Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Hogyan tudnék...

Mit tegyek? Hogyan tudnék spórolni? HELP

Figyelt kérdés

Apukám meghalt lassan 3 éve, anyumat nem vették vissza a munkahelyére, csak félidőre, ezért havi 60at ha kap, akkor örülhetünk. Én fősulira járok, kapok árvát, illetve szoctámat, meg eddig kaptam ösztöndíjat. Most szigorították a dolgokat, ami azt jelenti, hogy csak az kap ösztöndíjat, akinek a súlyozott átlaga 4.0 felett van, ami az évfolyamon kb 5-6 embert érint. Nekem 3.9 lett, mert egy tanár szemét volt. De ez nem lényeg.


Szóval ebben a félévben nem kapok ösztöndíjat, ami 20ezer kiesés. Így havi 30ból fogok megélni, kaja, ruha, telefonszámla, bérlet, illetve van egy nyulam, akinek 2-3 havonta kaja kell (száraz). Anyum nem tud segíteni, örül, ha a számlákat tudja fizetni.


Dolgozni nem tudok, reggeltől estig vannak óráim, illetve most arra szeretnék koncentrálni, hogy ebben a félévben 4esnél rosszabb jegyem ne legyen, és így 40 kredittel és jó jegyekkel hátha jövőre kapok.


Tudnátok ajánlani bármilyen spórolási technikát?


2011. márc. 4. 10:58
1 2 3 4
 1/40 A kérdező kommentje:

Azt kihagytam, hogy eddig úgy terveztem, hogy hétvégén veszek reggelit meg vacsit egész hétre, enni heti 2x eszek ebédet, ami 1400, meg itthonról hozok valami kaját, amit nem kell melegíteni, és jó ebédnek. Csak nem tudom, hogy mit. Erre még ugye jön a telefonszámla, ami 2500, meg a bérlet haza. Plusz a nyussznak kaja, ő az, akin nem fogok spórolni.


Hogyan spórolhatnék még, hogy félre is tudjak tenni nehezebb időkre?

2011. márc. 4. 11:01
 2/40 anonim ***** válasza:
100%
Hétvégi diákmunka.Jobb ötletem nincs.Ruhát gondolom nem minden hónapban kell vásárolnod,viszont kajálnod kell.Telefonon tudsz spórolni.
2011. márc. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
13%
Pápá nyuszi :(
2011. márc. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
100%

ha le tudod mondani,előfizus telót mondd le,és kártyás,vodafone most elég jó áron van (mármint a kártyás percdij,nem telefon kell uj,hanem kártya)

akinek tudsz,annak irj emailt,és 3ezres feltöltéshez ad 100ingyen sms-t,ezzel a 3500ös havidijam helyett 1 ezresre csökkentettem ezt a kiadást


nyuszinak tápot nézd meg hol olcsó,nekem tengerimalackák vannak,eszméletlen különbség van boltok között,most kertész boltban veszem a tápjukat,negyedannyiba kerül,és ugyanaz van benne....(persze ők kapnak szénát,zöldséget sokat)


ruha turiból ha muszáj


hétvégi diákmunka

2011. márc. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
83%
jah,azt ugye tudod,hogy félárvaként a maximális szociális ösztöndijat meg kell kapnod? nem függ anyagi helyzettől
2011. márc. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
100%

1.megunt dolgaidat,ruháidat tedd fel aukciós oldalakra.

2.hétvégi munka

2011. márc. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
80%

bursa hungarica ösztöndij


ha eddig nem igényelted,akkor ősszel ne felejtsd el,havi 5 és 30 ezer között adnak,önkormányzathoz kell beadni,csak iskolalátogatási kell hozzá meg anyukád jövedelméről igazolás ha nem az önkormányzat adja a pénzt,és megadják neked félárvaként

2011. márc. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
100%

11:07,mondd te alapból ilyen hülye vagy,vagy csak az olvasás megy nehezen?

Vagy 3-szor leírta a kérdező,hogy a nyúl marad,és a nyuszin nem fog spórolni!


Bocsi az offért,de nagyon nem bírom az ilyeneket.


A kérdésre pedig:

A telefonodat nem tudnád kártyásra átiratni?Mert sztem az úgy olcsóbb lenne.

Próbálj olyan kajákat venni,amik sokáig elállnak,nem járnak le hamar.

Vásárlásnál próbálj olyan dolgokat venni,amik akciósak.A ruháknál pedig lehet turiba is venni jó dolgokat elég jó áron.

2011. márc. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
80%
Ha ilyen jó az átlagod, akkor nyilván értelmes lehetsz, én a helyedben vállalnék felkészítést, korrepetálást alsóbb éveseknek, ez nem kerül többe, mint egy hirdetésbe a faliújságra. Ne kérj horribilis összegeket, tárgy függvényében mondjuk 1000-2000 Ft között óránkén. Ha csak két diákod van egy héten, akkor is legrosszabb esetben úgy 10 ezer forint plusz egy hónapban.
2011. márc. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:

Hétvégi meló kiesett, mert túlvállaltam magam. Ugye alapból 40 kredit, 2-3 kreditekből = sok zh, beadandókat kell csinálni, elvállaltam egy tanárnak is egy melót, ami egyenlő azzal, hoyg 2 tárgyból engedékenyebb lesz, illetve 1ből megadja az 5öst.


Nyuszit nem teszem ki, rajta nem spórolok, 2havonta 1-2ezer a kajája.


Telefon: 2500 a havidíj, ami szerintem nem olyan sok, djuice-os, és páromat 10 ft-ért hívom, szinte őt hívom legtöbbször.


A használt tárgyak eladása nem rossz ötlet, átgondolom mit lehetne eladni.


Még olyanokat várnék, hogy kajába hogy tudnék olcsón hozzájutni? Közelbe spar meg tesco van. Illetve az ebéd a nagy kérdés... hogy mit tudna anyum hétvégén csinálni, amit kedden illetve csütörtökön meg tudok enni hidegen is, de mégis főtt kaja. (hétfő szerdán eszek menzán, 1400 vagy legjobb esetben 900 ft belefér)

2011. márc. 4. 11:19
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!