Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell ennyire kicsesznie...

Miért kell ennyire kicsesznie apámnak anyummal?

Figyelt kérdés

Szüleim elváltak már több, mint egy éve, anyukám kezdeményezte és ezért apám nagyon haragszik rá, tudnillik szerinte a válás szégyen, dehát nem csodálom, hogy anyum elvált apámtól. A helyzet az, hogy még mindig mennek a harcok anyum és apum között, bár ha anyumon múlna, nem kéne harcolni, lehetnének jóban, mint például a nagybátyám és az ex-felesége (ők naponta beszélgetnek, az anyukánál laknak az unokatesóim, így a megmaradt ételeket átviszi a nagybátyámnak, stb.)

Apám nagyon sokat keres (feleségével egy hónap alatt másfél milliót), meg folyton azt mondogatja, hogy mennyire szeert minket, de ez nem látszik, 2 bátyám van, és havi 150 ezer gyerektartást fizet, de anyukám is tudja, hogy ez kevés (én meg az egyik bátyám most vagyunk a nagyon növős korban, így sok ruhát kell venni, meg nagyon sokat eszünk), de apum nem volt hajlandó megemelni a tartásdíjat, ezért anyum beperelte. Ma volt a tárgyalás és anyum mesélte, hogy rengeteg dolgot összehazudott apám. Vegyünk például egy dolgot úgy, ahogy apum vallotta a bíróságon, és ahogy rajta kívül mindenki más tudja, azaz az igazság.

Apám szituációja: A bátyám kulcscsontja valamilyen edzésen eltörött 4 hete, azonnal vitte egy kórházba (mert elvileg anyum nem volt hajlandó elvinni), ahol nem volt megfelelő az ellátás, így még aznap este 9kor vitte egy másik kórházba 1 óra utazással.

Az igazság pedig az, hogy a bátáym kulcscsontja febr. 2-n törött el, amit akkor egyéb okok miatt nem mondhatutnk el apámnak, de még azt se jegyezte meg, amit mondtuk, hogy mikor törött el. Amint anyumat értesítették a dologról, ment azonnal a bátyámért, elvitte egy kórházba, ahonnan gyakorlatilag elküldték a fenébe, ezért másnap (mint említettem, késő volt tényleg) mentek egy másik kórházba, ahol kapott merevítőt a derekára meg cuccot, amire rárakhatja a kezét, hogy ne lógassa. Most 2 hete apám elvitte röntgenre, hogy mi van akkor a kulcscsontjával, de ugye apám ezt vallotta az első kórház látogatásnak.

Továbbá azt is hazudta apám, hogy a gyerektartáson felül még fizet nekünk összesen havi 70-80 ezret a különórákra, amikből marad nekünk is zsebpénznek. Valójában 15 ezret ad fejenként, ami nekünk nem elég, főleg, mert ebből 10 ezer egy olyan különóra, amit maga az apám erőltet mindhármunknak (ne menjünk bele, hogy miért). Érdekes, azt is akarja, hogy ne hagyjam abba a sportolást és a táncot, de megemelni se akarja a "zsebpénzt".

Mint utólag kiderült, apám ügyvédje jóban van a bírónővel, így már nem is csoda, hogy anyum 3, azaz három perc alatt elvesztette a pert.

Sok "kisebb", vagy jelen esetben jelentéktelen dolgot hazudott még, amik miatt nagyon haragszom rá. Ennek ellenére, amikor tlaálkozunk, nem tudok haragudni rá, csak amint elmegyünk tőle, rögtön eszembejut, hogy milyen jól játssza az ártatlan mintaapát.

Mellesleg apám folyton azt mondogatja főleg nekem, hogy mennyire szeret minket, de ezek szerint anyumat jobban utálja, mint amennyire szeret minket. Ugyanis csak arra gondol, hogy mekkora nagy ász, 400ezret kell fizetni anyumnak, mert elvesztette a pert, az viszont feledésbe merül, hogy mivel amit apám fizet, az nem elég tartásdíjra, így ugye anyum meg a férje is eltart minket, de ők már nem oylan jómódúak, mint apám és emiatt a 400ezres tartozásnak mi isszuk meg a levét.

Miért csinálja velünk ezt apám?


2011. márc. 8. 14:56
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/195 anonim ***** válasza:
100%

"Apám nagyon sokat keres (feleségével egy hónap alatt másfél milliót), és havi 150 ezer gyerektartást fizet, de anyukám is tudja, hogy ez kevés, de apum nem volt hajlandó megemelni a tartásdíjat, ezért anyum beperelte."


Szép, hogy véded anyádat, de nekem nagyon erős a gyanúm, hogy ő a hunyó. Akár kinézed belőle, akár nem. Írtad, hogy megverte anyádat, amikor terhes volt a bátyáddal. Ezt is anyád mesélte? Egy verésnek a szemtanúja voltál, illetve annak sem, mert csak azt hallottad, hogy anyád sikoltozik.


Nekem az az érzésem, hogy anyád nagyon-nagyon átvág valahol titeket. Kérdezz rá erre a pénz-ügyre, mert ez így nem normális. És te is látod, hogy ennél kevesebb összegből is kijönnek sokan. Nem a tartásdíj emelését kellene kérni, hanem anyádat megszuttyogatni (már bocs), hogy hol van az a pénz?


