Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell ennyire kicsesznie...

Miért kell ennyire kicsesznie apámnak anyummal?

Figyelt kérdés

Szüleim elváltak már több, mint egy éve, anyukám kezdeményezte és ezért apám nagyon haragszik rá, tudnillik szerinte a válás szégyen, dehát nem csodálom, hogy anyum elvált apámtól. A helyzet az, hogy még mindig mennek a harcok anyum és apum között, bár ha anyumon múlna, nem kéne harcolni, lehetnének jóban, mint például a nagybátyám és az ex-felesége (ők naponta beszélgetnek, az anyukánál laknak az unokatesóim, így a megmaradt ételeket átviszi a nagybátyámnak, stb.)

Apám nagyon sokat keres (feleségével egy hónap alatt másfél milliót), meg folyton azt mondogatja, hogy mennyire szeert minket, de ez nem látszik, 2 bátyám van, és havi 150 ezer gyerektartást fizet, de anyukám is tudja, hogy ez kevés (én meg az egyik bátyám most vagyunk a nagyon növős korban, így sok ruhát kell venni, meg nagyon sokat eszünk), de apum nem volt hajlandó megemelni a tartásdíjat, ezért anyum beperelte. Ma volt a tárgyalás és anyum mesélte, hogy rengeteg dolgot összehazudott apám. Vegyünk például egy dolgot úgy, ahogy apum vallotta a bíróságon, és ahogy rajta kívül mindenki más tudja, azaz az igazság.

Apám szituációja: A bátyám kulcscsontja valamilyen edzésen eltörött 4 hete, azonnal vitte egy kórházba (mert elvileg anyum nem volt hajlandó elvinni), ahol nem volt megfelelő az ellátás, így még aznap este 9kor vitte egy másik kórházba 1 óra utazással.

Az igazság pedig az, hogy a bátáym kulcscsontja febr. 2-n törött el, amit akkor egyéb okok miatt nem mondhatutnk el apámnak, de még azt se jegyezte meg, amit mondtuk, hogy mikor törött el. Amint anyumat értesítették a dologról, ment azonnal a bátyámért, elvitte egy kórházba, ahonnan gyakorlatilag elküldték a fenébe, ezért másnap (mint említettem, késő volt tényleg) mentek egy másik kórházba, ahol kapott merevítőt a derekára meg cuccot, amire rárakhatja a kezét, hogy ne lógassa. Most 2 hete apám elvitte röntgenre, hogy mi van akkor a kulcscsontjával, de ugye apám ezt vallotta az első kórház látogatásnak.

Továbbá azt is hazudta apám, hogy a gyerektartáson felül még fizet nekünk összesen havi 70-80 ezret a különórákra, amikből marad nekünk is zsebpénznek. Valójában 15 ezret ad fejenként, ami nekünk nem elég, főleg, mert ebből 10 ezer egy olyan különóra, amit maga az apám erőltet mindhármunknak (ne menjünk bele, hogy miért). Érdekes, azt is akarja, hogy ne hagyjam abba a sportolást és a táncot, de megemelni se akarja a "zsebpénzt".

Mint utólag kiderült, apám ügyvédje jóban van a bírónővel, így már nem is csoda, hogy anyum 3, azaz három perc alatt elvesztette a pert.

Sok "kisebb", vagy jelen esetben jelentéktelen dolgot hazudott még, amik miatt nagyon haragszom rá. Ennek ellenére, amikor tlaálkozunk, nem tudok haragudni rá, csak amint elmegyünk tőle, rögtön eszembejut, hogy milyen jól játssza az ártatlan mintaapát.

Mellesleg apám folyton azt mondogatja főleg nekem, hogy mennyire szeret minket, de ezek szerint anyumat jobban utálja, mint amennyire szeret minket. Ugyanis csak arra gondol, hogy mekkora nagy ász, 400ezret kell fizetni anyumnak, mert elvesztette a pert, az viszont feledésbe merül, hogy mivel amit apám fizet, az nem elég tartásdíjra, így ugye anyum meg a férje is eltart minket, de ők már nem oylan jómódúak, mint apám és emiatt a 400ezres tartozásnak mi isszuk meg a levét.

Miért csinálja velünk ezt apám?


2011. márc. 8. 14:56
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/195 anonim ***** válasza:
100%

ja értem, annyira mégse vagy bajba...most hirtelen a szent anyád, aki azzal tömi a fejed, hogy a szemét apád smucig, felemeli a seggét és dolgozni megy?


nyuszika

1 apád rengeteg pénzt ad, ebből mind a hatan megélhetnétek

2 anyád a csillagos eget is lehazudja, hogy ne ő tűnjön szemétnek, pedig csak pumpolná apátokat

3 a mostohaapád nem melózik, ugye?

