Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? Voltatok már hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

Párommal több, mint 2 éve vagyunk együtt, 1 éve együtt is lakunk. Az utóbbi fél évben megromlott a kapcsolatunk, ő egyre távolságtartóbb velem. 2 hete kibukott az egész dolog, hogy szerinte én idegbeteg vagyok (sajnos tényleg sokszor felkapom a vizet, viszont ez azért van, mert ő meg lesz*r, bármit kérdezek, csak a gépet bámulja és vállvonogatással válaszol, vagy pedig elintézi annyival, hogy "nem tudom"...). Azt mondta, hogy ő már sajnos nem szeret, de megadja nekem az esélyt, hogy változzak, és próbáljuk rendbe hozni a dolgokat. Aztán este megint amikor hazajött, rögtön nemtörődöm volt, aztán amikor megöleltem, akkor elhúzta magát és nem viszonozta. Azt mondta nem esik neki jól engem megölelni. Aztán a végén megkaptam (most reggel is), hogy az lenne a legjobb, ha hazaköltöznék, mindenki jól járna vele. Csak most jönnek a gondok:

1: most nincs fűtés a szobámban a szüleimnél, nem is lehetne megoldani

2: nem ezt beszéltük meg

3: örültem, hogy el tudtam hozzá költözni, ő akarta annyira, most meg kidob csak úgy?

Ti mit tennétek? Én nagyon szeretem, szeretném helyrehozni a dolgokat. Kezdtem azt érezni, hogy van mellettem valaki más is, de azt mondta, hogy nincs, de ha nagyon szeretném akkor lesz. Nem tudom mit tegyek, nem akarok visszaköltözni a szüleimhez. És úgy érzem nélküle se tudnék élni. :(


2011. márc. 1. 11:03
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
A párodnak mi a csillagjegye?
2011. márc. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
Itt egy gond van: NEM SZERET! Nekem is a volt férjem ezt "vágta a képembe", akkor úgy éreztem, hogy odavágta, mert teljesen megsemmisültem..... Sajnos ilyenkor kívülről könnyű azt mondani, hogy állj fel és költözz el, de ha szereted, akkor ez egy iszonyú nehéz lépés. Nekem is beletellett évekbe, mire fel tudtam állni és el tudtam költözni, amiért azóta is áldom az eszem.... Ha nem akarod a saját szenvedésedet húzni, akkor azt mondom, "erőszakold" meg magad és költözz el a pasidtól, mert a szerelmet nem lehet visszacsinálni. Ha nem szeret, nem vonzódik hozzád, akkor egyedül nem tudsz mit kezdeni a kapcsolattal. Úgyhogy bármennyire is nehéz, én is ezt az utat javaslom Neked. Sok sikert! Nekem sikerült, mert azóta már van egy férjem, aki a világ legjobb embere és lassan 3 éves a kislányunk is.
2011. márc. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 A kérdező kommentje:

Utolsó! Örülök, hogy most már boldog vagy! :) Remélem én is össze tudom majd rakni magamba a képet és dűlőre jutok, de gondolom azt mindenki megérti, hogy nem egyik percről a másikra megy ez...

Egyébként a párom szűz csillagjegyű.

2011. márc. 1. 15:36
 34/37 anonim ***** válasza:

Nekem is volt szűz csillagjegyű barátom.Nyugis természetű volt, szeretett haverozni, sok női nemű barátja is volt, lelkis volt(amit utáltam)és soha nem csináltunk közös programokat mert az pénzbe került, sose fizette a mozijegyemet, meg semmit kb, max a mozijegyembe beleadott párszáz forintot(röhej).

Smutzig egy alak volt, mondta, hogy nem tudja, hogy szeret-e engem..azt hittem lehidalok.

Életem legjobbdöntése volt, hogy otthagytam.Egy könnycseppet nem tudtam hullatni utána, miután átgondoltam az egész ugynevezett kapcsolatunkat.

2011. márc. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
El kell hinned azt, hogy találsz nála jobbat, aki jobban képes elfogadni téged.-)
2011. márc. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:

*nem lenne képem visszaköltözni sem, meg nem is szeretnék, ha már ennyit küzdöttem érte


Azt nem bírja el az egód, hogy visszaköltözz, de azt igen, hogy a pasid alázzon? Érdekes.

Szerintem sokkal jobb a kudarcot beismerni és méltósággal viselni, mint kiszolgáltatni magad egy pasinak, aki nem szeret.


*csak amikor azt mondja, hogy most nem ér rá, meg dolga van, aztán odanézek és facebook-ozik, meg msnezik a haverjával, akkor akadok ki...de szerintem jogosan, csak néha túlzásba viszem a pattogást és zsörtölődést.


Szerintem meg nem jogosan. Attól, hogy nem dolgozik, hanem a haverjaival msnezik, még igenis "dolga van"=nem ér rá veled foglalkozni. Ha nem zsörtölődsz, előbb-utóbb abbahagyja, és lesz kedve veled lenne. Ha cseszegeted, ha abbahagyta, akkor is inkább még netezget meg olvasgat, mert tőled már rég elment a kedve.

Attól, hogy együtt éltek, nem kell minden percet együtt tölteni és nem szabhatod meg neki, hogy mikor mennyit netezik, nem mondhatod meg neki, hogy mi számít "dolognak", mi nem. Nem irányíthatod. Nem is fogja hagyni. Ezen hisztiszni teljesen felesleges.

Azt gondolom, hogy ebben a kapcsolatban te sem vagy boldog (nincs olyan, hogy "ha" nem netezne, milyen jó lenne - nem lenne jó, csinálna mást), mert nem azt kapod, amire vágysz. Ebben nem a pasid a hibás, hanem az a probléma, hogy nem azt adjátok egymásnak, amire a másiknak szüksége van.

Te kiteheted érte a lelkedet, "mindent" megadhatsz neki, ha köszöni szépen, nem kérte, nincs rá szüksége, idegesíti, mert inkább azt szeretné, hogy hagyd békén, hogy netezhessen. Te viszont nem kapod meg, amire vágysz, nem kapsz elég törődést, így időről időre hisztibe torkollik a dolog.


Valaki írt itt egy elrettentő példát, hogy egy csaj megváltozott, csak hogy megtartsa a pasiját, mindent magába fojt, helyette a barátnőjén vezeti le a feszültséget. Szerinted ez jó megoldás? Szerintem csak látszatmegoldás. Együtt vannak (kérdés, meddig bírja megjátszani magát a csaj), de a feszültség megmaradt, csak máshol, másképp tör ki. A csaj majd elmarja a barátait (az ok nélküli cseszegetést), és ha nem marad senki, akin levezethesse a feszültséget, megint a pasin fogja, szétmennek, és a lánynak se pasija, se barátai nem lesznek. Ennyi...

Egy jó kapcsolatban nem lehet ilyen szintű feszültség, mint nálatok, meg az említett példában, hogy alkalmanként ki kell, hogy törjön. A problémákat meg kell oldani, a feszültséget szexszel kell levezetni. Balhézás, zsörtölődés, piszkálódás, morgolódás nem fér bele, mert hosszú távon megöli a kapcsolatot és gyilkolja a személyiséget is.


Te mindig ilyen voltál? Mert ha nem, akkor ez a kapcsolat a legrosszabb énedet hozta ki belőled. A jó kapcsolat pedig nem rombol, hanem épít.

2011. márc. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
ui: az én párom is szűz. Semmi gond nincs sem vele, sem a csillagjegyével, pedig bak vagyok, az legalább olyan rossz, mint a kos.
2011. márc. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!