Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell ennyire kicsesznie...

Miért kell ennyire kicsesznie apámnak anyummal?

Figyelt kérdés

Szüleim elváltak már több, mint egy éve, anyukám kezdeményezte és ezért apám nagyon haragszik rá, tudnillik szerinte a válás szégyen, dehát nem csodálom, hogy anyum elvált apámtól. A helyzet az, hogy még mindig mennek a harcok anyum és apum között, bár ha anyumon múlna, nem kéne harcolni, lehetnének jóban, mint például a nagybátyám és az ex-felesége (ők naponta beszélgetnek, az anyukánál laknak az unokatesóim, így a megmaradt ételeket átviszi a nagybátyámnak, stb.)

Apám nagyon sokat keres (feleségével egy hónap alatt másfél milliót), meg folyton azt mondogatja, hogy mennyire szeert minket, de ez nem látszik, 2 bátyám van, és havi 150 ezer gyerektartást fizet, de anyukám is tudja, hogy ez kevés (én meg az egyik bátyám most vagyunk a nagyon növős korban, így sok ruhát kell venni, meg nagyon sokat eszünk), de apum nem volt hajlandó megemelni a tartásdíjat, ezért anyum beperelte. Ma volt a tárgyalás és anyum mesélte, hogy rengeteg dolgot összehazudott apám. Vegyünk például egy dolgot úgy, ahogy apum vallotta a bíróságon, és ahogy rajta kívül mindenki más tudja, azaz az igazság.

Apám szituációja: A bátyám kulcscsontja valamilyen edzésen eltörött 4 hete, azonnal vitte egy kórházba (mert elvileg anyum nem volt hajlandó elvinni), ahol nem volt megfelelő az ellátás, így még aznap este 9kor vitte egy másik kórházba 1 óra utazással.

Az igazság pedig az, hogy a bátáym kulcscsontja febr. 2-n törött el, amit akkor egyéb okok miatt nem mondhatutnk el apámnak, de még azt se jegyezte meg, amit mondtuk, hogy mikor törött el. Amint anyumat értesítették a dologról, ment azonnal a bátyámért, elvitte egy kórházba, ahonnan gyakorlatilag elküldték a fenébe, ezért másnap (mint említettem, késő volt tényleg) mentek egy másik kórházba, ahol kapott merevítőt a derekára meg cuccot, amire rárakhatja a kezét, hogy ne lógassa. Most 2 hete apám elvitte röntgenre, hogy mi van akkor a kulcscsontjával, de ugye apám ezt vallotta az első kórház látogatásnak.

Továbbá azt is hazudta apám, hogy a gyerektartáson felül még fizet nekünk összesen havi 70-80 ezret a különórákra, amikből marad nekünk is zsebpénznek. Valójában 15 ezret ad fejenként, ami nekünk nem elég, főleg, mert ebből 10 ezer egy olyan különóra, amit maga az apám erőltet mindhármunknak (ne menjünk bele, hogy miért). Érdekes, azt is akarja, hogy ne hagyjam abba a sportolást és a táncot, de megemelni se akarja a "zsebpénzt".

Mint utólag kiderült, apám ügyvédje jóban van a bírónővel, így már nem is csoda, hogy anyum 3, azaz három perc alatt elvesztette a pert.

Sok "kisebb", vagy jelen esetben jelentéktelen dolgot hazudott még, amik miatt nagyon haragszom rá. Ennek ellenére, amikor tlaálkozunk, nem tudok haragudni rá, csak amint elmegyünk tőle, rögtön eszembejut, hogy milyen jól játssza az ártatlan mintaapát.

Mellesleg apám folyton azt mondogatja főleg nekem, hogy mennyire szeret minket, de ezek szerint anyumat jobban utálja, mint amennyire szeret minket. Ugyanis csak arra gondol, hogy mekkora nagy ász, 400ezret kell fizetni anyumnak, mert elvesztette a pert, az viszont feledésbe merül, hogy mivel amit apám fizet, az nem elég tartásdíjra, így ugye anyum meg a férje is eltart minket, de ők már nem oylan jómódúak, mint apám és emiatt a 400ezres tartozásnak mi isszuk meg a levét.

Miért csinálja velünk ezt apám?


