Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » N. álatok is így van? (Kaja)

N. álatok is így van? (Kaja)

Figyelt kérdés
Nem akarok panaszkodni, amikor másnak ételre sem telik, csak érdekelne, hogy másoknál is előfordul-e ilyen;anyának/nagymamának (annak aki főz) van egy csomó szakácskönyve, mégis mindig csak azt a 10-15 jól bevált kaját főzi?
2011. febr. 27. 20:50
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Két polc könyve van a nagymamámnak, de nem hajlandó újítani. Azt mondja, nehéz megtanulni, és előbb látni akarja, ahogy más megcsinálja... de erre senki sem vállalkozik. :P
2011. febr. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
90%
Én se panaszkodásból mondom, de Nálunk is hasonló a helyzet. Néha-néha becsúszik egy-egy újdonság, de az étrendünk többnyire a jól bevált (csak egy kicsit már megunt) ételekből áll.
2011. febr. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
90%

Igazad van, nálunk is így van...

Talán amiatt, mert ha egy recept régi, és fejből tudod a hozzávalókat, akkor ráérsz a közértben sétálgatva összeállítani a heti menüt... nem? :) Legalábbis én így szoktam.

2011. febr. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
90%

A szüleimnél csak apukám szeret kísérletezgetni ételekkel, de ők alapból a hús, krumpli, hús, krumpli, hús, hús, hús kategóriába tartoznak. Pörkölteket, sülteket kipróbál, de semmi mást.

Anyukámnál van ez a 10-15 fajta jól bevált étel, meg is értem, munka után ő főz 3 felnőtt pasira, akik keresztbe nyelik le a hűtőt, ha éhesek. Így nem a kipróbálni való dolgoknak esik neki, hanem a már jól bevált recepteknek.

Én szeretek újítani, variálni, kísérletezni, (levesek, tésztafélék, egytálételek, húsok, köretek) a férjem eddig mindig elégedett volt az eredménnyel. :)

2011. febr. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

Igazából nehéz olyat főzni, amit mindenki megeszik. Még nálunk is, pedig csak ketten vagyunk. Én kipróbálnék sokféle kaját, a párom viszont inkább a bevált dolgokhoz ragaszkodik. Ráadásul sütik terén alig van olyan, amit mindketten szeretünk.

Annak van egyébként a könnyebb dolga, ha változatosabban akar enni, aki nem főz minden nap. Én, amikor még otthon laktam, ahol anyum főzött, és valami újat akartam kipróbálni, egyszerűen megfőztem magamnak.

Mostmár, hogy én csinálom minden nap a kaját a páromnak és nekem, nincs annyira kedvem külön főzőcskézni magamnak.

2011. febr. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám is ilyen. de mióta nálunk apukám sok újat evett és látta hogy tetszik neki, mer próbálkozni. már arra is rávetetette magát hogy a kacsát másképp csinálja meg.
2011. febr. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
87%

Én már 60 éve főzök,de egy-egy étel hetekig nem kerül újra az asztalra. Változatosan főzök,sokszor az unokáim kérésére készítek el valamit.

Nekem is és a lányomnak is nagyon sok szakácskönyvem van,de legfeljebb egy-két étel van,amit belőlük főzünk.

Valójában egyikben sincs sokféle étel. Más a neve és csak a fűszerezésben különböznek. Egy tapasztalt háziasszony pedig magától is tudja variálni a fűszerezést.

2011. febr. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
74%

Ne is mond, mostanában inkább mondom muternak csináljon Gyrost mert a pörkölt tésztával a kutyának se kell.

Ő még 10-15kaját se csinál jó ha állandónak megcsinál 5-6ot

18/F

2011. febr. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarlak elkeseríteni,de nálunk is így van:)Az egyetlen újítás elmúlt 18 évemből a tavalyelőtt karácsonyra először készített ananászos csirke volt mandulabundás krumpligombóccal.Az nagyon bejött mindenkinek,na akkor a muterék csináltak még vagy kétszer,és annyi.Legutóbb tavaly Karácsonyra vettem rá őket,de azóta nem volt:SAnyukám már néha mondja mamának,hogy újítani kéne,de sosem jön össze.Kevés a motiváció:D
2011. febr. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
Nekem ezzel az a gondom,hogy ha kinézek egy jónak tűnő receptet pl. netről vagy könyvből, beszerzem a hozzávalókat, elbénázok vele jó ideig és aztán megkóstolva nem is ízlik annyira( nem azért mert odaégett vagy nem sikerült,hanem,mert mégsem olyan,mint amilyennek képzeltem), akkor mindig úgy sajnálom,hogy elpocsékoltam az alapanyagot és sok időt fordítottam rá és nem érte meg. Ezért kevesebb rizikót vállalok és tényleg arra adok ki pénzt,amiből tudom,hogy ehető ételt tudok csinálni.
2011. febr. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!