Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet valaki ilyen...

Hogy lehet valaki ilyen bekepzelt?

Figyelt kérdés
Egyik kozeli rokonom nagyon ki van keszulve es azert gondoltam, hogy felteszem a kerdest, mert nem ertem, hogy felnott ember hogy lehet ilyen. A rokonomeknak par honapja szuletett kisbabajuk, akinek azt a nevet adtak, ami a sogornoje/testvere gyerekenek is a neve. Azert ragaszkodtak ehhez a nevhez, mert ok mar nagyon sok eve probalkoztak es elore eldontottek regen, hogy ezt a nevet szeretnek a gyerekuknek. Viszont a sogornoje azt mondta, hogy soha tobbe nem fog veluk szoba allni, mert egyszeruen csak utanozni akartak oket es csak ezert adtak ezt a nevet. Meg azt is hozzatette, hogy o nem kivancsi a gyerekere. Eloszor ugy voltak vele, hogy csak hirtelen haragbol mondta es nem gondolta komolyan, de azota eltelt jo par honap es tenyleg nem akarja a babat meg megnezni sem. Hozzatennem, hogy a rokonom borzasztoan orult, mikor a testverenek es a sogornojenek gyereke szuletett es erejen felul koltott ra, sokszor elvallalta, amig nem volt sajat gyereke. Ti mit gondoltok errol? Hogy gondolkodhat egy felnott ember igy, mintha o lenne a vilag kozepe es csak az o gyerekenek lehetne azt a nevet adni? Ezzel az erovel 5000 masik emberre is haragudhat, akik ugyanazt a nevet adtak a gyerekuknek, amit o az ovenek. Mit lehetne tenni, hogy helyre alljon a beke? Ti mit tennetek?
2011. febr. 25. 00:49
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem mindkét fél elég sötét hozzáállást tanúsít.

Ha a nevet már előre lefoglalták maguknak - és erről nyilván a sógornő is tudott - miért adták ŐK ezt a nevet a gyereküknek? Elég pofátlanság, végül is tele van a naptár nevekkel.. Ahol másodszor született a baba, ott meg nem értem, ha nem léptek évekkel korábban, akkor miért nem mondtak le végleg arról a névről.. Mert két egyforma nevű unokatestvér tényleg elég hülyén néz ki.

Én azt mondom, mindkét fél gyerekesen és hülyén áll a dologhoz. Megoldódni csak akkor fog a dolog, ha ők meg akarják oldani.. Mindkét félnek ugyanakkora oka van besértődni, ameddig ezt nem látják be maguktól, nincs mit tenni.

2011. febr. 25. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
87%

Ha kinéztetek egy nevet a gyerekeiteknek, akkor teljesen normális hogy azt a nevet adjátok nekik! Semmi más nem számít. ne érdekeljen itt az idióták hozzászólása, meg a hülye rokonod véleménye se. Nem kell minden rokonnal jóba lenni, ha segítségre van szüksége segíts neki, de egyébként meg ha besértődik emiatt akkor az az ő baja.


Én ugyanazt tettem volna, mint te. Semmi gáz nincs abban hogy unokatesóknak ugyanaz a neve. Egyébként ilyen mostoha-unokatesómnak, vagy nem is tudom hogy kell hívni, ugyanaz a keresztneve, mint nekem. Bár mi "később" lettünk uncsitesók, de soha nem volt ebből semmi, hogy uristen ugyanaz a keresztneve mint nekem!

2011. febr. 25. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:
Masodszor hol szuletett baba? Mindkettonek elso gyerek, csak akinek most szuletett, annak sok evig nem jott ossze es a sogornoek tudtak, hogy milyen nevet akarnak adni ok, mivel mar egyszer elvetelt evekkel ezelott es akkor tudtak a rokonok, hogy milyen nevet szannak a gyereknek. Ugyanazt akartak adni az ujnak is, mert ugy ereztek, hogy az uj bababan el tovabb az elso, aki elment. Ezert is olyan fajdalmas most neki ez az egesz.
2011. febr. 25. 02:28
 14/33 A kérdező kommentje:
Amugy nem en rolam van szo, csak nagyon bant ez az egesz.
2011. febr. 25. 02:29
 15/33 A kérdező kommentje:
Egyebkent szerintem azert adtak a sogornoek azt a nevet a gyereknek, mert azt gondoltak, hogy tesojaeknak ugysem lesz gyerekuk, mert ugy nezett ki sok evig, hogy nem fog osszejonni. De ez akkor is nevetseges...ilyenen megsertodni? Foleg, hogy tudja, hogy milyen nehezen lett nekik ez a baba.
2011. febr. 25. 02:32
 16/33 anonim ***** válasza:
62%
Van egy film,az a címe,hogy "Legényanya".Abban a filmben mindenki Béla,születik egy kisfiú akinek a Józsi nevet adják,ezért kiközösítik.Nem jó a családban sem a különböző nevek,hívjatok mindenkit egyformán.A családtagokat úgy .asszák az ember nyakába,csak a barátokat tudod megválogatni.XD.
2011. febr. 25. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
84%

A tudatlansaguk ez. Nalunk is ugyanez tortent es elszomorito, de vannak ilyen emberek sajnos.

Terhes voltam es ugy dontottunk, hogy ha kislany lesz, akkor az Anyosom nevet fogja kapni, s errol a csalad is tudott es orultek is.

A Sogornom 2 honappal elottem szult es ezt a nevet adta a lanyanak, viszont a baj akkor kezdodott, amikor En megszultem es En is azt a nevet adtam a lanyomnak! Nem beszelve arrol, hogy Mi ezt mar a terhessegek elott eldontottuk, hogy milyen nevet fognak kapni a szuletendo gyermekeink.

A mai napig erezteti ez a Sogorno ezt a nem tetszeset, holott mar 18 evesek a lanyok. Allitolag az O gyermeke az "igazi" Terez!? Nekem ez a felfogas, hozzaallas nagyon magas. Az irigyseg es O akar utanozni, de mindenhol azt hangoztatta, hogy Mi utanozzuk Ot, szoval eleg lelki beteg szemelyisegek ezek sajnos.

2011. febr. 25. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
79%
Egészség legyen meg térerő. De most nem?
2011. febr. 25. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
70%

A válaszokat olvasva végre megértem,hogy a mai szülők miért adnak hülyébbnél hülyébb neveket a gyerekeiknek!

Nehogy már a gyereküknek olyan neve legyen,ami másnak is van! Ez akkora baromság és sznobság.

Nekem 3 unokatestvérem is van,akinek ugyanaz a keresztneve,mint az enyém. Ebből soha semmi gond nem volt a családunkban. Más a vezetéknevünk,és más a becenevünk is. Ezért megsértődni primitív gondolkodásra vall.

2011. febr. 25. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
97%

Inkább örülniük kéne egymás boldogságának! :)

Van egy közeli ismim, ő már évekkel ezelőtt mondogatta, ha fia lesz, csak x nevet ad neki. Neki még nincs, nekem van, de nekem is nagyon tetszett az a név. Kérdeztem tőle óvatosan, hogy nem gond-e, ha ezt adom a picúrnak? Jót mosolygott és mondta, hogy "dehogy is, sőt örül neki, hogy ilyen szép név tetszik neki!" Végülis más okok miatt nem az lett a neve, de tutibiztos hogy nem kaptunk volna össze, mert nekem is tetszik ez a név. Gyerekes "lestipistopizni" neveket!!

2011. febr. 25. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!