Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet valaki ilyen...

Hogy lehet valaki ilyen bekepzelt?

Figyelt kérdés
Egyik kozeli rokonom nagyon ki van keszulve es azert gondoltam, hogy felteszem a kerdest, mert nem ertem, hogy felnott ember hogy lehet ilyen. A rokonomeknak par honapja szuletett kisbabajuk, akinek azt a nevet adtak, ami a sogornoje/testvere gyerekenek is a neve. Azert ragaszkodtak ehhez a nevhez, mert ok mar nagyon sok eve probalkoztak es elore eldontottek regen, hogy ezt a nevet szeretnek a gyerekuknek. Viszont a sogornoje azt mondta, hogy soha tobbe nem fog veluk szoba allni, mert egyszeruen csak utanozni akartak oket es csak ezert adtak ezt a nevet. Meg azt is hozzatette, hogy o nem kivancsi a gyerekere. Eloszor ugy voltak vele, hogy csak hirtelen haragbol mondta es nem gondolta komolyan, de azota eltelt jo par honap es tenyleg nem akarja a babat meg megnezni sem. Hozzatennem, hogy a rokonom borzasztoan orult, mikor a testverenek es a sogornojenek gyereke szuletett es erejen felul koltott ra, sokszor elvallalta, amig nem volt sajat gyereke. Ti mit gondoltok errol? Hogy gondolkodhat egy felnott ember igy, mintha o lenne a vilag kozepe es csak az o gyerekenek lehetne azt a nevet adni? Ezzel az erovel 5000 masik emberre is haragudhat, akik ugyanazt a nevet adtak a gyerekuknek, amit o az ovenek. Mit lehetne tenni, hogy helyre alljon a beke? Ti mit tennetek?
2011. febr. 25. 00:49
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
90%
A hatalmi viszonyok rendezgetése már akkor elkezdődött, amikor a sógornő azt a nevet adta a gyerekének, mint a közeli rokonod akart a sajátjának. Miután ebből akkor nem csinált balhét a közeli rokonod, ezért a sógornő úgy gondolta, hogy nyert és csak az ő gyerekét hívják majd úgy a rokonságban, ahogy. Nyilván most kissé meglepődött és ezért durcizik. A rokonodék egyelőre ne keressék a sógornőt, jó esetben majd jelentkezik, amikor kiduzzogta magát. Ne haragudjatok rá, rengeteg ilyen ember van. Ugyanakkor tényleg igaz, hogy nincs azzal semmi gond se, hogy a 2 gyerek ugyanazt a keresztnevet kapta.
2011. febr. 25. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
68%

Nem túl szerencsés dolog szerintem sem, hogy ugyan az lett a két gyerek neve, de azért ezt a reakciót túlzásnak érzem.

Most így belegondoltam, hogy az én fiam neve Krisztián, ha az öcséméknek születne egy fia, és ő is Krisztián lenne, mert mondjuk a felesége már nagyon régóta ezt a nevet akarta volna adni a gyerekének, akkor valószínűleg nekem sem tetszene, hogy ugyan az lett a két gyerek neve, hiszen eddig a családban az én fiam volt A Krisztián, így meg valami megkülönböztető nevet kéne adni nekik, ami elég zavaró (pl. kis Krisztián, nagy Krisztián). Munkahelyen én is voltam sokáig kis Kati, mert jött egy új csaj, akit szintén így hívtak, hát engem zavart rendesen, mármint ez a megszólítás, de ugye hát ez ellen mit lehetett volna tenni? Semmit. Na mindegy, szóval valószínűleg én is jobban örülnék, ha valami más nevet választanának, mint ahogy én is más nevet választanék, ha a családban már lenne ilyen nevű gyerek. Pl. én már eldöntöttem, hogy ha lesz egy lányom, akkor ő Viktória lesz, de ha most jövőre öcséméknek lányuk születne, ezzel a névvel, és én öt év múlva szülnék lányt, akkor valami mást választanék.


De ettől függetlenül azt azért túlzásnak érzem, hogy valaki ennyire besértődjön egy ilyen dolgon. Felnőtt emberek ezen már azért túl kell hogy tudjanak lépni szerintem.

2011. febr. 25. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
60%

Jó film a Legényanya, de van még egy ilyen az :Rrrrrrr.Ott mindenkinek csak egy neve és mindenkinek férfinek és nőnek is ugyanaz;Pali.És tartották a névsorolvasást..:)

Szerintem ilyen marhaságokon csak azok tudnak megsértődni akiknek nincs elég bajuk és csinálnak

maguknak.Haragosokat könnyű szerezni és nem túl hasznos

de egy ilyennel aki ezen is megakad jobb nem barátkozni mert jobb egy őszinte ellenség mint egy hamis barát. Minden esetre, soha nem csak a név számít.

De mi is az a bizonyos keresztnév?

2011. febr. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
55%
Átnéznék a nőszemélyen, ezt tenném. Aztán élném boldogan az életemet a kisbabámmal és arra gondolnék: ez legyen az életemben a legnagyobb probléma mostantól, hogy a sógornőm egy egoista barom. Ja, és még annak is örülnék, hogy soha többé nem kell beszélnem vele. Már ennyivel is szebb lett az életem.
2011. febr. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
32%
A ma 02:11-nél a pont. Mindkét család luftos, inkább össze kellene tartaniuk, nem széthúzni. Szóval vagy belátja mindkét fél, hogy hibázott vagy jobb lesz nekik egymás nélkül.
2011. febr. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
Én a helyükben örülnék, hogy egy ilyen hibbant nem keresi a társaságunkat, az ilyen jobb is, ha békénhagy. Ünnepekkor se kell attól tartani, hogy megjelenik a családjával az ajtónkban.
2011. febr. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim válasza:
90%

*LOL* gyerekek :D:D:D Mi az, hogy mindkét fél hibázott?


Miért nem mindegy, hogy unokatesóknak ugyanaz-e a nevük? Az már rég rossz, ha valaki csak a nevével tud azonosulni; hogy Ő legyen "Az Igazi Pistike"...


Ne dedózzunk már ilyeneken :D


A kérdésre válaszolva pedig: én gond nélkül felfüggeszteném az illetővel a kommunikációt. Szóljon ha képes felnőttként gondolkodni, addig meg dühöngjön szépen magában, és hergelje magát, engem meg hagyjon békén.

2011. febr. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
80%
Pedig lehet, hogy az unokatesók pont örülnének neki később, hogy ugyanúgy hívják őket...
2011. febr. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

Megfordítva a kérdést, ha én valami sajátos okból elhatározom, hogy az én születendő gyerekem neve X lesz, és a családban ennél korábban születik egy másik gyerek, az már nem lehet X? Dehogynem! Nem a legszerencsésebb dolog, ha mindenkit ugyanúgy hívnak (én-apám-exemapja-exemöccse voltunk így négyesben, mára már egyedül vagyok), de túl lehet élni. :D


A konkrét esetben meg nem tennék semmit. Elég büntetés az ilyennek, hogy együtt kell élnie saját magával, nekem nem kell együtt élnem a haraggal.

2011. febr. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:
Meg mindig nem latom, hogy a masik fel hol hibazott. Ot epp, hogy nem erdekelte ez a nevadasi mizeria, nem visszavagasbol adta ugyanazt a nevet, hanem a halott babaja miatt ragaszkodott hozza. O mar evekkel azelott terhes volt, mielott a sogornoje es akkor ezt a nevet valasztotta.
2011. febr. 25. 15:41
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!