Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » N. álatok is így van? (Kaja)

N. álatok is így van? (Kaja)

Figyelt kérdés
Nem akarok panaszkodni, amikor másnak ételre sem telik, csak érdekelne, hogy másoknál is előfordul-e ilyen;anyának/nagymamának (annak aki főz) van egy csomó szakácskönyve, mégis mindig csak azt a 10-15 jól bevált kaját főzi?
2011. febr. 27. 20:50
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%
kifága = kifogás
2011. febr. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is mindig kb. ugyanaz van, ráadásul abból is legtobbszor a szaftos, zsíros kaják. Apám most fogyókúrázik, úgyhogy csináltam neki csirkés salátát, végul a cigánypecsenyéhez ette, mint koretet, na ennyit a fogyókúrájáról...

Amúgy, ha csinálok valami újat, csak nagyon ritkán esznek belole, a sutimre is mindig van kifogás, ez túrós, ez túl csokis, ez túl habos, ez ilyen, ez olyan. Ok egyáltalán nem értékelik, ha valamit fozok, bezzeg a párom anyukája, ha neki kuldok kóstolót, szinte mindig kéri a receptet és suti is, talán annyira rosszul nem fozok, meg nekem is ízlik amit csinálok. Csak rossz látnom, hogy az én kajámhoz nem nyúl senki.

Mióta dolgozom, a munkahelyemen ebédelek, ott mindig változatos a menu és nincs gond, igaz, hogy drágább, de friss, meleg, változatok és mindig ízlik.


23/L

2011. febr. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%
Ez jó kérdés! Pont ma mondtam anyunak,hogy tele vagyunk szakácskönyvekkel mégis csak 20-25 féle kaját főz,jó mondjuk azok isteniek:D Nem szeret kísérletezni.....
2011. febr. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%

Otthon nálunk is így volt, így elég hamar megtanultam főzni és én sokfélét szoktam, mondjuk szeretek is,

ha valaki nem szeret enni meg főzni akkor hiába van csomó szakácskönyve, próbálkozz meg vele te is hátha megtetszik.

2011. febr. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
Nálunk is így van, nincs újítás, mondjuk én megeszek mindent, amit készít anya és a mama. De tényleg nincs valami hatalmas variálás. De kibírom ;)
2011. febr. 27. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

pont tegnap sértődtem meg a férjemre mert hentestokányt főztem, kérdeztem, hogy ízlik-e neki erre azt feleli, hogy anyósom soha nem szokott ilyen flancos kajákat főzni, maradtam volna én is a pörköltnél :O

na mondom köszönöm szépen, egy "nagyon finom volt" is megtette volna :(


én elég sok ételt szoktam főzni, 40 biztos van és sok olyan van amit kipróbálok de nem ízlik így hagyom.

de hozzátenném, hogy még csak most próbálom kialakítani (4 éve főzök)

és van egy 1,5 éves válogatós fiam. gondolom nálunk is le fog csökkenni jócskán, főleg ilyen "parasztgyomrú" férjjel :)

2011. febr. 28. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

Persze, mindenki azt főzi, amit megszokott 100 év alatt.

De te rendelhetsz netről is valamit, ha már unod a mami kajáját.

2011. febr. 28. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez megy. Anyum mindig fáraszt, hogy tanuljak meg főzni, de nem igazán motivál semmi, hogy megtanuljam fejből azokat a recepteket, mert úgyis változatosan akarok főzni és mindent meg lehet találni neten. Én már nem panaszkodok, úgyis nemsokára elköltözök és főzök magamnak finomságokat.
2011. febr. 28. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

21:15 igen azért a pörkölt tásztával az elég...hm... igénytelen. mennyiből áll egy kis nokedlit szaggatni hozzá? tíz percig.


érdekes én este 5ig 6ig dolgozom heti hatszor mégis van időm főzni

sokszor főzöm ugyanazt sajnos, a kedvenceimet, jó lenne már újítani :D

2011. febr. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

Nálunk is én próbálom anyámat rávenni , hogy néha újítsunk egy kicsit .

Sajnos általában az jön válaszként , hogy "de multkor is te olyan jól megcsináltad" :)

Szóval nehéz rávenni , de idővel 1-1 újitást elfogad és megcsinálja , bár tény hogy elsőre nem mindig lesz olyan jó , de akkor is csak bíztatni kell , hogy nagyon finom , de ha egy kicsit jobban megpirítanád ezt , vagy több fűszert használnál akkor csak emelnéd az est fénypontját :)


24/férfi :)

2011. febr. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!