Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem tudok IGAZÁBÓL...

Miért nem tudok IGAZÁBÓL spórolni? Egy ideig megy, aztán "bepótlom az elmaradást

Figyelt kérdés

Külföldre jöttem dolgozni egy évre, és elhatároztam h nem szórom el a pénzem. Persze utazgatni, meg programokra nem sajnálom, de nem veszek meg felesleges dolgokat csak mert most éppen megtehetném, félre teszek későbbre. Napokig nem veszek semmit, pedig nagy a kísértés egy kis csokira, kávéra. Aztán szombaton szabadnapom van, elmegyek sétálgatni, benézek boltokba, és egy csomó mindent megveszek. Kb bepótlom h hét közben spóroltam. Utána olyan hülyén érzem magam, pedig nem teljesen haszontalan dolgok, ruhák pl(szóval nem italok, vagy édességek), de valójában már rég nincs szükségem új ruhákra...

19L


2011. febr. 20. 00:29
 1/6 anonim ***** válasza:
91%

Ne vigyél magaddal annyi pénzt ha sétálgatni mész. Ne fizess kártyával, inkább szabd meg magadnak: ezen a héten x készpénzem van. Azt oszd be. Később jól érzed magad hogy erős voltál és spóroltál, aztán már nem jut eszedbe fölöslegesen vásárolgatni.

Vagy ne olyan helyeken sétálj ahol költekezni lehet.. :)

2011. febr. 20. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
43%
19 éves vagy. Ne csodálkozz. Végre úgy élhetsz, hogy megveheted magadnak, amit szeretnél, anélkül, hogy fosnod kéne mi lesz holnap. Ennek kéne normálisnak lenni. Mikor veszed meg amit szeretnél? Nem csak a szükségeset, hanem ami örömet okoz? Mikor már vén leszel és úgyis mindegy?
2011. febr. 20. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

És mire gyűjtenél amúgy? Ha van célod lakás vagy 1mill vagy akármi akkor vissza osztod a maradék idővel amit kint leszel annyit hetente be varsz a dunyhába azt kavics.

De. Kijutottál keresel, életben vagy. Nem hiszem, hogy rettegned kellene a holnaptól. Egy Buddhának tulajdonított mondás jutott most az eszembe, kb így van:

Minden felhalmozott vagyon vége a nélkülözés, a találkozás vége az elválás, az élet vége a halál.


Carpe diem. Majd három gyerekkel ráérsz spórolni :)

2011. febr. 20. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

akkor leírnám, hogy én hogyan spórolok régóta.

sajnos hasonló cipőben jártam mint te, nekem se sikerült megfognom a pénzt, én is elszórtam mindenfélére...


szóval:

csináltam 2 különböző banknál 1-1 bankszámlát. az egyikhez volt internetes elérés + bankkártya a másodikhoz meg csak internetes elérés.

fizetés landol az egyiken, aminek egy részét azonnal átutalom a másodikra, amiről nem tudom levenni, maximum elutalni.

az elsőn lévő pénz maradékát kiveszem, befizetem a csekkeket, és elszórom. A másodikon meg csak gyűlik-csak gyűlik...

Nekem ez a stratégia bevállt, mert amikor elkölteném nincs nálam pénz, nincs hozzá bankkártya, és a visszautalás is minimum 1 nap, addigra elszáll a vásárlási vágy.

itt csak annyit kell kiszámolni, eldönteni, hogy mennyi az a pénz amit a normál napi élethet nélkülözhetetlen, mert enni kell, a többit azonnal át kell utalni....


hát ez az én történetem :)

2011. febr. 20. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én meg pont az ellenkezője vagyok, nagyon ráülök a pénzre, ha valamit szeretnék magamnak mindig hetekig rágódom rajta. Most vettem magamnak egy cipőt meg pár ékszert, de fizikailag rosszul vagyok attól, hogy engedtem a kísérésnek, pedig még a 10E ft.-ot se érte el a kiadás.

Szóval én úgy sprólok, hogy megkértem anyut, hogy hagy érkezzen az ő számlájára a pénzem, amit minden hónapban kivesz (Ő) és átrak az én lekötött számlámra. Így nincs kísértés, hogy elköltsem. Van egy kisebb összeg, ami a saját számlámra érkezik, azzal meg azt szoktam, hogy leveszek X összeget (beborítékolom) a többi meg marad talonba, de kártyával pl sose fizetek. Tudom, kicsit gyagyának tűnök, de így mindig van pénzem azokra a dolgokra amikre nem sajnálom a pénzt. Pl: utazás, a tandíjjam, vagy a családnak valami apróság.

2011. febr. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Létezik egy számolás, ami ki tudja józanítani az embert!!


Mennyit keresel egy hónapban?

Szorozzad be 12-vel!


Ennyi pénzt kaptál/kapsz a kezedbe, 1 év alatt.


Na és most mi az, amit fel tudsz majd mutatni belőle??!


Hidd el, hogy nagyon gyorsan elszállnak az évek.

MOST KELL MEGALAPOZNOD A TOVÁBBIAKAT!!

2011. febr. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!