret,akkor apud 100 ezre után kell tartásdíjat fizetni.
2011. márc. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/195 anonim válasza:
86%

érdekes, a kérdező nem tud mit hozzászólni... szegényem leesett a rózsaszín felhőkről... hoppá...


igaz történet: 7en vagyunk testvérek,szüleim elváltak amikor 2 éves voltam, édesanyám ápolónő, édesapám pedig autószerelő (volt nyugdíjazása előtt) és földet művelt meg állatokat tartott, hogy ezzel segítsen még a felnevelésünkben.

tartásdíj: 7 gyerekre, 30.000 Ft összesen!

végkifejlet: 7 diplomás állambácsinak

édesapámnak fájós hát, és most jár egyetemre, nyugdíjasként, mert érdekli, édesanyámnak meg még van 5 éve a nyugdíjazásig, mivel az új törvények alapján a gyereknevelés idejét nem számolják el semmilyen módon! (azt is elfelejti állam bácsi, hogy 30 éven keresztül 2-3 helyen dolgozott, hogy eltartson minket!)


kedves kérdező: próbálj egy kis empátiát összeszedni, és olvass, művelődj, légy naprakész, mert ha így folytatod, nem lesz más belőled mint egy rosszul képzett buta elkényeztetett való világ villalakó, de ha ez a célod akkor csak tessék, de ne csodálkozz majd a pofonokon, és bírálatokon amit kapni fogsz az életben, mert az emberek többsége nem olyan szerencsés mint te vagy!

2011. márc. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/195 A kérdező kommentje:

Nem 2 gyerek van, vagyok én, meg 2 bátyám.

Sejtettem, hogy mindenki le fogja bąszni a fejemet. Tudom-tudom, mások ennyiből élnek, ismerem a helyzetet mert kiskoromban mi is 5en éltünk meg minimálbérből, mert apukám nem talált munkát. Később, amikor lett neki, már az elején nagyon sokat keresett és sajnos erősen elkényesztetett minket. :( Aki nincs hasonló helyeztben, nem értheti meg. Annak ellenére, hogy ennyit kapunk apámtól, előfordul az is, hogy több napig nem eszem, mert nincsen mit, mellesleg anyum genya férjének (is) el kéne tartania minket, mivel anyukámat elvette feleségül és így minket is a gyerekeivé fogadott, de az apaságnak a fegyelmező részét tölti be.

Azt meg szintén nem értitek meg, hogy NEM anyámnak megy a pénz, hanem NEKÜNK, a gyerekeinek. Akkor lenne szó "telheteten szukáról", ha anyumnak menne a pénz, de őt a férje tartja el (GYESen van, mert van 1 7 hónapos kisbabája), aki vállalkozó így nincs fix keresete, nem egyszer előfordult hogy alig ettek valamit, mert apum pénzéből nem akartak lenyúlni semennyit, viszont nekik nem volt több pénzük (nem szórják el, mindenből lehetőleg a legolcsóbbat veszik). Érdekes, úgy írtok anyumról, mintha azért perelte volna be apumat, mert nem akarta volna ŐT eltartani.

Abba meg senki se gondol bele, hogy nekem - de főleg a bátyáimnak - milyen szar lehet... Arról cseppet sem mi tehetünk, hogy apám kibąszottul elrontotta a nevelésünket azzal, hogy elkényesztetett minket, és nekünk is lehet rossz, hogy évekig mindent megkapunk, amit szeretnénk (nem vagyunk nagy igényűek, csak ételre, akármennyire is nem hiszitek el, nem éltünk vissza azzal, hogy apámnak van pénze), aztán hirtelen gyakorlatilag semmit se lehet, egy nadrágom, cipőm és kabátom van (nem mintha nem lenne elég), de azok is tönkrementek. Lehet piszkálni a "jajj szegény kislány, nincs egy rongya, amit felvegyen" típusú válaszokkal, én tudom az igazságot.

Azt meg szörnyű érzés hallgatni, ahogy apum mondja, hogy anyum miket csinált. Mivel társasházból házba költöztünk már anyumékkal, ezért ugye el kellett adni a régi lakásunkat, és a fele pénz apumé lett, emellett mindenkinek azt mondja, hogy anyum lenyúlta az ő lakását (ő maga mondta a fülem hallatára, hogy mivel anyummal maradunk, mienk a lakás), aztán még a felét annak, amit "ő" kapott akkor, amikor eladtuk a lakást. Számomra elég különös.

Ráadásul a síszünetben nála leszünk (nem tudunk miből elmenni síelni, nem hajlandó ő se fizetni, mert egyszer volt egy csúnya síbalesete, eltörött az orra egy esés következtében, ezét azt mondta, akkor mehetünk, ha anyum és a férje fizetik), 5 napon keresztül hallgathatjuk azt, hogy anyum mekkora szemétláda, meg mennyi mindent összehazudott 3 perc alatt, (amiben szinte meg se szólalhatott anyum, mert végig csak apám fényezte magát és mondta a bírónőnek a sok hazugságot, aki elhitte) meg nem csoda, hogy elvesztette a pert... Tudjátok milyen érzés az, amikor azt az embert bąszogatja folyamatosan egy olyan ember, aki másfél éve még őrülten szerelmes volt belé (emellett verte és van egy olyan élményem, amit a mai napig nem tudtam feldolgozni), akit mindennél jobban szerettek? Nem tudjátok, mert figyelmen kívül hagyjátok azt az írást. Borzasztó érzés, legszívesebben olyankor csak úgy kisétálnék apám házából az ajtón.

