Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Hogyan tudnék...

Mit tegyek? Hogyan tudnék spórolni? HELP

Figyelt kérdés

Apukám meghalt lassan 3 éve, anyumat nem vették vissza a munkahelyére, csak félidőre, ezért havi 60at ha kap, akkor örülhetünk. Én fősulira járok, kapok árvát, illetve szoctámat, meg eddig kaptam ösztöndíjat. Most szigorították a dolgokat, ami azt jelenti, hogy csak az kap ösztöndíjat, akinek a súlyozott átlaga 4.0 felett van, ami az évfolyamon kb 5-6 embert érint. Nekem 3.9 lett, mert egy tanár szemét volt. De ez nem lényeg.


Szóval ebben a félévben nem kapok ösztöndíjat, ami 20ezer kiesés. Így havi 30ból fogok megélni, kaja, ruha, telefonszámla, bérlet, illetve van egy nyulam, akinek 2-3 havonta kaja kell (száraz). Anyum nem tud segíteni, örül, ha a számlákat tudja fizetni.


Dolgozni nem tudok, reggeltől estig vannak óráim, illetve most arra szeretnék koncentrálni, hogy ebben a félévben 4esnél rosszabb jegyem ne legyen, és így 40 kredittel és jó jegyekkel hátha jövőre kapok.


Tudnátok ajánlani bármilyen spórolási technikát?


2011. márc. 4. 10:58
1 2 3 4
 31/40 A kérdező kommentje:

Na, olvasom a kommenteket, és közben válaszolok :)


Az albérletet is én fizetem, fizettem, 25 ezer volt, pont az ösztöndíjam. Anyumhoz költöznék én, de megyehatár, nincs buszom 14.30 után, és este 5ig vannak az óráim. Egri bérletet nem veszek, a C-be járok fel. Ettől a félévtől szigorították, tavaly rosszabb átlagra kaptam 23.000 ft ösztöndíjat. Nyáron el akarok menni Nokiához melózni, vagy Egerbe weblapot szerkeszteni, addigra már érteni is fogok hozzá.

Mi a C melletti étteremben szoktunk enni, 700 ft egy menü, 450 a diákmenü, ami csak másodikat tartalmaz. A Dornerbe is már 700 ft a diákoknak a menü.

Köszönöm, hogy ennyien véditek a nyuszimat :) Tőle tényleg nem fogok megválni, ha úgy lenne, hogy nem futná neki kajára, inkább én nem költök a kajámra, de neki legyen. 2-3 havonta veszek neki asszem 5 kiló tápot, Versele -Laga-t ami közepes árkategória.


Mostmár elgondolkoztam a vodás kártyáson. Azért váltottam djuice kártyásról számlásra, mert jobb volt a percdíja, és elég sokat telefonáltam. Viszont ha nem telefonálok, és kártyás, akkor azzal jobban járok, mintha havonta fizetném.

2011. márc. 4. 12:39
 32/40 anonim ***** válasza:
Miért nem költözöl be a kollégiumba? Biztos olcsóbb mint a 25 ezer Ft.
2011. márc. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 A kérdező kommentje:
Igen, azt tervezem. Vagy esetleg páromékhoz, bár az nem tudom mennyire jó ötlet...
2011. márc. 4. 12:56
 34/40 anonim ***** válasza:
És ha a barátod költözne hozzád az albérletbe? Kettő felé oszlana a 25 ezer Ft, és a kaját is vehetnétek közösen.
2011. márc. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 A kérdező kommentje:
Beszéltünk már róla, neki még nincs jövedelme, idén diplomázik, ösztöndíjat sem kap már. Alkalmi melókból szedi össze a pénzét, ami egy albérletre nem lenne elég. Pedig ez tűnt anno a legjobb ötletnek. Akkor még nem volt ösztöndíj gondom.
2011. márc. 4. 13:05
 36/40 anonim ***** válasza:
100%
Ha magad főzöl (pl. sütsz húst + főzöl zacskós rizst, ilyesmi), olcsóbban jön ki, mint akármilyen olcsó étterem, menza.
2011. márc. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:

én a kaja részére reagálok:

tescco-ba menj, olcsóbb mint a spar. tésztát, krumplit ott mindig olcsón kapsz (hát jó, ez nem a feltétlen egészséges étkezés féléve lesz). paradicsompüré konzerv, fagyasztott zöldségek mind tök olcsók. de ha veszel 1-1 adag csirkecombot, szárnyat, amiből tudsz főzni, egy fazékkal is simán olcsóbbra kijön mint a menza.

darálthús --> fasírt, ez is olcsóbb mint a menza, hidegen is jó, laktat is.

szóval én arra biztatlak, hogy főtt kajára koncentrálj, és saját készítésűre. A mindmegette.hu jó dolgokkal van tele, csomó ötlet, csomó keresési szempont. Kitartás!

2011. márc. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
lehet nem fog tetszeni az ötlet,de vegyél zacskós leves :S nem olyan szar gyors és nagyon olcsó.
2011. márc. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:

a lidl a legolcsóbb! nem tudom, van-e a közelben, bár manapság minden bokorból kinő egy :D na, oda menj, vannak nagyon olcsó kaják. sok rizs, krumpli, hagyma. ha ezek vannak, nem halsz éhen.

próbálj azért változatosan kajálni, heti 1L tejet mindenképp igyál meg, pláne ha szereted. ha épp akciós valami zöldség akkor vegyél, de mirelitből is van olcsó, és tudsz belőle párolt zöldséget csinálni.


hirdess a gimik és az általánosok hirdetőfalán, h vállalsz korrepetálást matekból vagy amihez még értesz.


nyugi, ezzel a szakkal, ha elvégzed degeszre fogod keresni magad! :D csak bírd ki ezt a pár évet, ha jön dőzsölés, akkor már csak egy rossz emlék lesz :D

2011. márc. 5. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 A kérdező kommentje:
Van Lidl, de a város szélén, gyalog oda 1 óra kb, a buszjegy meg drága. A plázában van mini tesco, az 5 percre van. Azért gondoltam oda járni. Persze, ha párommal esetleg autóval megyünk valahova, akkor majd elnézünk a Lidl-be, de nekem egyedül gyalog messze van.
2011. márc. 5. 10:10
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!