Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Hogyan tudnék...

Mit tegyek? Hogyan tudnék spórolni? HELP

Figyelt kérdés

Apukám meghalt lassan 3 éve, anyumat nem vették vissza a munkahelyére, csak félidőre, ezért havi 60at ha kap, akkor örülhetünk. Én fősulira járok, kapok árvát, illetve szoctámat, meg eddig kaptam ösztöndíjat. Most szigorították a dolgokat, ami azt jelenti, hogy csak az kap ösztöndíjat, akinek a súlyozott átlaga 4.0 felett van, ami az évfolyamon kb 5-6 embert érint. Nekem 3.9 lett, mert egy tanár szemét volt. De ez nem lényeg.


Szóval ebben a félévben nem kapok ösztöndíjat, ami 20ezer kiesés. Így havi 30ból fogok megélni, kaja, ruha, telefonszámla, bérlet, illetve van egy nyulam, akinek 2-3 havonta kaja kell (száraz). Anyum nem tud segíteni, örül, ha a számlákat tudja fizetni.


Dolgozni nem tudok, reggeltől estig vannak óráim, illetve most arra szeretnék koncentrálni, hogy ebben a félévben 4esnél rosszabb jegyem ne legyen, és így 40 kredittel és jó jegyekkel hátha jövőre kapok.


Tudnátok ajánlani bármilyen spórolási technikát?


2011. márc. 4. 10:58
1 2 3 4
 21/40 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek. Még annyi, írta valaki, hogy hitelt ne vegyek fel. Eszemben sincs. Apukám forogna a sírjában, ha ilyet tennék, és párom is inkább bankot rabolna, semmint engedje.


Megkérdezem a hökösöket, Egerbe az EKF-re járok.


Csak tudjátok olyan rossz, hogy tényleg tanultam, meg csináltam, itt vagyok mint microsoftos partner (nem kapok pénzt, csak úgymond jövőt alapozok) tdk-ztam, jelentkeztünk imagine cupra egy játékkal, amit mi csináltuk. És mások meg, akik semmit nem csinálnak, kapják az 50ezer forintos ösztöndíjat, és engem szidnak, mert 40 kreditet mertem felvenni, nekik meg csak 30 van. És én vagyok a beképzelt törtető p.csa.

2011. márc. 4. 11:39
 22/40 anonim ***** válasza:
77%

Spar-ban nem nagyon vásárolnék a helyedben, az egyik legdrágább üzlet szerintem ( igaz, jó is), mindenképp gyűjtsd össze a szórólapokat, mi hol olcsóbb, tudom időigényes, de sokat lehet spórolni! Persze így nem minőségi kajákat tudsz venni, de jobb mint a semmi...

Amit hidegen is meg tudsz enni, és olcsó kaja pl. a rakottészták , gyümölcsleves, kompót sűlt husival...

Legyél nagyon büszke magadra, amiért egyedül boldogulsz, sajnos én annak idején felvettem a diákhitelt ( akkor kezdték el, jól hangzott) , és a mai napig csak nőtt a hitelösszegem...( 840.000 Ftról indúlt, most 1.200.000-nél tartok úgy, hogy lassan 6 éve fizetem :( Igaz, a hitel nélkül ma nem lenne diplomám, amit önerőből, ösztöndíjjal, és hitellel tudtam megcsinálni... bár az is igaz, hogy diplomásként amennyivel többet keresek az elmegy a diákhitel törlesztésére... gusztustalan!

Sajnos a napoknab történt tragédia jut eszembe, ahol egy egyetemsita túlhajszolta magát azért, hogy fent tudjon maradni, és ez 3 ember életébe kerűlt... :( Borzasztóan sajnálom a mai nehéz helyzetben lévő fiatalokat!

Kitartás!

2011. márc. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
77%

Kaja: rakott tészta, rakott krumpli, párolt zöldség... stb

Én koliba szoktam rendes ebédet vinni otthonról, mert van mikró.


Teló: vodás vagyok a 3000-es feltöltés elég 2-3 hónapig

Szerintem menj a voda flottához ott 1500 ft a havidíj, és ha a barátod is a flotta tagja lesz, akkor ingyen hívhatjátok egymást.


Nyuszi: azt megértem, nincs hozzáfűzni valóm :)


Munka: Én pl. nagyon erős voltam kémiából. Sok szaktársam nem vágta nagyon jól, pedig nekünk nagyon kell. Az egyik barátnőm elkezdtem korrepetálni. Később akik nem tudták az órákat látogatni azok is hozzám jöttek, mert a barátnőm nagyon jó eredménnyel átment. De ennyi embert már nehéz volt bevállalni, végül aztán ők ajánlották fel, hogy inkább fizetnek, csak érjek rá. Szóval, ha van üres időm ,akkor bevállalom. És én mondom meg mikor jöjjenek.

Szóval lehet ezt így is.