A zsebpénzedből pedig ne adj kölcsön ezentúl, vegyél belőle kaját, ruhát. Anyád meg tanuljon meg beosztani. De mondom, szerintem itt valami nagyon nem stimmel. Jó, nem nézed ki belőle, de én igen, hogy a pénz eltűnik kézen-közön, esetleg jó nevelőapád nyeli le - vagy pedig simán nem annyi, mint amennyit anyád mérgében mondott. Esetleg félrehallottad. Ezt a tartásdíjat nem emelni kellene, hanem előkeríteni, hogy hova lesz!

2011. márc. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/195 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Azért (is) védem anyukámat, mert érzem és tudom, hogy tényleg mindent megtenne értünk...

Nekem nem kell ahhoz bizonyíték, hogy apám verte anyumat, mert nekem is feltűnt sokszor, hogy kék-zöld foltos anyum karja (ellentmondásos, mert 3 esetet írtam le, de azok voltak a nagyobbak), de csak azt mondta, hogy elesett, megütötte magát, stb... Azért sem kell bizonyíték, mert ha képes volt egy 4 éves kislányt a térdére fektetni és úgy verni, hogy üvöltött, illetve az egyik bátyámat 10 évesen úgy felpofozta a vacsoraasztalnál, hogy nem tudtam nézni, inkább elmentem, kinézem, hogy tud bántani egy felnőtt nőt, akibe egyébként nagyon szerelmes volt (ezért is akadt ki ennyire a váláskor)... A harmadik ok, hogy anyum is szerette apumat, képes volt 20 évig együtt lenni vele úgy, hogy verte.

2011. márc. 9. 20:03
 93/195 anonim ***** válasza:
69%
KAMU! kussolj már hülye gyerek! senki nem kiváncsi rád, takarodj már el innen , köszi!
2011. márc. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/195 A kérdező kommentje:

Nem kamu...

Ha senki se kíváncsi rám, miért néztél be, olvastál végig feltételezhetően sok választ, magát a sztorit és miért írtál ide, aranyom? ;D

És azt már megint lehagytam, hogy igazából azért írtam ki a kérdést, mert nagyon haragszom apumra, hogy újabb hazugsággal nyerte meg a pert és igazságtalanul kell fizetnie anyumnak meg a nevelőapámnak több száz ezer forintot, amikor ezzel csak minket szivat, mert - ahogy írtátok - ugyanannyit kéne fizetnie anyumnak emg a férjének, mint amennyit mi kapunk apumtól, dehát így anyumék mínuszban vannak, azaz nem tudnak még maguknak se venni semmit.

2011. márc. 9. 20:10
 95/195 anonim ***** válasza:
100%
CSAK te tudod, mi a hazugság és mi nem. De az, hogy nem mered felvállalni magad, és a kislányod (már ha van egyáltalán) nevében írogatsz, kritikán aluli. Amikor kiírtad ezt a kérdést, pontosan tudtad milyen válaszokat fogsz rá kapni. Ezért is nem vállalod magad.
2011. márc. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/195 A kérdező kommentje:
Nem tudtam, különben nem írtam volna ki... Érdekes lenne, ha lenne kislányom. O_O Csak én tudhatom, hogy mi igaz és mi nem, a bizalmatokat se nyerem el, hisz' idegenek vagyunk egymásnak, semmi okotok bízni bennem, de mindenki magából indul ki. Azaz csak olyan ember feltételez az emberekről látatlanul olyat, hogy kamuzik, aki maga is kiírna/írt már ki kamu kérdést.
2011. márc. 9. 20:34
 97/195 anonim ***** válasza:
100%
Sikerült kideríteni a gyerek címét, írtam is a gyámügynek. Majd ők átveszik innen az ügyet. Ha tényleg éhezel, majd segítenek. Szívesen.
2011. márc. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/195 anonim ***** válasza:

A válasz írója 69%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 20:44


Ezt meg így hogy? Írt a kislány?


Kíváncsi vagyok, mi lesz a dolog vége.

2011. márc. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/195 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem ,ideje leszállnotok egymásról, kezd egyre röhejesebb lenni ez az egész, mindkét oldalról.Lehet kamu, lehet szófoszlányokból felépített történet is.Én 11 évesen kb semmit sem tudtam a konkrét anyagi helyzetünkről,csak amit jövet-menet hallottam otthon.Mint az látható nem épp békés válásról van szó, szülők az égvilágon semmiben nem bírtak megegyezni és még most is megy a harc. 11 évesen vicces lenne odaállni a szülő elé,hogy anya mondd meg ft-ra pontosan mi hol merre.Szinte látom magam elött,hogy anya meg apa oda-vissza szidja egymást jó messziről,de leülni egy asztalhoz és megbeszélni már képtelenek és az egészben ez a legszomorúbb.Akár kamu ,akár nem.
2011. márc. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/195 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek.

Címemet? O_O Úristen.. Anyám ki lesz akadva, már ha ez igaz... Nem éhezem, mégegyszer írom, csak olykor nincs itthon szinte semmi, pénztárxa üres. És mint írtam, anyum férje hamarosan mehet újra dolgozni, de addig ki kell húznunk.

Az igazság az, hogy apá csapja ki a balhét, lehetett volna békés válás, mint ahogy említettem a nagybátyám és a felesége válását, de nem, mert apám szerint szégyen a válás. Anyum is sokszor háborog, hogy lehetne békésen is, lehetnének jóban is, de apám ennyire megharagudott rá.

2011. márc. 9. 20:56
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!