2011. márc. 8. 14:56
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/195 anonim ***** válasza:
92%

150 ezer nem elég kajára 3 gyereknek 1 hónapra??? 1 kg sertéshús 1000 ft, ha minden nap megesztek 1-1 kg húst, akkor is csak 90 ezer ft! És egy gyerek nem tud megenni napi 1 kg húst... Szóval nem kell itt a mese... És mi az, hogy ti kapjátok a pénzt? A ti számlátokra érkezik, és ti vásároltok?? Kötve hiszem. Anyád kapja, és ő költi el. Csak gondolom nem scak rátok költi, mert akkor nektek nagyon jó dolgotok lenne. A saját kiadásaikat is ebből fedezi (pl. számlák, kisgyerek is sok pénzt elvisz, stb.), de miért is kellene apádnak eltartania még azt a porontyot is???


Egyszer menj le a boltba, és nézd meg az árakat, utána panaszkodj!

2011. márc. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/195 anonim ***** válasza:
89%
Meg kell tanulnotok most ennyiből élni,nem ti vagytok az egyetlen család aki gazdagból hirtelen épphogy megélek szintre kerül.Elhiszem ,hogy nehéz az átállás,de muszáj lesz.Ennyi pénz mellett miért nincs kajára pénz?Mi a fenére költötök annyit? Ideje elhagyni a "gazdag" szokásokat. Mire megy el az a pénz? Ha nagyon akartok ebből meg tudnátok élni.Ha a tartásdíj csak a tiétek mire költitek el?Különóráról bármikor ki lehet lépni.
2011. márc. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/195 anonim ***** válasza:
90%

"több napig nem eszem, mert nincsen mit"


Ha csak ez a "keresetetek" _lenne_, akkor naponta 1000 Ft jutna mindenkire fejenként. Ha mindenből a legolcsóbbat veszitek, akkor nem tudom, hogy nem jut KAJÁRA sem pénz? Vagy esetleg kaja alatt az aranyozott kaviáros szarvasgombás fácánt/2 big mac menüt és 5 zacskó chipset érted?

2011. márc. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/195 anonim ***** válasza:
90%
Mivan????? 150 ezret fizet nektek gyerektartásként??? hogy lenne ez kevés? ja hogy növésben vagytok? hármunknak ad az apám összesen 50ezret!! kapjál már észhez...
2011. márc. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/195 A kérdező kommentje:

11 vagyok, ez látszik az idióta stílusomon.

Anyukámnak nincs is gépe...

Apukám kényesztetett el, amikor még együtt éltünk, most meg mintha utálna minket. Arról meg nem én tehetek, hogy anyukám nem tudja úgy beosztani a pénzt, meg hogy a tesóim naponta egyszer, reggeltől estig esznek.

Azt csak úgy írom, hogy undorodom a McDonald'sos ételektől, a chipsre allergiás vagyok, de nem is bánom.

Nem szeretem az 5 csillagos ételeket, nekem megfelelnek az egyszerűek is, a bátyáim oylan telhetetlenek.

2011. márc. 8. 15:46
 36/195 anonim ***** válasza:
100%

ezt én se tudom elhinni


Mármint hogy 11 vagy.

Hugom 14, ő nem írna így.


És 150 ezerből nem futja kajára?


Mégis mire megy el ha ruhákat se vesztek?

(tippre te az anya vagy)

2011. márc. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/195 anonim ***** válasza:
100%

150 ezerből megél egy család. Van olyan család, amelyik ennek feléből kénytelen.

Szerintem anyukád cseszett ki apukáddal, és nem biztos, hogy apukád hazudik.

2011. márc. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/195 A kérdező kommentje:

Tippre... De gondoljatok bele. Hiába tudok elvileg helyesen írni, meg hiába ilyen a fogalmazásom, látszik, hogy agyilag egy 11 éves szintjén vagyok, ami ugye a normális. Egy felnőtt sokkal érettebb és nem ilyen gyökér, mint én... Fölösleges írnotok rólam mindenféle rosszat (igazat), mert tudok magamról mindent, az önbizalmam is 0...

Azt pedig tudom, hogy apám hazudik. Főleg arról, ami a bátyám kulcscsonttörésére vonatkozik, ugyanis ott voltam anyummal.

2011. márc. 8. 15:50
 39/195 anonim ***** válasza:
41%
Síszünetben nála lesztek, mert nem hajlandó kifizetni a síelést... Ez nem téliszünet??? Síszünet? Tehát kötelező síelni menni? Nagyon úri hobbijaitok vannak... Síszünet... Nyugtasson meg valaki, hogy nem ez a hivatalos elnevezése a téli szünetnek, kérem!
2011. márc. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/195 anonim ***** válasza:
73%
Ez mese habbal. Ha 11 lennél nem bizonygatnád ennyiszer és ha valóban annyira művelt vagy, akkor tudnád, hogy mi a gyerektartás és kinek kell belefizetnie mennyit, valamint felérnéd ésszel, hogy ez több, mint elég.
2011. márc. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!