21/L

2011. márc. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
Én voltam az első, aki a korrepetálást ajánlotta. Ne csak a főiskolán hirdess, neten, város honlapján, sok általános iskolás is jár felkészítő tanárhoz, simán jó lenne neked ez is, ha bírod a piciket! :)
2011. márc. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
Ha tescoban vásárolsz, akkor vásárolj egyszerre többet, mert sokszor (pl.: jövő héten is) van olyan akció, ha hétköznap 4000 Ft felett vásárolsz, akkor 500 Ft-ot levonnak a fizetés összegéből. Önmagában ez nem sok pénz, de sok kicsi sokra megy. Kifizeti egyébként az albérletet, rezsit? Mert azért ott is sokat meg lehet fogni, ha spórolsz a vízzel, fűtéssel, árammal.
2011. márc. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
54%

Az vagyok, aki nem javasolta a diákhitelt. MInő véletlen, hogy én is az EKF-re jártam. :)


Ennyire megváltozott az ösztöndíj rendszer? Mondjuk annak idején szinte nem is volt olyan ismerősöm, aki szoc.támot kapott volna, mert szerintem a hökösök szétosztották az ismerőseik között.


Ha harmad éves vagy, s egy kicsit ráhajtassz a tanulásra, akkor Köztársasági ösztöndíjra is jelentkezhetsz.

Esetleg add el a régi, már nem kellő jegyzeteidet (könyveket)

Sok sikert!

2011. márc. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
49%

Én is harmincból élek, nagyon nehezen jövök ki belőle, de ezeket tudom tanácsolni.

Költözz ki az albérletből, de ne koliba menj, mert a te esetedben az is minden pénzt elvinne. Költözz haza anyukádhoz, 65 km egyáltalán nem nagy távolság, vedd meg a távolsági bérletet, és inkább járj fel, kb 3/4 óra lehet az út (csak viszonyitásként én 90km-re lakom a sulitól, 70 perc az út, és 6300 a diákbérlet). Aztán egri buszbérlet: szerintem ezt egy ideig ne vedd meg, Eger nem nagy város, ha már feljárós vagy a sulidig el tudsz sétálni gyalog, legalább mozogsz kicsit. Ruhákat csak akkor vegyél ha kell valami, akkor is inkább menj turiba, jobb turikba cipőket, táskákat is lehet kapni, hátha ott is találnál valamit. A telefont ne használd szerintem, kapcsolatot tartsd az ismerőseiddel emailen, msn-en, de a telefont hagyd, legfelejebb majd felhiv aki akar. Kaja ügyben azt tanácsolom, amit csak tudsz vigyél tizóraira-uzsonnára otthonról, vagy a suli közelében lévő boltokban vegyél kaját, de kerüld a büfét, mert sokkal drágábbak a sulis büfék, mint a közeli gyorskajáldák, kisboltok (felénk legalábbis). Én igy szoktam csinálni, nem veszek felesleges dolgokat, éppen csak hogy kijövök, de azért meg vagyok. Én se kapok szoctámot, holott meglenne a rászorultság (nekem ez a tanulmányiból, és a munkából jön össze). A másik, hogy figyelj arra, hogy mindig próbálj visszatartani minimum 5000 forintot a következő hónapra. Ez jól fog jönni, ha valamikor fellép akármilyen alapvető igény ami miatt többet kéne költeni (leválik a cipődtalpa pl.: akkor új cipő kell, ha lebetegszel gyógyszerek kellenek).

Kitartás! Hamar el fog szállni, ez a pár hónap! (bár én már két éve igy vagyok, úgyhogy már könnyebben beszélek), nyáron meg el kell menni dolgozni. Informatikus tanuló ismerőseim 1500 forintos órabérekért is dolgoznak!

2011. márc. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
Ha havi számlás a telefonod, váltsd át kártyásra, és lehetőleg ne használd, csak arra, hogy Téged elérjenek! Én évente 2-3 minimális árú kártyát veszek.
2011. márc. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:

Ja még annyi, hogy a Szarvas tér felé van egy étterem (azt hiszem Dorner), ahol a diák felmutatásával kedvezményesen étkezhetsz (annak idején olyan 490.- volt egy menü)


Illetve a 2-es gyakorló melletti utcában van egy étkezde, ahol kétféle menü közül lehet választani. A földhivatal épülete mögött. az is olyan 490 volt. (mondjuk lehet, hogy emelkedtek az árak, mert ez kb. 5-6 éve volt.


Én is azt tudnám javasolni, hogy keresd az akciókat.

Én most sokszor vásárolok Spar-Interspar-Kaiser's üzletben. Nem mondanám túl drágának. Sőt. Ha van supershop kártyád, akkor arra forintokat gyűjthetsz. Nem sokat, de azt később levásárolhatod. Ugyanez a DM-ben is. Pontokat gyűjthetsz, s utána 50,100,150 pontos kuponfüzeteket kaphatsz, melyek 25,50%-os kedvezményre jogosítanak.


Azzal is segíthetsz magadnak, ha vezeted, hogy egy hónapban mire költessz, így a következő hónapban megnézed, s összeszámolhatod, mi volt az, ami nélkül is meglehettél volna. S következő hónapban figyelhetsz arra, hogy kevesebbet költs.


A Skálánál is van egy 100 Ft-os, néha vannak akcióik.

2011. márc. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
(Annak, aki pápá nyuszit írt: a nyuszitól való megválás nem sokat segítene a kérdezőn anyagilag, lelkileg viszont rengeteget ártana. Nem a nyuszi kevéske kajája miatt van ilyen helyzetben, egy darab állatot etetni nem egy rettenetes költség. A macskám se kerül sokba, egy nyuszi meg kisebb is.)
2011. márc. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!