2011. márc. 8. 15:35
 24/195 anonim válasza:
76%

u.i.: nem kisebbségi családból származom (bár nem tudom h ez mennyire lényeges háttérinfo)

15:33-voltam

2011. márc. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/195 A kérdező kommentje:

Azt még megjegyezném, hogy én SENKIT sem pontoztam le, itt se voltam. Természetesen felpontozok mindenkit, mert igazatok van. Sajnálom. :(

Mellesleg 11 éves vagyok, hogy a viharba tudnék diákmunkát vállalni?

2011. márc. 8. 15:36
 26/195 A kérdező kommentje:

Azt mégegyszer írom, hogy csak apám nevezi zsebpénznek, az valójában az ÁLTALA ERŐLTETETT különórákra megy...

Azért úgy írtam, hogy apám + felesége keres annyit, mert nem tudom, hogy külön-külön mennyit keresnek, de apám nagy büszkén mesélte egyszer, hogy ketten keresnek ennyit, és az ő fizetse 1 millió fölött van.

Informatikus a munkája.

2011. márc. 8. 15:38
 27/195 anonim ***** válasza:
82%
Nincsem mit enni mi?xD jó vicc! undorítóak vagytok, remélem megmutatod anyucidnak is a bejegyzéseket! szánalmas
2011. márc. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/195 anonim ***** válasza:
76%

Kérdező!


Azért ez a mondat nekem gyanús:

"Ennek ellenére, amikor tlaálkozunk, nem tudok haragudni rá, csak amint elmegyünk tőle, rögtön eszembejut, hogy milyen jól játssza az ártatlan mintaapát."

Ha annyira zavarna, megmondanád neki. Ezek szerint beszari vagy.


Nekem az ún. apám megcsalta édesanyámat, amikor megszülettem. Ez volt a válás oka. Utána, még 18 évig adott havonta 30e Ft-ot gyerektartásként. (Május 5-én van a szülinapom egyébként, amikor betöltöttem a 18.-at nem akarta kifizetni az utolsó hónapot! Azt mondta, ha május végén lenne akkor oké, de ő 5 napra nem ad 30e Ft-ot) Egyszer láttam a fizetés papírját, nettó 500-550e Ft-ot keres havonta. Ennek akkor utána néztem, a fizetése 20%-a lenne a gyerektartás. És nekünk kiszúrta a szemünket 30e Ft-al. Szerinted az mire volt elég? Mi éltünk az önkormányzati bérlakásban, ő meg mint egy kiskirály. Én nem tudtam járni különórákra, nem kaptam minden hónapban ruhát. Aztán havonta 5000 Ft-ért elmentem kosarazni a sulicsapatba, mert mondta a tanár, hogy nagyon jól játszom, és kellek neki. Meg is nyertem egyébként minden meccset. De olyan szívesen mentem volna lovagolni, íjászkodni, biliárdozni. Csak nem telt rá.

Tehát, szerintem neked semmi jogod nincs felháborodni! Az, hogy anyukád nem nyerte meg a pert, nem azért volt, mert apukád ismeri a tagokat. De előbb nézz utána, mielőtt beleszólsz a felnőttek dolgába. De csak sajnálni tudlak, valóban, nagyon rossz életed van. Kár, hogy nem jártunk egy gimibe, megettelek volna reggelire.

2011. márc. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/195 anonim ***** válasza:
76%

te nem 11 éves vagy,egy 11 éves igy nem ir,pedig öcsém is ennyi idős,legjobb tanualó,értelmes gyerek,de igy sosem irna

te az anyuka vagy valószinű vagy idősebb,de egyszerűbb kisgyereknek tettetni magad


mire megy el 150,ha az csak a 3 gyereké (plussz a 45 ezer amit irtál?)

ha se rtuhád,és néha kaja se?

én két felnőtt emberre osztok be 20 ezret kajára,és mindig van főtt kaja...


döntsd már el,hogy akkor elkényeztettek és elmegy a 150+45 ezer hülyeségre vagy még kajára sincs...


bocs,de akkorse foglak sajnálni,mint ahogy a többi válaszoló se


sajnálni csak az apukát tudom,de őt nagyon

2011. márc. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/195 A kérdező kommentje:

Komolyan írtam, hogy előfordul ilyen, mert anyukám és a férje nem olyan szerencséses, mint apukám, aki állítólag szeret.

Amúgy művelt vagyok mások szerint.. Nem vagyok buta, bár nem nehéz 5-ben kitűnőnek lenni és 4 tantárgyból dicséretes ötösre állni. Ezt csak azért, hogy ne piszkáljatok ezzel is...

Mellesleg a családomon kívül senki sem tudja, mi történik körülöttünk, semmit se tudnak arról, hogy hogyan élünk, mert nem mondom el nekik. Semmi közük hozzá és kész.

Ja és nem vagyok beszari... Egyszerűen elszáll az érzés és nem tudok haragudni, amikor a számomra legkedvesebb embert bántja szavakkal.

Én sem kapok minden hónapban ruhát, sosem kaptam, mert nem éltem vissza apum keresetével, de hiába írom, senki sem értené meg, mert - SZERINTEM nem sok okotok van rá - bennetek egy hisztis, elkényesztetett pićsának a képe alakult ki rólam, innentől kezdve akármit is írhatok.

2011. márc. 8. 15:43
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!