4 anyád se nagyon melózhatott, ha csak gyest kap a kicsire

5 tanulj meg számolni 25700 a gyes, kb 12000 Ft/ fő minden gyerek után a családi pótlék + 150ezer a gyerektartás + 45 a zsebpénzetek apátoktól..ez havi kb 275ezer nettó körül van, és akkor sem anyád, sem a mostohaapád egy főszálat nem rak keresztbe....más családok ennek a harmadából ellátnak 2-3 gyereket és van mit egyenek + ruhájuk is van

6 arról ne is beszéljünk, hogy ha apád 150-et fizet rátok, anyátoknak a 150-et rátok kéne költenie + még 150-et a saját fizetéséből is

2011. márc. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/195 anonim ***** válasza:
100%

Én már csak nevetek,hogy egy kiscsaj hogy próbálja a fantáziáját rögeszmésen igaznak titulálni..A végére már az is ki fog derülni,hogy voltaképpen minden oké,csak hát vannak ilyen nehéz napok is..

na ez volt az utolsó hogy erre a kérdésre léptem,mert engem már nagyon untat a meséje..Egyre zavarosabb,és fárasztóbb..

2011. márc. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/195 anonim ***** válasza:
100%
Néha az az érzésem, hogy az emberek azért írnak ilyen hülye meséket, hogy jól lepontozhassák a válaszolókat. De tudod mit, elmész ám a p.csába.
2011. márc. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/195 A kérdező kommentje:

Anyum férje = nevelőapám, mi ebben az érthetetlen? Vállalkozó, ezért nincs mindig munkája, ill. fix fizetése.

Azt meg érdekes módon anyám nem köti az orromra, hogy mennyi a GYES meg a többi dolog, apum fizetését is csak dühében mondta el, amikor apum nagyon felidegesítette.

Nem írtam, hogy olyan rohadt rossz lenne a helyzetünk... Ti ezt úgysem érthetitek. Nem az a legnagyobb problémám, hogy nem kaphatok olyan dolgokat, amiket írtatok, mert sosem kaptam és nem is vágyom rá. Hanem szörnyű érzés az, hogy apám folyamatosan mindenféle hazugságot mond anyumról, néha anyum is apumról. Az meg pláne, hogy apám megverte anyumat, többször is: egyszer akkor, amikor bejelentette, hogy válni akar, egyszer akkor, amikor apám kicsapta a balhét, hogy márpedig neki kell az autója kulcsa, és képes volt még akkor is, amikor a legidősebb bátyámmal volt terhes az anyukám. Aki nem élt át hasonlót, fogalma se lehet az egészről, csak a mellékes dolgok szúrnak szemet mindenkinek, és akkor az előző oldalon írta vslaki, hogy sok segítőkész ember jön ide, én meg "kamuzok". Nagyon segítőkészek lehettek, hogyha ismeretlenül azt feltételezitek, hogy hazudok.

2011. márc. 9. 15:50
 85/195 anonim ***** válasza:
100%

"Ti ezt úgysem érthetitek. Nem az a legnagyobb problémám, hogy nem kaphatok olyan dolgokat, amiket írtatok, mert sosem kaptam és nem is vágyom rá. "


akkor most megkaptál régebben mindent és most rossz hogy nem,vagy hogy is van?

itt irod pár oldallal hamarabb:


"Abba meg senki se gondol bele, hogy nekem - de főleg a bátyáimnak - milyen szar lehet... Arról cseppet sem mi tehetünk, hogy apám kibąszottul elrontotta a nevelésünket azzal, hogy elkényesztetett minket, és nekünk is lehet rossz, hogy évekig mindent megkapunk, amit szeretnénk"

2011. márc. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/195 A kérdező kommentje:
Mindent megkaptunk, amit szerettünk volna, de ez nem azt jelentette, hogy 5 lovat, 3 kastélyt és 38 cselédet akartunk, a saját Ferrari gyárról nem is beszélve. Nem mindenki él vissza azzal, hogy van pénze, én speciel azért nem, mert - sajnos - apám 3 éves koromtól kezdve mindenért megvert, ha úgy gondolta, azért, mert kértem a boltban egy szelet csokit...
2011. márc. 9. 16:18
 87/195 anonim ***** válasza:
100%
najó,szerintem most keress magadnak egy pszcihológust,mert beteg ember vagy
2011. márc. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/195 A kérdező kommentje:
Az vagyok.. De nem úgy, ahogy te gondolod, hanem teljesen máshogy.. Családom miatt.
2011. márc. 9. 16:32
 89/195 anonim ***** válasza:
100%

Na, akkor nézzük a válaszaidat, amiket eddig adtál:


"apukám sajnos erősen elkényesztetett minket - apám kibąszottul elrontotta a nevelésünket azzal, hogy elkényesztetett minket, és nekünk is lehet rossz, hogy évekig mindent megkapunk, amit szeretnénk - apám 3 éves koromtól kezdve mindenért megvert, ha úgy gondolta, azért, mert kértem a boltban egy szelet csokit...



