Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megőrülök! Mit csináljak?

Megőrülök! Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Mit tegyek? Az öcsém 4 éves én 13 leszek, anyával és apával élek...az öcsém kiborít, mindenért hisztizik elveszi a cuccaimat. széttöri a holmimat a hibajavitomat kifogyasztja ugy szétszakítja benne a fonalat:( néha elvonulok sírok.:'(

sokat ütöget és harap,mar.Mit tegyek?anyáék MINDIG nek adnak igazak,ha ő ütött meg és nem adom vissza az ütést akkor is ... irigy és rosszindulatú?hogy élhetném túl?


2011. febr. 25. 19:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Amikor hisztizik nem tudod kitenni a szobádból?
2011. febr. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Jó nagy a korkülönbség..

először is gondold át magadban az egészet. örülj, hogy megadatott neked egy kistestvér, aki lehet hogy idgesítő, de legalább van :((

ülj le vele, vagy a család együtt, szépen beszéljétek meg a dolgot, próbálj komprumiszzumre térni vele, hogy te is játszol vele egy kcisit minden nap, ha ő is hagy neked időt a nagylányos dolgaidra.

a szüleid is várhatólag igazat adnak neked, ha nem kezdesz hisztizni, nyugodtan, higgadtan beszélsz és belátod, ha hibáztál.

2011. febr. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

próbáld meg azt, ha más nem működik, h menj tanulni egy b.nődhöz/mamádhoz. legyél minél többet távol otthonról, és csak feltűnik a szüleidnek, h eleged lett, és tesznek ellene vmit.

nehéz egy kistesóval néha, tudom, m b.nőm volt ebben a helyzetben. egy kisgyereknek hiába mondod, h most tanulnod kell/fáradt vagy, ő játszani akar, és akaratos, főleg ebben a korban.

azért beszélj anyukádékkal, mondd, mennyire zavar, fáraszt, és hogy egy nap legalább 1-2 órára kössék le a figyelmét, mikor otthon vagy.

2011. febr. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én egy 3 gyerekes anyuka vagyok. A nagyfiam elsős, a középső 5 éves, középsős ovis, a kicsi 2 éves, vele még itthon vagyok. Mi szeptemberben elkezdtük a kicsiket megszokatni, hogy amikor a nagy tanul, ők elvonulnak a saját szobájukba, és játszanak, nem zavarhatják a nagyot. És szép lassan a 2 éves is megértette ezt, az 5 éves meg pláne! Amikor látják, hogy a nagy tanul, csendben játszanak, és ha segítek a nagynak, engem sem "zaklatnak". Szólna a férjemnek, ha szeretnének valamit, és kész.

Beszélj anyukádékkal, hiszen nem normális az, ha egy 4 éves nem hagyja a nagyot és nem érti meg, hogy a nagynak már kötelességei vannak!

Minden jót neked!

2011. febr. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ugyanennyi a korkülönbség az öcsém és köztem. Amikor annyi idősek voltunk, nem igazán jöttünk ki. Megértelek, nehéz egy ilyen kis testvérrel, néha tényleg olyan idegesítően viselkednek. Azzal tudlak nyugtatni, hogy én most 21 éves vagyok és nagyon szeretem a testvérem, jó vele időt tölteni, csinálunk tesós napokat, figyelem, hogy alakul ki a személyisége, tőlem kér tanácsot, ha tetszik neki egy lány :) ezek nagyon jó dolgok. Sokat viccelődünk, nevetünk azon, hogy régen milyen hatalmasakat tudtunk veszekedni. Szóval kitartás! :) Sokszor el lehet intézni az ilyen rosszalkodásokat, ha lefoglalod, lehet, hogy csak figyelmet akar kiharcolni és még nincs olyan szinten, hogy ezt el tudja mondani. Vagy elmagyarázhatod neki úgy, hogy megértse, hogy szomorú vagy ha így viselkedik és ha azt szeretné, hogy játszatok, akkor szépen viselkedjen. A szüleid nem tudnak mindig igazságot tenni, nekik sem könnyű, hiszen mindkettőtöket egyformán szeretnek. Persze, ha végképp nem tudod kezelni az öcsédet, kérd meg őket, hogy segítsenek, mondd el, hogy rosszul esik, hogy nem segítenek neked, ha nem bírsz vele. De higgadtan beszélj velük, akkor jobban odafigyelnek majd.
2011. febr. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat és igazatok van! :) csak az a baj h mikor a suliból hazajövök eszek és megyek edzeni mert versenyszerűen tornázok már 9 éve...és mikor hazajövök tanulni még akkor már 9 óra van és nincs időm játszani vele és egész nap ideges vagyon mindenért...anyáéknál ugyan ez mert reggel fél7-től este 7-ig dolgoznak..nekik is jár pihenés.öcséma mamámmal van és oviban.csak hétvégén tudok vele foglalkozni. de hétvégén is kell tanulnom és nem lenne rossz barinőkkel találkozni ..elég nehéz így de azért köszönöm :D
2011. márc. 6. 10:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!