Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan ertessem meg anyummal,...

Hogyan ertessem meg anyummal, h elje a sajat eletet, es ne hivogasson minden nap?

Figyelt kérdés
30eves no vagyok,anyukam allandoan hivogat telefonon,meg mindig panaszkodik nekem,es ugy erzem,h teljesen le nullazza az energiaszintemet,nem szeretnem megserteni,de szeretnem elni a sajat eletemet,es nem minden nap csak vele foglalkozzak,egyszeruen kikeszit idegileg,itt faj,ott faj,mindig csak sirankozasbol all ki,nem tudja elfoglalni magat,belolem taplalkozik,nagyon farasz,egy varosban lakunk,segitsen valaki ha tud valami tanaccsal,elore is koszi
2011. ápr. 28. 10:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mennyi idős mit csinál egész nap, de szerintem nem akar ő neked rosszat, csak és csupán unatkozik. Próbálj neki adni valami feladatot (ezt úgy értem, hogy kérd meg valamire) keress neki barátokat, beszélgető társakat. Felénk az idősebbek Bandákba verődve kirándulni járnak.
2011. ápr. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
47%

Januárban elvesztettem édesanyámat, és az ember sajnos csak akkor jön rá, hogy mekkora érték volt, amikor már nincs.

csak azt tudom mondani, hogy vegyél mély levegőt, és viseld el, amikor panaszkodik, és hív.Hidd el, ezek után (ami velem történt), most tudom igazán felfogni, hogy inkább hallgatnám mindennap a nyavalyáit csak itt lenne velem.....

2011. ápr. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Inez.R. válasza:
100%

Hűha.. Egy igazi energia- vámpír a kedves Mami.

Valószínűleg csak adója van, és vevője nincs: ezt úgy értem, hogy kifelé nyomja az infót mindenkinek, ha kell ha nem, de befogadni infót már nem képes: nem érdekli, hogy a másiknak jó, vagy rossz ezeket a nyafogásokat hallgatni.

A baj az is, hogy lelkifurdalást csinál, mert szeretnél segíteni, de az egénisége nem fog már változni valószínűleg..

Vegyél egy másik telefont és ne add meg a számát a mamidnak. Amit szokott hívogatni, azt meg halkítsd le és hagyd otthon. Egy nap egyszer hívd fel 5 percre, aztán ez is ritkulhat..

Előbb-utóbb fel fog hívni azért, hogy megkérdezze: Te hogy vagy?

Felnőtt gyerekem van, tudom miről beszélek. Egymás auráját békén szoktuk hagyni.

:)

2011. ápr. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
En ertem h halgassam vevig,mert ha meghal majd akkor hallgatnam szivesen,meg ijenek,de tonkre teszi az eletem,nem azert szulettewm,h ot istapoljam egesz eletemben,mondom neki h foglalja el magat valamivel,de o nem tud takaritani,mert faj a hata,nem tud setalni,mert nincs ereje,nem tud semmit sem csinalni,akarrhova elmegyek mindig megbiz valamivel,az o eletet kell eljem,ezt en gyulolom.Nem akarok csak magamra gondolni,es a paromra,elegem van anyambol,elje o is az eletet apammal,kuldozgesse apamat minden szarsagert,egye meg az o eletet,meg energiajat,nem birom mar ezt tovabb,total le faraszt.
2011. ápr. 28. 11:07
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarlak elkeseríteni, de nem tudsz mit tenni. Az én anyám pont ilyen, csak mi napjában legalább háromszor beszélünk, és a szomszéd házban lakik. Általában a beszélgetéseink 70%-ban abból állnak, hogy elmondja, éppen mije fáj, hogy aludt, milyen a bélműködése, stb. A maradék 30% a kajáról szól. Ha nekem van valami bajom - ami ritka - azt vagy meg sem hallja, vagy azonnal letorkoll, hogy neki sokkal jobban fáj, bármiről is van szó. Világéletében panaszkodós mártír volt, de amióta egyedül él, csak fokozódott. Ha valakivel beszél telefonon, akkor is csak a betegségei a téma, és hiába köttettem be neki az internetet, hogy kicsit kinyíljon neki a világ, nem olvas semmit, csak játszik. Nem jár sétálni, nincsenek barátai csak telefonon, marad az, hogy nekem panaszkodik napi háromszor, mert az ingyen van. Én viszont lassan megőrülök tőle, és hiába szólok neki, hogy álljon le, nem teszi. Eleinte finoman utalgattam rá, nemrég konkrétan közöltem vele, hogy én naponta többször hallgatom a folyamatos panaszkodását, ő meg képtelen rám odafigyelni öt percig, erre megsértődött. Szóval nem lesz jobb... (40/N)
2011. ápr. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Na ez fasza,ugy ossze veszek vele,h a fule is kette fog allni,nem fogom hagyni h kiszivja az energiamat nap mint nap,en egy nap kb2szer latom es kb 5szor is felhiv telefonon,ah teljesen tele van mar a hocipom vele.Asajat eletemet akarom elni SOS
2011. ápr. 28. 11:34
 7/17 A kérdező kommentje:
ja es meg nem is mondtam,h vasarnap reggel 9kor mar hiv h mit csinalok,orulet ezt bird ki
2011. ápr. 28. 11:39
 8/17 anonim ***** válasza:
41%

