Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » N. álatok is így van? (Kaja)

N. álatok is így van? (Kaja)

Figyelt kérdés
Nem akarok panaszkodni, amikor másnak ételre sem telik, csak érdekelne, hogy másoknál is előfordul-e ilyen;anyának/nagymamának (annak aki főz) van egy csomó szakácskönyve, mégis mindig csak azt a 10-15 jól bevált kaját főzi?
2011. febr. 27. 20:50
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%
Hát azért nem 10-15 félét főzött anyu, jóval többfélét, ha az összes leves, húsétel, főzelék és tésztafélét összeszámoljuk. Meg néha kaptunk 1-1 receptet, de nem sűrűn. Most már én főzőcskézek a páromnak, de tény hogy 3 műszak mellett örülök ha megfőzök valamit nem hogy még újítgassak. nagyon ritka ha vmi újdonság készül nálunk.
2011. febr. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
84%
Igen nálunk is így van,de én megfogom a fakanalat,és főzök valami mást.Nem csak anyáknak van jogosítványuk a tűzhelyhez és a mosogatóhoz.
2011. febr. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%

nálam van 10-15 alap kaja amit mindig szivesen főzök és párom is szivesen megeszi, ezek mellett hétvégén mindig valami újítást próbálok, nem könyvből, hanem saját fejemből pl mazsolás, hagymás csirke :)) (ez jó is lett), megpróbálok minden hétvégén valami mást csinálni s ami jól sikerül azt beveszem a 10-15 alapkaja mellé, 28 éves vagyok, anyukám s nagymamám a jól sikerülő újításaimat szivesen megtanulják, de csak az utánmiután ettek az enyémből :)


imááádok főzni, csak sajnos kevés időm marad rá munka után

2011. febr. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk egy szakácskönyvünk van..A többi inkább olyan

"Kínai ételek" "Thai ételek","Görög ételek" stb kis könyvecskék mi abból szoktunk kísérletezni,így magyaros kaját ritkán eszünk..Nincs se nagyi,se szülő csak mi a párommal...

2011. febr. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
77%
Mi is mindig ugyanazt a néhány kaját esszük, bár nálunk ez az "intervallum" leszűkül kb. 5-8 kajára. Elég unalmas, de sajnos nincs ideje anyunak. Ez a világ már nem a régi, amikor a nőnek nem kellett dolgoznia, a feladata a gyereknevelés, házimunka, főzés volt. De egy dolgozó nőtől sztem nem elvárható, h mindamellett, amit a férfiak is csinálnak még gyereket is neveljen és állandóan ízletes vacsikat főzzön. Sajnos ez van.
2011. febr. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
36%

Nálunk is ez van. Anya főz kb 10-15-féle kaját, ahogy te is írod. Nem mondom, hogy uncsi, mert variálja, szóval nem 2 hétig paprikáskrumpli van egyfolytában. Csak szóval sokszor van, hogy baromi éhes vagyok, mondja, hogy van még a hűtőben kaja nézzek körül. Látom a szokásos kaja valamelyikét és azt érzem, hogy basszus eszméletlen éhes vagyok, de erre nem. Pedig anya jól főz, de mostanában ha lehet még az ebédet is elbliccelem mondván, hogy nem vagyok éhes, aztán később eszek valami hideg kaját, mert már annyira unom amit főz:S

Sütiket szeretem amiket csinál, de mostanában azokban meg elmentünk a kényelmes vonal felé. Olyat csinál, ami gyorsan egyszerű alapanyagokból max 1,5 óra alatt mindennel együtt megvan. Múltkor kapott egy receptet valami olyan sütiről, amit nem kell sütni csak bekeverni az alapanyagokat, aztán hűtőben lehűteni és kész is. Ő imádja és el van ájulva tőle, hogy milyen fantasztikus, de nincs szivem megmondani neki, hogy ha ez megy csak akkor inkább hagyjuk az egész süti témát a fenébe.

De ha én keresek valami egyszerű, de nagyon guszta sütireceptet és nekiállunk együtt megcsinálni, akkor mindig leegyszerűsíti a hozzávalókat és tök snassz lesz a végén. Pl receptben van, hogy 1 dl rum, erre rakunk bele 2 csepp aromát, bourbon vaníliás cukor helyett sima vaníliás cukor, mandula helyett mogyoró, ha valami extrább cucc kell bele azt egy az egybe kihagyjuk.

Szeretek enni, de lassan az egésztől elmegy a kedvem már:(

2011. febr. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is megvan az a pár alapreceptem, legtöbbször azt csinálom. De ünnepkor mindig újdonságot főzök. De ha nem sikerülne az elvárásoknak megfelelően, akkor arra az esetre van a fagyasztóban gyorsan elkészithető kaja. Ha nem ünnep van, csak elkapott az újjítási láz, akkor ha elszúrom ott a jól bevált kisvendéglő, vagy szendvics.
2011. febr. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%
Nekem hatalmas receptgyűjteményem van, könyvben is, meg a laptopon is, de azért általában ha ki kell találni, hogy másnapra mit főzzek, akkor fejből mondok valamit, és az lesz. A fejemben meg kb. 10-15 étel van. Esetleg főzés közben találom ki, hogy éppen mit is csinálok, és improvizálok, de a receptek között ritkán keresgélek.
2011. febr. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%

Párom anyja ilyen. Otthon én főzök, anyu meghalt, apám tojik bele.

Én meguntam, hogy mindig szinte ugyanaz a hús van krumplipürével pároméknál, ezért barátommal egy nap hétvégén mi főzünk a családnak. Netet böngésszük és próbálunk újítani, de közben meg kell felelni nekik is, nem egyszerű. (ne legyen nehéz kaja, ne olajozzunk, ne büdösítsünk, hús legyen, jaj, nehéz így )

2011. febr. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
71%
Nálunk azóta nem eszi a mákosgubát senki, amióta két hétig egyszer egyfolytában azt zabáltuk. Ugyanilyen módszerrel megutáltuk a paradicsomoskáposztát is. Háromnaponta van más kaja, általában 3-4féle ételt eszünk. Öcsémmel szoktuk sütni-főzni magunknak, csak hát akkor ordítás van, mert 1. büdös lesz a konyha, a ruhák, meg mit tudom én, mindig van kifága.
2011. febr. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!