Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? Voltatok már hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

Párommal több, mint 2 éve vagyunk együtt, 1 éve együtt is lakunk. Az utóbbi fél évben megromlott a kapcsolatunk, ő egyre távolságtartóbb velem. 2 hete kibukott az egész dolog, hogy szerinte én idegbeteg vagyok (sajnos tényleg sokszor felkapom a vizet, viszont ez azért van, mert ő meg lesz*r, bármit kérdezek, csak a gépet bámulja és vállvonogatással válaszol, vagy pedig elintézi annyival, hogy "nem tudom"...). Azt mondta, hogy ő már sajnos nem szeret, de megadja nekem az esélyt, hogy változzak, és próbáljuk rendbe hozni a dolgokat. Aztán este megint amikor hazajött, rögtön nemtörődöm volt, aztán amikor megöleltem, akkor elhúzta magát és nem viszonozta. Azt mondta nem esik neki jól engem megölelni. Aztán a végén megkaptam (most reggel is), hogy az lenne a legjobb, ha hazaköltöznék, mindenki jól járna vele. Csak most jönnek a gondok:

1: most nincs fűtés a szobámban a szüleimnél, nem is lehetne megoldani

2: nem ezt beszéltük meg

3: örültem, hogy el tudtam hozzá költözni, ő akarta annyira, most meg kidob csak úgy?

Ti mit tennétek? Én nagyon szeretem, szeretném helyrehozni a dolgokat. Kezdtem azt érezni, hogy van mellettem valaki más is, de azt mondta, hogy nincs, de ha nagyon szeretném akkor lesz. Nem tudom mit tegyek, nem akarok visszaköltözni a szüleimhez. És úgy érzem nélküle se tudnék élni. :(


2011. márc. 1. 11:03
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:
Elolvastam. Hát, az róla a véleményem, hogy minden kapcsolat más, nem hiszem, hogy egy könyv akármit megváltoztatna, attól, hogy elolvasom, még nem fog újra szeretni...másik, hogy nem adnék ki érte 6ezer Ft-ot...de azért köszi.
2011. márc. 1. 11:27
 12/37 anonim ***** válasza:
100%

*Szóval ha akkor mennénk szét, amikor már lenne hitel, akkor ő fizetné tovább, és nem én.


És kinek a nevén lenne a lakás?

Az ő nevén, a te pénzedből meg menne a hitel? Korrekt megoldás...

A kettőtök nevén? Mert akkor meg nem fogja egyedül fizetni a törlesztőrészletet. Az meg sokba fog kerülni, hogy az egész az ő nevére kerüljön, mivel nem vagytok egyenes ági rokonok.


Ebben a helyzetben (még ha nem is mentek szét addig) őrültség lenne közösen lakást venni.

2011. márc. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 A kérdező kommentje:
Azért írtam, hogy közös kassza lenne, nem lenne ez, hogy kinek a pénzéből megy ez meg az...mindegy, hagyjuk most ezt a hiteles dolgot, nem ez volt a kérdésem. Nem is szeretnék vele foglalkozni, mert még sehol nincs ez a dolog, lehet, hogy nem is lesz.
2011. márc. 1. 11:31
 14/37 anonim ***** válasza:
100%

*Kezdtem azt érezni, hogy van mellettem valaki más is, de azt mondta, hogy nincs, de ha nagyon szeretném akkor lesz.


Jól érezted. Ha nem hagyja, hogy megöleld (mondom másképp: nem használja ki, hogy még néhányszor megd*ghat), az azért van, mert mással csinálja, és nem akarja veled "megcsalni". (Ami abuszurd, mert téged csal vele.)

Ráadásul még hárítja a felelősséget is, hogy te leszel az oka, hogy lesz valakije (csak mert te nagyon szeretnéd).

Nagyon gáz...

2011. márc. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
83%
tényleg nem jol jársz ha vele maradsz.
2011. márc. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
83%

*Azért írtam, hogy közös kassza lenne, nem lenne ez, hogy kinek a pénzéből megy ez meg az...mindegy, hagyjuk most ezt a hiteles dolgot, nem ez volt a kérdésem. Nem is szeretnék vele foglalkozni, mert még sehol nincs ez a dolog, lehet, hogy nem is lesz.


Azért ez nem ugyanaz, hogy közös kassza. Hiába tart el az ő fizujából, ha a te fizud pedig az ő nevén lévő lakásba megy el. Ez esetben ugyanis a törlesztőrészlet fele erejéig megillet a rész a lakásból.

Azért nem akarsz erről beszélni, mert rájöttél, hogy át akart verni? Nekem mindegy, csak felhívtam a figyelmedet, hogy ez nem apróság, főleg, ha évekig fizeted a hitelt esetleg.

2011. márc. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 A kérdező kommentje:
Ugyanúgy vannak intim együttlétek, sőt...talán jobb is mint régebben. Csak néha valamiért rájön ez, hogy nem viszonozza az ölelésem, általában olyankor, amikor valamiért mérges leszek. Egyébként azt mondta, hogy a józan esze azt mondja neki, hogy most azonnal szakítson velem, de a szíve meg azt, hogy próbáljuk meg...én nem gondoltam, hogy ilyen helyzetbe fogunk kerülni egyik pillanatról a másikra, nagyon magam alatt vagyok, nem tudok reálisan gondolkozni. Annyi mindenen keresztül mentünk már, a hozzáköltözés is nagyon nehezen ment a szüleim miatt, most nem lenne képem visszaköltözni sem, meg nem is szeretnék, ha már ennyit küzdöttem érte. :(
2011. márc. 1. 11:38
 18/37 A kérdező kommentje:
Nem gondolom, hogy át akart volna verni...mivel még nem is nagyon beszéltünk róla, csak meg lett említve, hogy ha összeházasodnánk, akkor jó lenne egy házat venni, de ahhoz meg hitelt kell felvennünk, ennyi. Nem beszéltünk a részletekről, mivel még nagyon nem aktuális. Ezért kértem, hogy ettől a témától tekintsünk el, nem azért, mert rájöttem, hogy átvert...szó sincs ilyenről...
2011. márc. 1. 11:41
 19/37 anonim ***** válasza:
83%
nem is gondolnád, milyen disznók tudnak lenni a férfiak
2011. márc. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
44%
ha béna vagy változtatni, mert szomorú leszel, akkor tiprodj csak a szánalmas kis életedben
2011. márc. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!