Bár még engem hívogatna az édesanyám. :(( De sajnos meghalt másfél éve. Iszonyúan hiányzik, pedig néha mi is összekaptunk.

Én azt mondom, hogy addig mutasd ki neki, hogy szereted és figyelsz rá, amíg lehet.

(vasárnap Anyák napja)

2011. ápr. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Oda adom neked akkor a sirankozasat,hallgasd te,persze amikor meghal en is hallgatnam,de minden nap, kikeszit,mindenkinek megvan az igaza,igy is igaz,ugyis igaz,en mar kezdem ugy latni,h csak akkor lesz nyugtom ha elkuldom egy kicsit melegebb eghajlatra,talan akkor eszre veszi magat,h azert mert felnevelt,nem leszek egesz eletemben a rabszolgaja.
2011. ápr. 28. 12:59
 10/17 anonim ***** válasza:

Á, hidd el, én is rendszeresen összebalhézok vele, mert nem viselem el a folyamatos siránkozást, sértődősködést, azt, hogy csak neki lehet igaza. Legutóbb közölte, hogy "eltört benne valami" mert azt mertem mondani,hogy pocsék gyerekkorom volt. Pedig eddig is tudta, hogy ez a véleményem. Ő úgy gondolja, hogy a család mártírja volt, mert elviselte az alkoholista apámat és nem vált el, hanem kemény küzdelemmel előteremtette ami feltétlen fontos volt, mindezt azért, mert állítása szerint sajnálta volna apámat, mert mi lett volna vele, ha elválnak. Erre megérdeklődtem, hogy minket nem sajnált? Ezek szerint apám fontosabb volt, mint az, hogy a gyerekei nyugodt légkörben nőjenek fel? Vagy az, hogy ne legyen elvált nő? (Bár szerintem anyámnak szüksége volt arra, hogy eljátssza a mártírt, mert attól lett "valaki".)

Szerinte nekünk igenis boldog gyerekkorunk volt, mert volt mit enni és tiszta volt a ruhánk, szerintem meg a 80-as években azért már nem ez volt a boldogság netovábbja. Volt, hogy fél évig melegítőben jártam suliba, mert nem jutott másra, a barátaim nem jöhettek fel mert ciki volt, sose volt pénzünk semmire az alapvető dolgokon kívül, és emellett a folyamatos veszekedést hallgatni... de anyám szerint igenis örüljek, hogy legalább nem volt agresszív az apám. Szóvá tettem azt is, hogy én naponta háromszor hallgatom a panaszkodását, de miközben én beszélek hozzá, oda sem figyel, egész másról beszél. Erre is megsértődött, főként, hogy fel mertem emelni a hangom. Mert ezt csak neki szabad! Akkor azt mondta, akkor hívjam csak, ha valami konkrétat akarok, és akkor nem kell hallgatnom a sirámait. Hát, én gyönyörűen kibírtam, ő már három nap múlva ugyanazt csinálta, most is megy a napi többszöri nyafogás. Nekem tudnom kell fejből, mikor melyik orvoshoz megy, mikor van a kedvenc tévéműsora (sok van, és olyankor nem szabad felhívni) ő meg négy éve képtelen megjegyezni, hogy az unokájának mikor van különórája. Amúgy marha büszke a memóriájára, de ilyenkor azt mondja, hogy ő már öreg, azért nem bírja megjegyezni (60 múlt). Szerintem meg azért nem, mert marhára nem érdekli más élete, csak a sajátja, és nekünk is az ő életét kéne élni.

2011. ápr. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!