Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Hogyan tudnék...

Mit tegyek? Hogyan tudnék spórolni? HELP

Figyelt kérdés

Apukám meghalt lassan 3 éve, anyumat nem vették vissza a munkahelyére, csak félidőre, ezért havi 60at ha kap, akkor örülhetünk. Én fősulira járok, kapok árvát, illetve szoctámat, meg eddig kaptam ösztöndíjat. Most szigorították a dolgokat, ami azt jelenti, hogy csak az kap ösztöndíjat, akinek a súlyozott átlaga 4.0 felett van, ami az évfolyamon kb 5-6 embert érint. Nekem 3.9 lett, mert egy tanár szemét volt. De ez nem lényeg.


Szóval ebben a félévben nem kapok ösztöndíjat, ami 20ezer kiesés. Így havi 30ból fogok megélni, kaja, ruha, telefonszámla, bérlet, illetve van egy nyulam, akinek 2-3 havonta kaja kell (száraz). Anyum nem tud segíteni, örül, ha a számlákat tudja fizetni.


Dolgozni nem tudok, reggeltől estig vannak óráim, illetve most arra szeretnék koncentrálni, hogy ebben a félévben 4esnél rosszabb jegyem ne legyen, és így 40 kredittel és jó jegyekkel hátha jövőre kapok.


Tudnátok ajánlani bármilyen spórolási technikát?


2011. márc. 4. 10:58
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
100%

A telefontól válj meg. Fél évig ki fogod bírni új ruha és minden egyéb nélkül.

30 ezerből kényelmesen megélsz egy hónapban még akkor is, ha a nyuszit eltartod. Ne vegyél készételt, egy főzelék hidegen is jó, pl. egybesült fasírttal. És sokkal olcsóbb.

A suliban keress mikrózási lehetőséget. Ha van egy szimpatikus tikárnő, kérd meg, hadd melegítsd meg a kaját az irodában.

2011. márc. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
100%
Amit semmiképp ne tegyél, NE vegyél fel diákhitelt.
2011. márc. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
ezt nem értem. énis kapok árvaellátást ami egységesen 38000 Ft körül van és még a sulitól kapok szoc. támogatást ami 12.000 Ft.
2011. márc. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
81%

- Nem tudom milyen szakon vagy, de ha jó vagy valamiből, vállalhatsz tanítványt (matek, nyelvtan, idegennyelv, ének)

- Bursa Hungarica (bár azthiszem azt már szeptemberben be kellett volna adni. (Most nem tudom hogy működik, régen így volt)

- diákmunka

- aukciós oldalak

- pafi (pályázatfigyelő) - lehet pénzt is nyerni.


Nem lesz egyszerű, de minden lehetőséget érdemes megragadni.


Egy jó tanács a diákhitelt NE VEDD FEL!

2011. márc. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 A kérdező kommentje:

Korrepetálás is jó ötlet, leginkább hétvégén tudnám itthon bevállalni, bár cigó városba nem tudom mennyi az esélyem. Valakinek még írni akartam...

Jaj igen... félárva. Nem tudtam, hogy max támogatás járna. Nálunk pontoznak, hogy milyen messze laksz, meg hogy családos vagy-e, meg eltartó, vagy eltartott, vagy szüleid élnek-e még, dolgoznak-e.

Így kapok 11.900at... 65 kilóméterre lakom a sulitól, eddig albiba laktam, most nem tudom mi lesz, illetve anyum dolgozik, minimál bérért, csak azt nem nézik sajnos, hogy az a pénz el is megy a számlákra. De ahogy nézegettem a papírt, vannak, akik 20ezret is kapnak szoctámra, érdekes.


Köszönöm az eddigi válaszokat, jöhetnek még!

2011. márc. 4. 11:23
 16/40 anonim ***** válasza:

kolis barátnőd van? vagy csoporttársad?

mert én kolis voltam,hozzám jött fel csoporttársam sokszor,és melegitette a kajáját amit hozott,vagy adott bba amit én főztem,és kajáltunk együtt (igy ő is és én is kijöttünk ebédre 200forintból)

2011. márc. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
Kollégiumba jelentkeztél? Ha nem, akkor próbáld meg azt. Sokkal olcsóbb mint egy albérlet.
2011. márc. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 A kérdező kommentje:

Sok komi érkezik, köszi :)


Valaki írta, hogy 38at kap félárvaként. Én 27et, plusz ugye a szoctám, amit írtam. Én ebből fogom ellátni magam, mert anyum nem tud segíteni, max kaját főz nekem. Telótól tényleg nem akarok megválni, inkább nem telefonálok, de legyen, ha szükség van rá. Itt tényleg inkább a kaja a kérdés, meg hogy én nagyon szeretnék pluszba eltenni, spórolni.


Elvileg kapok bursát, ami havi 5000 ft. Csak ott mindig kérdés, hogy mikor küldik, de legalább kapok :)


Programtervező informatikus vagyok, matekból, infóból meg angolból tudnék korrepetálást vállalni. 1 éve már próbálkoztam ezzel, nem jött be, senki nem keresett. Most is megpróbálom, hátha most jelentkezik valaki.

2011. márc. 4. 11:28
 19/40 anonim ***** válasza:
87%

melyik egyetem?

menj be szépen a hökösökhöz,hogy miért is nem kapsz maxot,mert hökös voltam,árva-félárva alapból maxot kap,volt olyan aki egyetemtől 2 percre lakott,az 1 főre jutója 200ezer felett volt,mégis meg kellett adnunk a maximumot neki...és ez nem volt túl rég,és nem változtattak semmit


programozó infó? hirdesd magad,hogy csinálsz weblapot,akármit...

2011. márc. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
86%
Nagyon-nagyon ügyes vagy,csak fel a fejjel,hidd el menni fog.El jön az az idő mikor nagyon büszke leszel magadra,és sajnos azt kell mondjam,hogy a mostani nehéz helyzeted tanít meg az igazi életre.Mert meg kell harcolnod mindenért,semmi nem pottyan csak úgy az öledbe.Sok sikert!!!
2011. márc. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!