NEM anyámnak megy a pénz, hanem NEKÜNK, a gyerekeinek - őt a férje tartja el - Anyukám nem rég mondta, hogy nincs egy árva vasa sem, így tőlem, illetve a bátyáimtól kér kölcsön, de ez engem egyáltalán nem zavar, hisz nagy része anyukámtól van.


nem egyszer előfordult hogy alig ettek valamit, mert apum pénzéből nem akartak lenyúlni semennyit - anyukám nem tudja úgy beosztani a pénzt, a tesóim naponta egyszer, reggeltől estig esznek - előfordul, hogy nem eszem mert nincs itthon semmi, anyum pénztárcája meg üres - előfordul az is, hogy több napig nem eszem, mert nincsen mit,


hirtelen gyakorlatilag semmit se lehet, egy nadrágom, cipőm és kabátom van - Nem akartak nekem kabátot venni, mondván "jó még ez a kabát". Ja persze, az alkarom közepéig ért. :(


apum fizetését is csak dühében mondta el, amikor apum nagyon felidegesítette. "


1. apád elkényeztetett, mindent megkaptatok, amit szeretnétek, de szerettél volna valamit, megvert

2. anyád tőled és a testvéreidtől kér kölcsön, de ez nem zavar, mert a pénz nagy része tőle van

3. anyád nem tudja beosztani a pénzt, amit tőletek kér kölcsön, mert a bátyáid annyit zabálnak, emiatt ő és a férje is éheznek, meg te se eszel napokig

4. alig van ruhád

5. anyukád mérgében köpte el, mennyit keres apád


Tegyük fel hogy nem kamu, amit kérdezel, de akkor most szépen válaszolj, ahogy eddig. Csak semmi mellébeszélés.


1. apád mindent megadott, amit szeretnél, ezzel elkényeztetett. De megvert, ha kértél valamit. ????

2. anyád kölcsönkér tőletek, mert nincs pénze, de amit kér, az tőle van (???)

3. azért nem eszel, amit kölcsönkér, azt nem tudja beosztani. Jó. Hol van, amit nem kér kölcsön, és amit nem költ el?

4. miért nincs több ruhád, amikor a pénz (elvileg) nálad van, és anyád TŐLED kér kölcsön? Vissza a hármas ponthoz. Hol a többi pénz?

5. nem lehet hogy anyád mégiscsak hazudik picikét?


És még egyszer: hol van az a pénz, amiből anyád nem költ, amiből te kölcsönadsz, és ami neked havi ötvenezer forint?


Mert ha ez tényleg nem kamu, és tényleg úgy állnak a dolgok, ahogy leírtad, akkor viszont anyád kamuzik neked a tartásdíj összegéről, és amit te zsebpénznek vélsz, havi tizenötezer, hármótokra 45ezer, AZT osztja be.


Ha mégsem, akkor állj elé, kérdezd meg: anyuci, hol a havi ötvenezrem, és miért nem tudunk kijönni belőle? Utána meg szólj szépen osztályfőnöködnek és kérj segítséget. Ez ugyanis így nagyon nem normális. Már feltéve, hogy igaz, amit eddig ideírtál.

2011. márc. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/195 A kérdező kommentje:

1.Most megint azt fogod gondolni, hogy kamuzok. Igazából én sem értettem sokszor, hogy miért van az, hogy hogyha kérek mondjuk egy csokit, akkor adott 1 pofont, hogy ne követelőzzek, ha viszont valami nagyob dologra vágytam - mondjuk egy bicikilire - néhány hónapon belül megkaptam.

2.Úgy va a nagy része tőle, hogy a zsebpénzt, amit kapok, azt nem szoktam elkölteni, hanem gyűjtök.

3.Csak most kért kölcsön tőlünk, eddig sosem.

4.A fenti dolog miatt ezt mellőzöm.

5.Téli, ill. melegebb időkre van alig ruhám, mert apum utál vásárolni és sosem akart elvinni.

6.Előfordulhat, de én nem nézem ki belőle...

7.Fogalmam sincs, majd ha alkalmam adódik, megkérdezem mert ez engem is érdekel.

Köszönöm szépen a válaszokat, nagyon sokat segítettek azok, akik több időt szántak a kérdésemre annál, hogy beírják, hogy "kamu".

2011. márc. 9. 19:32
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!